ارتودنسی دندان,طول درمان ارتودنسی درمان,هزینه ارتودنسی دندان,شرایط انجام ارتودنسی دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

آیا برای انجام ارتودنسی دندان میتوان از بیهوشی استفاده کرد؟

یکی از مهمترین خدمات درمانی و زیبایی دندان ارتودنسی دندان است که به منظور حفظ سلامت دندان ها و جلوگیری از مشکلات ثانویه در حفره دهان، استفاده میشود.


ارتودنسی دندان با بیهوشی

 

آیا برای انجام ارتودنسی دندان میتوان از بیهوشی استفاده کرد؟

یکی از مهمترین خدمات درمانی و زیبایی دندان ارتودنسی دندان است که به منظور حفظ سلامت دندان ها و جلوگیری از مشکلات ثانویه در حفره دهان، استفاده میشود.

این نوع خدمات دندانپزشکی انواع مختلفی دارد و بسته به شرایط آناتومیکی دندان و فک بیمار ، پس از معاینه اولیه توسط متخصص ارتودنسی انتخاب و انجام می شود. میزان درد و چگونگی تحمل درد در طی روند این روش درمانی یکی از سوالات متقاضیان برای انجام انواع ارتودنسی دندان در بیماران است.

انواع مختلف ارتودنسی چیست؟

مهمترین نوع ارتودنسی دندان امروزه به شرح زیر است:

  • ارتودنسی ثابت
  • ارتودنسی متحرک
  • ارتودنسی دیمون
  • ارتودنسی لینگوال
  • ارتودنسی فانکشنال
  • ارتودنسی نامرئی

آیا فرایند ارتودنسی دندان دردناک است؟

یکی از مهمترین و متداولترین سوالات و نگرانی ها در مورد آزمایش انواع روشهای ارتودنسی دندان ، درد این فرآیند و نحوه تحمل درد در طول دوره درمان است. اساس اصلی درمان ارتودنسی اعمال نیرو و کشش خارجی متناسب با موقعیت دندانها روی سطح آنها به منظور تغییر موقعیت و جابجایی دندان در شرایط غیر طبیعی است. بنابراین ، در پاسخ به سوالات متداول متقاضیان در مورد دردناک بودن ارتودنسی ، می توان گفت که پاسخ ذهنی بیمار به محرک ها و فشار خارجی سطح دندان یکی از دلایل اصلی تجربه درد و ناراحتی خفیف تا شدید در حین ارتودنسی است. رفتار. است.

اول از همه ، باید توجه داشت که میزان درد ناشی از مراحل مختلف درمان ارتودنسی به عوامل مختلفی مانند تحمل درد ، جنس ، سن بیمار ، وضعیت روحی بیمار ، وضعیت آناتومیک استخوان فک و میزان آن بستگی دارد. از ناهنجاری های دندانی. خواهد بود.

درد دندان در طی فرایند ارتودنسی

درد ناشی از عمل ارتودنسی طی دو مرحله ، هنگام نصب دستگاه و تجهیزات ارتودنسی و چندین روز پس از پایان آخرین جلسه درمان ، آغاز و ادامه خواهد یافت. یکی از موثرترین توصیه ها برای کاهش درد ناشی از فرآیند ارتودنسی ، استفاده از مسکن و داروهای ضد التهاب مطابق با تجویز دندانپزشک ، رژیم غذایی و جلوگیری از جویدن غذاهای جامد ، بهداشت دهان و دندان و افزایش جریان خون در ریشه ها.

استفاده از بی حسی در طول دوره درمان ارتودنسی

یکی دیگر از سوالات و نگرانی های متداول و متداول در مورد آزمایش روش های مختلف و ارتودنسی ، نیاز یا عدم استفاده از بیهوشی دندان است. در پاسخ به این سوال می توان گفت که روش ارتودنسی به هیچ بیهوشی دندان و تزریق بیهوشی نیاز ندارد و بدون نیاز به این مرحله انجام می شود.

مراجعه منظم و به موقع برای بررسی تغییر وضعیت دندان ها در طول دوره درمان ، تأثیر بسزایی در کنترل و کاهش درد بیمار دارد و یکی از مهمترین پارامترها در بهبود وضعیت بیمار خواهد بود. توصیه می شود با رعایت بهداشت دهان و دندان از عفونت های قارچی و باکتریایی و درد مضاعف در دندان جلوگیری کنید.

رعایت مراقبت های اولیه و ثانویه

یکی از مهمترین و اصلی ترین و موثرترین پارامترها در افزایش سطح رضایت متقاضیان و کسب نتایج مطلوب پس از پایان درمان ارتودنسی دندان به منظور رفع ناهنجاری های فک و دندان ، رعایت کلیه اصول مراقبت های بهداشتی اولیه و ثانویه و ویزیت های منظم برای چکاپ بیمار توسط دندانپزشک معالجه می شود. رعایت موارد بهداشتی و استفاده از مسواک ، خمیر دندان و دهان شویه مناسب جهت کاهش عوارض جانبی و عوارض احتمالی درمان توصیه می شود.

 

ارتودنسی-دندان

 

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

شاخه دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

02 آذر 1400

ارتودنسی دندان را نزد چه کسی انجام دهیم؟

08 مهر 1400

آیا ارتودنسی دندان روش درمانی گران قیمت است؟

05 شهریور 1400

روش درمانی ارتودنسی دندان را بشناسید.

04 شهریور 1400

ارتودنسی دندان به چه منظور صورت میگیرد؟

03 شهریور 1400