ارتودنسی دندان,طول درمان ارتودنسی دندان,شرایط انجام ارتودنسی دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

ترمیم دندان ها قبل از انجام ارتودنسی

اگر قصد انجام ارتودنسی دندان را دارید بهتر است که قبل از شروع درمان ابتدا دندان های خود را ترمیم نمایید تا برای ارتودنسی کار شما راحت تر باشد.

برخی از افراد هستند که دندان های خراب و پوسیده دارند و علاوه بر آن دندان ها فرم مناسب و یکدستی ندارند و بایید با روش ارتودنسی آن را برطرف سازند و حالا برایشان سوال است که چگونه این درمان را باهم انجام بدهند.


ترمیم دندان ها قبل از انجام ارتودنسی

اگر قصد انجام ارتودنسی دندان را دارید بهتر است که قبل از شروع درمان ابتدا دندان های خود را ترمیم نمایید تا برای ارتودنسی کار شما راحت تر باشد.

برخی از افراد هستند که دندان های خراب و پوسیده دارند و علاوه بر آن دندان ها فرم مناسب و یکدستی ندارند و بایید با روش ارتودنسی آن را برطرف سازند و حالا برایشان سوال است که چگونه این درمان را باهم انجام بدهند.

در پاسخ به این سوال باید گفت بهتر از قبل از هر گونه اقدامی با دندانپزشک خود صحبت نمایید و با نسبت به کارهایی که قرار است انجام دهید مشورت نمایید. چون بستگی به این دارد که شدت خرابی ها دندان شما چه مقدار است و دندانپزشکتان بر این اساس تصمیم می گیرد چه کارهایی را انجام دهد تا به ارتودنسی دندان بپردازد. اما قبل از ارتودنسی هزینه های درمانی ممکن است برای شما اضافی باشد.

اما این مورد را نباید نادیده گرفت که در با وجود ارتودنسی نمیتوان دیگر درمان ها را انجام داد و باید قبل از آن باید ترمیم دندان ها انجام شود و راه دیگری برای درمانش وجود ندارد. حتما دندان های خود را از هر نظر چک کنید و کامل مطمئن شوید خرابی وجود نداشته باشد. چون بعد ارتودنسی خیلی از کارها را به دلیل وجود براکت ارتودنسی نمی توانیم انجام دهیم.

ارتودنسی دندان را باید آن را نزد متخصص این رشته انجام دهید تا مطمئن باشید در انتهای کار نتیجه بسیار خوبی برای شما به همراه خواهد داشت و صاحب دندان هایی مرتب خواهید شد.

ارتودنسی از درمان هایی است که نتیجه آن بعد از چندسال مشخص خواهد شد و اگر این کار خوب صورت نگرفته باشد، زمان هایی که برای دوره درمان صرف شده است هدر می رود.

این درمان از اولین شاخه های رشته دندانپزشکی است و این شاخه به برطرف کردن مشکلات فک و دندان های شما می پردازد و اگر تشخیص دندانپزشک برای شما این روش درمانی باشد، باید آن را حتما در نزد متخصص ارتودنسی یا در اصطلاح دندانپزشکی ارتودنتیست انجام دهید.

ارتودنسی دندان درمانی برای نامرتبی دندان های شما می باشد و کمک می کند که دندان ها در جای درست خود قرار بگیرند و به زیبایی ظاهری شما می افزاید و لبخندتان را دلنشین می کند.

شاید شما این موضوع بدانید که نامرتبی دندان ها علاوه بر اینکه بر ظاهر شما تاثیر می گذارد، در طولانی مدت باعث دیگر مشکلاتی خواهد شد از جمله آنها می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

  • پوسیدگی دندان ها
  • مشکلات لثه ای
  • خوب جویده نشدن غذا که باعث مشکل گوارشی می شود.
  • سردرد
  • نامناسب بودن ظاهر دهان و دندان ها
  • پایین آمدن اعتماد به نفس

تعیین اینکه دندان های شما احتیاج به ارتودنسی دندان دارد یا خیر را متخصص این رشته به شما خواهد گفت و طبق نظر او با معایناتی که انجام می دهد مشخص می شود که این نوع درمان بر روی شما جواب می دهد یا بر عکس این موضوع صادق است.

ارتودنسی-دندان

درمان دندان های آسیب دیده قبل از ارتودنسی دندان

شما با دندانپزشک خود برای ترمیم دندان هایتان صحبت کرده اید؟ درباره ترمیم باید گفت راه حل وجود دارد که اگر شما قبل از انجام ارتودنسی دندان نتوانستید درمان خود را انجام دهید، می توانید بعد از آن به درمان بپردازید.

دندانپزشک با توجه به شرایطی که شما دارید، حتی در حضور سیم براکت ارتودنسی می تواند درمان را انجام دهد اما این موضوع نیز بستگی به شرایط خاص خود را دارد.

باید دید اگر براکت محل ترمیم را مسدود نکند میتوانید به راحتی آنان را ترمیم کنید و هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد. اما بهتر است که قبل از ارتودنسی درمان خود را انجام دهید. چون دوره ارتودنسی طولانی است و اگر قبل آن ترمیم انجام شود پوسیدگی زیاد نخواهد شد و احتیاجی نیست با داشتن سیم و براکت در دهان خود ترمیم انجام دهید و این برای خود شما بهتر و راحت است.

البته همه این تصمیم گیری ها بستگی به نظر دندانپزشک شما خواهد داشت که چه زمانی برای ترمیم مناسب و بهتر است. چون درمان با سیم و براکت ارتودنسی دشوار است پس بهتر است با رعایت نظافت و مراقبت دائم دندان از پوسیدگی دندان های خود جلوگیری نمایید.

در ادامه به این بپردازیم به چه روش هایی می توانیم ارتودنسی دندان را انجام دهیم؟

شرایط-انجام-ارتودنسی-دندان

روش های انجام ارتودنسی دندان چگونه است؟

ارتودنسی دندان به روش های مختلفی انجام می شود و دندانپزشک براساس شرایط شما روشی را انتخاب می کنند و آن را انجام می دهند.

  • ارتودنسی ثابت

یکی از رایج ترین روش های درمانی به روش ارتودنسی، ارتودنسی ثابت است که در آن از براکت های ثابت و سیم استفاده می شود. در این روش براکت ها بر روی دندان های بیمار به وسیله کامپوزیت های مخصوص وصل می شوند وسیم های متصل کننده  از براکت ها رد می شوند و با استفاده از کش های مخصوصی که برای این کار وجود دارد وصل می شوند.

این دستگاه ها را که ثابت هستند و هرماه توسط ارتودنتیست تنظیم می شود و با تغییرات سایز سیم و کش های مخصوص فک ها درمان ارتودنسی ادامه می یابد تا بعد از مدتی نتیجه مورد نظر حاصل شود.

در حال حاضر براکت‌های شفاف که ظاهر زیباتری وجود دارند و شما می توانید با استفاده از نوع براکت  امکان زیباتر بودن نمای ارتودنسی دندان خود را فراهم نمایید.

  • ارتودنسی متحرک:

به نوعی  از ارتودنسی  می گویند که شما می توانید هنگام خوردن غذا و یا مسواک زدن از دهان خارج کنید چون این نوع از ارتودنسی به دندان چسبانده نمی شود.

 دستگاه های ارتودنسی متحرک اغلب به دو دسته تقسیم می شوند:

  • گروه اول متناسب با حرکت های ساده دندانی می باشد.
  • دومین گروه از دستگاه های ارتودنسی متحرک برای حرکت دادن فک بالا و پایین مناسب است.

دستگاه ها برای این ساخته شده اند که، نیروی مشخصی را با کمک فنرها و پیچ ها و دیگر اجزای مکانیکی خود به دندان ها و یا فکین وارد کنند.

دستگاه ارتودنسی متحرک تنها برای نوع خاصی از حرکات ساخته شده است و از آنها میتوانیم برای درمان های تخصصی تر و دشوارتر نیز استفاده کنیم.

از مزایای دستگاه ارتودنسی متحرک میتوانیم به این اشاره نماییم که، بهداشت راحتر انجام می گیرد و امکان این وجود دارد که در صورت عدم تحمل آن را خارج نمایید و در نهایت هزینه کمتری را نسبت به  درمان ثابت بپردازید.

در ادامه یکی از کلینیک های تخصصی دندانپزشکی را به شما معرفی خواهیم کرد تا با استفاده از خدمات آنها صاحب دندان هایی سالم و زیبا شوید.

ترمیم-دندان

ارتودنسی دندان درکلینیک قلهک 

همانطور که گفته شد برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه و انجام ارتودنسی دندان هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند به وب سایت کلینیک مراجعه فرمایید.

https://clinicgholhak.com/

 

 

 

 


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

شاخه دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

02 آذر 1400

ارتودنسی دندان را نزد چه کسی انجام دهیم؟

08 مهر 1400

آیا ارتودنسی دندان روش درمانی گران قیمت است؟

05 شهریور 1400

روش درمانی ارتودنسی دندان را بشناسید.

04 شهریور 1400

ارتودنسی دندان به چه منظور صورت میگیرد؟

03 شهریور 1400