مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

ارتودنسی دندان به چه کسانی توصیه میشود؟

دندان ها نقش بسزایی در لبخند و چهره افراد دارند. بنابراین داشتن دندان های زیبا، سفید و مرتب تصویری دلنشین از ما در ذهن اطرافیانمان حک می کند.


ارتودنسی دندان به چه کسانی توصیه میشود؟

دندان ها نقش بسزایی در لبخند و چهره افراد دارند. بنابراین داشتن دندان های زیبا، سفید و مرتب تصویری دلنشین از ما در ذهن اطرافیانمان حک می کند.

بی نظمی و گرفتگی خط دندان از دیگر مواردی است که حق داشتن لبخند زیبا را از افراد سلب می کند.

برای رفع این مشکل می توان پس از استفاده از تجربیات و مشاوره های متخصصین در این زمینه بهترین درمان را انتخاب کرد. این عارضه باعث پوسیدگی دندان و ناراحتی لثه خواهد شد.

بنابراین توصیه می شود خیلی زود برای درمان به مراکز ارتودنسی دندان مراجعه کنید.

چه کسانی به ارتودنسی دندان نیاز دارند؟

 

از دست دادن زودرس دندان های شیری در کودکان

اگر دندان های شیری خود را خیلی زود قبل از رویش دندان های دائمی از دست داده اید، احتمالاً دندان های دائمی شما با مشکل مواجه می شوند و ممکن است دندان های دائمی به درستی رشد نکنند.

در این حالت از بریس ها برای جلوگیری از ناهماهنگی بین دندان ها استفاده می شود.

مشکل گاز گرفتن

آیا در گاز گرفتن غذایتان مشکل دارید؟ اگر مدام گونه های خود را گاز می گیرید، نشانه این است که دندان های شما به درستی روی هم قرار ندارند.

اگر دندان های بالایی در جلوی دندان های پایین قرار دارند، شما دارای یک اربیت (یا دندان) هستید. به همین ترتیب، اگر دندان های پایین شما جلوتر از دندان های بالایی شما باشد، آندربایت دارید.

اگر دندان های بالا و پایین شما به درستی در یک راستا قرار نگرفته اند (دندان های بالا در یک مکان جلو و دندان های پایین در جای دیگر قرار دارند)، شما دچار کراس بایت شده اید.

هر یک از این شرایط نشان می دهد که شما به یک بریس نیاز دارید.

ارتودنسی دندان

دندان ها کج یا روی هم قرار گرفته اند

یکی دیگر از علائم هشدار دهنده نیاز به بریس این است که دندان های شما بیش از حد شلوغ یا روی هم قرار گرفته اند. دندان های کج می تواند تأثیر نامطلوبی بر ظاهر شما داشته باشد.

علاوه بر این، اگر دندان های شما کج یا روی هم قرار گرفته باشند، نمی توانید آزادانه و با خیال راحت لبخند بزنید. روش‌های دندانپزشکی با استفاده از بریس به دندان‌های شما کمک می‌کند تا به زیبایی روی هم قرار گیرند.

فاصله زیاد بین دندان ها

فاصله زیاد بین دندان ها می تواند باعث مشکلات دندانی شود. حفره های بزرگ معمولاً به دلیل از دست دادن دندان ایجاد می شوند.

فضای بیش از حد بین دندان ها ممکن است با غذا خوردن تداخل داشته باشد و عملکرد بایت و فک را مختل کند. تنظیم فاصله بین دندان ها مشکل رایجی است که با کمک بریس قابل حل است.

جابجا شدن فک

موقعیت نامناسب فک باعث حرکت فک و ایجاد صدا می شود. این نتیجه مشکلات رشد در خط فک است. اگر مدام در فک خود درد دارید، برای نصب بریس باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

نکات بالا تقریباً مطمئناً به شما می گوید که آیا به بریس نیاز دارید یا خیر. با این حال، باید با دندانپزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که آیا به بریس نیاز دارید یا خیر. مدت زمان استفاده از بریس های دندانی به سرعت درست شدن دندان های هر فرد بستگی دارد.

به چه کسانی ارتودنسی دندان توصیه نمیشود؟

1. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان: درمان ارتودنسی زمان بر است و نیاز به همکاری شما در زمینه بهداشت دهان و دندان دارد.

با توجه به قرار دادن سیم ها و براکت های ارتودنسی بر روی دندان ها، تمیز کردن آنها به زمان بیشتر و تعداد دفعات بیشتر نیاز دارد، بنابراین اگر شما یا فرزندتان تمایلی به رعایت بهداشت بهتر دندان ندارید، برای درمان ارتودنسی مناسب نیست.

2. درمان ارتودنسی زمان بر است: بنابراین اگر انتظار دارید درمان شما در زمان بسیار کوتاهی انجام شود، مورد خوبی برای ارتودنسی نیستید.

این در حالی است که اخیرا متأسفانه افرادی برای جذب بیماران با ادعای ارتودنسی خیلی سریع وارد عرصه تبلیغات شده اند

اما به خاطر داشته باشید که ارتودنسی هایی که با سرعت بالا فقط برای صاف کردن دندان ها انجام می شود، معمولاً مستعد آسیب های پشت و گاهی جبران ناپذیر به دندان ها هستند.

3. اگر انتظارات غیر واقعی از درمان ارتودنسی دارید، برای این درمان اقدام نکنید. مطمئناً ارتودنسی زیبایی لبخند و صورت شما را بهبود می بخشد و در نهایت اعتماد به نفس و موفقیت شما را در روابط اجتماعی یا حتی مسائل شغلی افزایش می دهد.

اما به خاطر داشته باشید که ارتودنسی قرار نیست بلافاصله روابط عاطفی شما را بهبود بخشد. مشکلات خانوادگی شما در روابط اجتماعی مهم نیست. علاوه بر زیبایی ظاهری، بسیاری از عوامل دیگر نیز مهم هستند.

بنابراین اگر به دلیل غیرمنطقی می خواهید ارتودنسی انجام دهید، فرد مناسبی برای انجام این درمان نیستید.

ارتودنسی

4. بیماران مبتلا به بیماری شدید لثه یا بافت اطراف دندان:

در بسیاری از این موارد با مشاوره متخصص لثه برای درمان های لازم و در نهایت با دستور متخصص لثه امکان درمان ارتودنسی وجود دارد اما حتما باید ارجاع داده شود.

برای درمان بیماری لثه قبل از درمان ارتودنسی در برخی موارد به دلیل مشکلاتی انجام شده است

لثه ها را نمی توان از طریق ارتودنسی درمان کرد.

پوسیدگی های گسترده و شدید قبل از درمان ارتودنسی باید توسط دندانپزشک درمان شود و همه دندان ها در شرایط سالم هستند. پس حتما قبل از شروع درمان ارتودنسی به دندانپزشک زیبایی خود مراجعه کرده و تمامی مشکلات مربوط به پوسیدگی دندان را حل کنید.

5. تحلیل ریشه دندان: اگر جزو افراد نادری هستید که ریشه دندان شما تجزیه شده است.

بهتر است برای درمان ارتودنسی به متخصص ارتودنسی مراجعه نکنید و از روش های درمانی غیر از ارتودنسی برای اصلاح وضعیت دندان خود استفاده کنید.

6. قبل از شروع ارتودنسی بهتر است سیگار یا نوشیدنی های رنگی مانند قهوه را ترک کنید.

یا آن را کاهش دهید زیرا می تواند باعث زرد شدن دندان ها شود. اگرچه این تغییرات معمولاً برگشت پذیر هستند، اما رعایت آن در درمان ارتودنسی دندان نیز مؤثر است.

7. درمان ارتودنسی گران است، بنابراین اگر کودک شما توانایی مراقبت و تمیز کردن وسایل ارتودنسی را ندارد، بهتر است در درمان ارتودنسی کودک خود عجله نکنید.

البته دستگاه های ارتودنسی نیاز به مراقبت دارند، توصیه می شود از غذاهای نرم تر استفاده کنید

تا دستگاه ارتودنسی آسیب نبیند. اما اگر فکر می کنید فرزندتان همکاری لازم را برای نگهداری از وسایل ارتودنسی ندارد، بهتر است کمی بیشتر صبر کنید تا با ارزش و اهمیت وسایل ارتودنسی آشنا شوید و در استفاده از آن کوشا باشید.

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

بهره مندی از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

این مجموعه در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال خدمات دندانپزشکی در کنار دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

https://clinicgholhak.com/

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

قبل و بعد ارتودنسی دندان
قبل و بعد ارتودنسی دندان

14 شهریور 1401

قیمت ارتودنسی دندان کودکان
قیمت ارتودنسی دندان کودکان

10 شهریور 1401

آیا می شود فقط یک دندان را ارتودنسی کرد؟
آیا می شود فقط یک دندان را ارتودنسی کرد؟

01 شهریور 1401

ارتودنسی دندان مرحله به مرحله
ارتودنسی دندان مرحله به مرحله

24 مرداد 1401

ارتودنسی دندان نامرتب
ارتودنسی دندان نامرتب

23 مرداد 1401