ارتودنسی دندان,طول درمان ارتودنسی درمان,هزینه ارتودنسی دندان,شرایط انجام ارتودنسی دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

ارتودنسی دندان با کیفیت

یکی از تخصص های مربوط به دندانپزشکی ارتودنسی دندان است که بر روی درمان ناهنجاری های دندان و اجزای مربوط به آن در صورت تمرکز دارد.


ارتودنسی دندان

 

ارتودنسی دندان با کیفیت

یکی از تخصص های مربوط به دندانپزشکی ارتودنسی دندان است که بر روی درمان ناهنجاری های دندان و اجزای مربوط به آن در صورت تمرکز دارد. ارتودنسی یکی از چندین شاخه تخصصی در زمینه دندانپزشکی است که به طور خاص با تشخیص و درمان دندانهای نامرتب و بی نظمی در اجزای ناحیه فک سروکار دارد.

انواع روش‌های ارتودنسی دندان

ارتودنسی یکی از زمینه های کاربرد فناوری های پیشرفته است که توانسته است راه حل های جامع و بی شماری برای درمان اختلالات دهان و دندان و مشکلات زیبایی ارائه دهد.

هنگامی که بیمار عارضه خوراکی یا زیبایی دارد ، چندین درمان ارتودنسی در دسترس است. هزینه نیز بسته به مشکل و نوع آن متفاوت است.

در اینجا نگاهی به برخی از متداول ترین روش ها می اندازیم.

 

ارتودنسی ثابت

 

•ارتودنسی ثابت

در این روش یک پایه فلزی یا سرامیکی به هر یک از دندان ها متصل شده و سپس از طریق هر یک از این پایه ها یک سیم دندانی عبور داده می شود. متخصص ارتودنسی می تواند به تدریج موقعیت سیم را در فواصل منظم تنظیم کند تا دندان های مشکل دار به تدریج صاف شود. هنگامی که با استفاده از مزایای ارتودنسی ثابت نتایج مطلوبی حاصل شد ، بریس های ثابت کاملاً برداشته می شوند. هزینه ارتودنسی ثابت مانند سایر روش های ارتودنسی به پیچیدگی مشکل ، نوع تجهیزات مورد استفاده و مدت زمان درمان بستگی دارد. قیمت ارتودنسی ثابت نیز در مناطق مختلف متفاوت است.

 

ارتودنسی متحرک

 

•ارتودنسی متحرک

انواع مختلفی از ابزارها و وسایل قابل جابجایی وجود دارد که معمولاً در ارتودنسی استفاده می شود ، از جمله بریس های متحرک دندان ، بریس هایی که انحراف فک را اصلاح می کنند ، نگه دارنده های ریتینرهای هاولی که اصلاح دندان ها و حتی شکل استخوان فک. وی خاطرنشان کرد که از ماسک های صورت برای حل مشکل فک پایین به جلو استفاده می شود. قیمت ارتودنسی متحرک برای هر بیمار متفاوت است ، زیرا تعرفه درمان برای روش های مختلف یکسان نیست.

 

ارتودنسی نامرئی

•ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یک روش ارتودنسی جدیدتر است که دارای لوازم جانبی قابل جابجایی است و کاملاً شفاف و نامرئی است. ارتودنسی نامرئی در غذا خوردن اختلال ایجاد نمی کند ، زیرا برداشتن آن آسان است و مکانیکی آن دقیقاً به همان روش بریس های فلزی معمولی کار می کند. البته همه بیماران نمی توانند کاندید مناسبی برای ارتودنسی نامرئی باشند. ارتودنسی نامرئی که اثبات شده است با استفاده از فناوری تصویربرداری سه بعدی ساخته می شود. ارتودنسی نامرئی بسیار راحت است و چون از فلز استفاده نمی کند باعث ایجاد خراش و زخم در داخل دهان نمی شود. یکی دیگر از مزایای ارتودنسی نامرئی و کمبود فلز یا سیم این است که بیمار معمولاً زمان کمتری را برای تنظیم ارتودنسی در مطب پزشک صرف می کند. با هزینه ارتودنسی نامرئی ، این امکان را به بیمار می دهد تا از همان ابتدا برنامه درمانی خود را مشاهده کرده و تراز بندی دندان ها را با دندان قبلی مقایسه کند.

ارتودنسی دیمون

 

•ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون یکی از جدیدترین سیستم های ارتودنسی دندان در جهان با قابلیت باز و بسته شدن درب های براکت به صورت خودکار است. به دلیل برخی مزایای ارتودنسی دیمون ، درمان ارتودنسی با آن در سراسر جهان ایجاد شده است.

مزایای روش ارتودنسی دندان

مرتب بودن دندان ها مزایای زیادی دارد از جمله امکان تمیزتر شدن راحت دندان ها ، بهبود بهداشت دهان ، گفتار واضح و رسا و داشتن لبخند زیباتر.

نتایج استفاده از روشهای ارتودنسی می تواند برای هر شخصی بسیار چشمگیر باشد. لبخندهای زیبا ، بهبود سلامت دهان و دندان و افزایش کیفیت زندگی برای اکثر افراد در هر سنی از مزایای استفاده از روش های ارتودنسی است. علاوه بر این ، می تواند نتایج موثر و م haveثرتری داشته باشد ، که این امر به هماهنگی و تعامل مناسب بین ما و شما در زمینه مراقبت های ارتودنسی ثابت و بهداشت دهان و دندان بستگی خواهد داشت.

مشکلاتی که با ارتودنسی دندان برطرف می‌شود:

مشکلاتی از قبیل جلو بودن فک پایین ، جلو بودن فک بالا ، شلوغی دندان ها ، کج شدن دندان ها یا عدم انطباق فک می تواند در خوردن یا گفتار در هر شخصی مشکل ایجاد کند. در چنین مواردی توصیه می شود از روش های ارتودنسی برای تغییر تدریجی موقعیت دندان ها استفاده شود تا دندان ها صاف و صاف شوند. ارتودنسی همچنین می تواند برای اهداف زیبایی برای افرادی که می خواهند لبخند زیباتر داشته باشند مورد استفاده قرار گیرد.

کمبود دندان یا فک مشکلی است که می تواند در هر شخص مادرزادی باشد یا با گذشت زمان در نتیجه آسیب فک یا رفتار نادرست مانند مکیدن شست در کودکی ایجاد شود. با این حال ، هر مشکلی که باشد ممکن است مهم این باشد که فوراً درمان شود. دلیل آن این است که نامرتب بودن دندان ها در طولانی مدت می تواند مشکلات جدی تری در بهداشت دهان و دندان برای شما ایجاد کند. ارتودنسی کودکان یکی از روشهای موجود برای درمان ارتودنسی کودکان است.

در حقیقت ارتودنسی دندان از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا کمبود ردیف دندان یا ناهنجاری به شکل فک می تواند خطر پوسیدگی دندان و بیماری لثه را افزایش دهد. قرارگیری نامناسب دندانها ، دسترسی مسواک به آنها را غیرممکن می کند و یا کشیدن نخ دندان همراه با درد است ، و این منجر به عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، به ویژه در قسمت های دهان که این مشکلات وجود دارد ، می شود و می تواند سلامت عمومی را تحت تأثیر قرار دهد. شما را تحت تأثیر قرار دهد

ارتودنسی یک درمان بسیار کارآمد و موثر است که می تواند برای اهداف زیر استفاده شود:

  • درمان دندانهای فاصله دار
  • موقعیت آرواره ها و دندان ها را اصلاح کنید تا از تراز بودن و موقعیت صحیح آنها اطمینان حاصل شود
  • صاف کردن دندان های کج
  • بهبود عملکرد دهان و دندان (مانند توانایی جویدن غذا و صحبت کردن)
  • مشکل پشت و جلوی فک ها را برطرف کرد

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

شاخه دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

02 آذر 1400

ارتودنسی دندان را نزد چه کسی انجام دهیم؟

08 مهر 1400

آیا ارتودنسی دندان روش درمانی گران قیمت است؟

05 شهریور 1400

روش درمانی ارتودنسی دندان را بشناسید.

04 شهریور 1400

ارتودنسی دندان به چه منظور صورت میگیرد؟

03 شهریور 1400