کامپوزیت دندان,عمر کامپوزیت دندان,شرایط انجام کامپوزیت دندان,هزینه کامپوزیت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

کامپوزیت دندان را در چه شرایطی انجام می دهند؟

در حقیقت کامپوزیت دندان برای افرادی مناسب است که دارای مشکلاتی نظیر کج شدن دندان ها ، شکاف بین دندان ها ، شکستگی ، آسیب دیدگی هستند تأثیر دارد. برای ساختن دندان کامپوزیت ، دندان های شما باید از قبل سالم باشد و اگر بیماری یا مشکل خاصی در دندان دارید ، از کامپوزیت نمی توان استفاده کرد.


کامپوزیت دندان

 

کامپوزیت دندان را در چه شرایطی انجام می دهند؟

 

در حقیقت کامپوزیت دندان برای افرادی مناسب است که دارای مشکلاتی نظیر کج شدن دندان ها ، شکاف بین دندان ها ، شکستگی ، آسیب دیدگی هستند تأثیر دارد. برای ساختن دندان کامپوزیت ، دندان های شما باید از قبل سالم باشد و اگر بیماری یا مشکل خاصی در دندان دارید ، از کامپوزیت نمی توان استفاده کرد.

آیا شما برای انجام کامپوزیت دندان مناسب هستید؟

اتصال کامپوزیت رزین دندانی برای همه مناسب نیست. اگر لبخند شما به دلایل مختلف یا کمبود لب کج باشد ، این روش درمانی برای اصلاح آن مفید نخواهد بود. روش دیگر ، شما می توانید با دندانپزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا کار عمیق تری لازم است ، مانند تنظیم نیش یا تراش دادن دندان ها یا ایجاد شکاف در دندان ها. نصب کامپوزیت در درجه اول برای افرادی است که به دنبال یک راه حل آرایشی برای دندان هایی هستند که به هیچ وجه زیبا به نظر نمی رسند.

درمان کامپوزیت دندان با برداشتن برخی از مینای دندان روی سطح دندان شروع می شود و به دندانپزشک اجازه می دهد بهترین کامپوزیت را روی دندان شما بگذارد و به دنبال آن یک ماده نگهدارنده وجود دارد. سپس دندانپزشک شما یک رزین کامپوزیتی به آن اضافه می کند ، آن را با نور خاصی درمان می کند و با جلا دادن دندان ها آن را تمام می کند. از آنجا که این فرایند شامل تکنیک سطح بالایی برای یک قالب و فرم طبیعی است ، بهتر است با دندانپزشکی صحبت کنید که در این زمینه تجربه و تخصص دارد.

کسانی که مشکلاتی از قبیل پوسیدگی دندان ، عفونت یا بیماری لثه ، کج شدن بیش از حد دندان و غیره دارند ، باید این مشکلات را قبل از استفاده از کامپوزیت دندان و برای مراحل بعدی کامپوزیت دندان برای زیبایی و مرطوب نمودن دندان های استفاده شده برطرف کنند.

دقت داشته باشید که بهداشت دهان و دندان برای افزایش عمر کامپوزیت ها بسیار مهم است. اگر به  بهداشت دندان های خود توجه نکنید ، کامپوزیت دندان برای شما مناسب نیست زیرا به سرعت آسیب می بیند.

مراقبت های پس از درمان کامپوزیت دندان

1.حفظ بهداشت دهان و دندان

یکی از روش هایی است که نه تنها بعد از کامپوزیت بلکه در طول زندگی برای سالم ماندن سایر دندان ها نیز لازم است، حفظ بهداشت دهان و دندان است. بنابراین ، حتماً روزانه دو بار با خمیردندان های حاوی فلوراید دندان های خود را مسواک بزنید و یک بار از نخ دندان استفاده کنید. استفاده از دهان شویه مناسب به تقویت کامپوزیت روکش و لثه و دندان شما نیز کمک می کند.

2.رعایت رژیم غذایی مناسب دندان ها

از غذاهایی که ممکن است دندان های شما را لکه دار کنند اجتناب کنید. به دلیل احتمال رنگ پذیری مواد کامپوزیت ، پزشک شما را از مصرف مواردی مانند شراب ، چای ، انواع توت ها ، نوشیدنی های رنگی و شکلات یا سس های رنگی منع می کند. همچنین ، کشیدن سیگار یا جویدن محصولات دخانیات می تواند رنگ کامپوزیت ها را به زرد یا قهوه ای تغییر دهد. متأسفانه ، سفید شدن یا سفید شدن دندانها تاثیری در کامپوزیت ندارد ، بنابراین بهتر است مراقب باشید که رنگ کامپوزیتها تغییر نکند.

3.عدم استفاده از کامپوزیت ونیر به جای ابزار

کامپوزیت های دندان بسیار ظریف هستند و اگر از آنها به درستی استفاده نکنید ؛ ضعیف تر می شوند. جویدن ناخن ، مداد ، یخ و سایر مواد غذایی سخت باعث آسیب جدی به ونیرهای کامپوزیت می شود و باعث ترک خوردن و شکستن سریعتر آنها می شود. بنابراین ، از استفاده از کامپوزیت دندان به جای ابزار خودداری کنید.

 

کامپوزیت-دندان

 

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

مسواک زدن بعد از کامپوزیت دندان

18 آبان 1400

کامپوزیت دندان مراقبت سختی دارد؟

12 آبان 1400

کامپوزیت دندان برای چه رده سنی قابل انجام است؟

09 آبان 1400

چه معیارهایی برای انجام کامپوزیت دندان وجود دارد؟

09 آبان 1400

کامپوزیت دندان و طرفداران خاص آن

09 آبان 1400