کامپوزیت,کامپوزیت دندان,مزایای کامپوزیت دندان,مراقبت بعد از کامپوزیت دندان,دندانپزشکی,کلینیک دندانپزشکی قلهک
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

کمکی که کامپوزیت در دندان دارد؟

یکی از خدماتی است که در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی ارائه می شود، کامپوزیت دندان است. از طریق کامپوزیت دندان می توانید به لبخندی بسیار جذاب و دلنشین دست پیدا کنید. کامپوزیت لمینت یا کامپوزیت ونیر از دیگر نام های کامپوزیت دندان است که در بین مردم محبوب است.


کامپوزیت دندان

کمکی که کامپوزیت در دندان دارد؟

یکی از خدماتی است که در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی ارائه می شود، کامپوزیت دندان است. از طریق کامپوزیت دندان می توانید به لبخندی بسیار جذاب و دلنشین دست پیدا کنید. کامپوزیت لمینت یا کامپوزیت ونیر از دیگر نام های کامپوزیت دندان است که در بین مردم محبوب است.

مزایای انواع کامپوزیت دندان

1. روشی سریع و آسان برای ترمیم ناهنجاری ها ، نامرتبی دندان ها و طراحی لبخند. مدت زمان درمان در این روش کوتاه و بدون درد است.

2. انواع مشکلات دندانی مانند برداشتن شکاف دندان ، شکاف لب ، پوسیدگی ، شکستگی جزئی ، ترک و درمان تغییر رنگ دندان ، اصلاح اندازه و شکل دندان های کج با استفاده از کامپوزیت قابل حل است.

3. هزینه کامپوزیت یا لمینت دندان با توجه به مواد به کار رفته در آن متفاوت است اما به طور کلی هزینه کامپوزیت نسبت به لمینت کمتر است.

4. در صورت آسیب دیدن کامپوزیت ، فرآیند ترمیم آن، آسان و ارزان خواهد بود.

5. امکان انتخاب رنگ طبیعی دندان ها در کامپوزیت. اگر رنگهای کامپوزیت طبیعی را انتخاب کنید ، هیچ تفاوتی بین آنها و دندانهای خود مشاهده نخواهید کرد.

6.روش انجام آن سریع و بدون درد است و حتی در یک روز می توان تمام دندان های خط لبخند را با این روش اصلاح کرد.

7.فشار زیادی را متحمل می شود.

8.در این روش مقدار بسیار کمی از سطح دندان تراشیده می شود یا در روش های مدرن سطح دندان به هیچ وجه تراشیده نمی شود.

9.پوشش های کامپوزیتی به راحتی قابل ترمیم و پرداخت هستند. اگر یک پوشش سرامیکی ترک بخورد ، باید یک واحد جایگزین در آزمایشگاه ساخته شود. در حالی که کامپوزیت روکش ها با مواد کامپوزیتی به راحتی قابل ترمیم هستند و یا با پرداخت دندان تمیز می شوند.

10.روکش های کامپوزیتی از روکش های سرامیکی ارزان ترند.

11.تعویض روکش های کامپوزیت بسیار آسان تر از روکش های سرامیکی است و نیازی به اصلاح دندان ندارد.

12.طول دوره درمان کوتاه است و معمولاً در یک جلسه درمانی به طور کامل انجام می شود.

مزایای کامپوزیت دندان

مراقبت‌های پس از کامپوزیت دندان:

شکستن پسته ، دانه ، بادام و انواع غذاهای سفت یا جویدن یخ ، ته دیگ و با دندان های طبیعی بسیار مضر است. این آسیب در مورد دندانهای کامپوزیت بسیار جدی تر است و در صورت عدم درمان ، احتمال شکستگی یا لب پریدگی بسیار بیشتر است.

عاداتی مانند نگه داشتن سوزن ، گیره مو یا هر چیز خارجی دیگر با دندان می تواند به کامپوزیت ها آسیب برساند. در واقع آنچه تضمین کننده دوام کامپوزیت دندان است ، نحوه نگهداری آن است.

 مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و سایر مراقبت های بهداشتی که توسط پزشک توصیه شده است باید به طور کامل و منظم انجام شود تا از پوسیدگی بیشتر جلوگیری کند.

ویزیت منظم از کامپوزیت و بهداشت دندان را در برنامه سالانه خود قرار دهید. مصرف مواد رنگی مانند چای ، قهوه و تنباکو (سیگار و قلیان) باید در تمام درمان های زیبایی به حداقل برسد. تأثیر مواد رنگی روی کامپوزیت های دندانی (مواد همرنگ دندان) بیشتر از لمینت های سرامیکی و روکش است. این مراقبت در بلیچینگ دندان نیز بسیار اساسی است. کامپوزیت دندان باید در صورت شکستگی ترمیم شود.

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

کامپوزیت دندان  با وجود تمام مزایایی که دارد ، معایبی هم نیز دارد از جمله آسیب پذیری آن و نیاز به جایگزینی مجدد کامپوزیت ، که می تواند به عنوان یک معایب در نظر گرفته شود که منجر به هزینه جدید خواهد شد. همچنین تغییر رنگ و حساسیت به لکه گیری از دیگر معایب آن است و احتمال ریزش کامپوزیت زیاد است. بنابراین سعی کنید برای استفاده از مواد درجه یک و چگونگی انجام صحیح آن توسط پزشک متخصص به بهترین دندانپزشک در تهران مراجعه کنید تا دندان های شما را با اطمینان بیشتری ترکیب کند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

www.clinicgholhak.com

کلینیک دندانپزشکی قلهک


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

مسواک زدن بعد از کامپوزیت دندان

18 آبان 1400

کامپوزیت دندان مراقبت سختی دارد؟

12 آبان 1400

کامپوزیت دندان برای چه رده سنی قابل انجام است؟

09 آبان 1400

چه معیارهایی برای انجام کامپوزیت دندان وجود دارد؟

09 آبان 1400

کامپوزیت دندان و طرفداران خاص آن

09 آبان 1400