دندان زشکی با بیهوشی,داروی بی حسی,تزریق دندانپزشکی,دندانپزشکی تحت بیهوشی,مدت زمان بیهوشی دندانپزشکی,مراقبت بعد از بیهوشی دندانپزشکی,کلینیک دندانپزشکی قلهک
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

اقدامات لازم برای دندانپزشکی با بیهوشی

عده ای از دندانپزشکی با بیهوشی میترسند ، اما سدیشن یا بیهوشی سطحی با بیهوشی عمومی متفاوت است؛ اینکه فرد بیهوشی سطحی دارد و احساس درد و معالجه نمی کند. این روش برای افرادی که فوبیای دندانپزشکی دارند استفاده می شود.


اقدامات لازم برای دندانپزشکی با بیهوشی

عده ای از دندانپزشکی با بیهوشی میترسند ، اما سدیشن یا بیهوشی سطحی با بیهوشی عمومی متفاوت است؛ اینکه فرد بیهوشی سطحی دارد و احساس درد و معالجه نمی کند. این روش برای افرادی که فوبیای دندانپزشکی دارند استفاده می شود.

داروهای بی حسی چند نوع هستند؟

به طور کل ، بی حسی های موضعی و بیهوشی در دندانپزشکی به دو گروه اصلی تقسیم می شوند:

گروه اول: داروهایی هستند که از لیدوکائین بی حس کننده همراه با آدرنالین استفاده می کنند. آدرنالین رگهای خونی را در ناحیه تزریق ماده بی حس کننده باریک می کند و لیدوکایین بی حس کننده را در کنار عصب دندان می گذارد و دندان را برای مدت طولانی بی حس می کند. اما آدرنالین کمی باعث ضربان قلب می شود ، بنابراین افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی نباید از این نوع بیهوشی استفاده کنند ، زیرا باعث ضربان قلب می شود و آنها را در معرض خطر قرار می دهد.

گروه دوم: داروهایی هستند که آدرنالین ندارند ، بنابراین اگرچه اثر کوتاه تری دارند اما برخی بیماران خاص مجبور به استفاده از این دارو هستند که تفاوت قیمت چندانی با گروه اول ندارد. اگر بیماری خاصی دارید ، حتماً قبل از تزریق با دندانپزشک درمورد آن صحبت کنید تا بتواند داروی بیهوشی مناسب را به شما تزریق کند.

اقدامات قبل از بيهوشى

 1. بسته به سن مشتری ، بهتر است 6 تا 8 ساعت قبل از تزریق آرامبخش از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 2. در مورد هر دارویی که مصرف می کنید به پزشک خود بگویید.
 3. بهتر است شب قبل از درمان استراحت کافی داشته باشید.

آیا تزریق‌های دندان‌پزشکی دردناک هستند؟

تزریق دندان به دلیل قطر کمتر سوزن و بی حسی موضعی فوری و همچنین تکنیک ها و ناحیه تزریق ممکن است به اندازه تزریقات پزشکی دردناک نباشد.

از طرف دیگر ، بینایی بیشتر بیمار ، اندازه و شکل دستگاه تزریق ، و همچنین مدت زمان تزریق و ناحیه مخاط پر از انتقال دهنده های عصبی آن ، ترس از درد بیشتر را به بیماران منتقل می کند. اما به خاطر داشته باشید که وجود بی حسی عمیق و کامل یک شرط لازم برای بسیاری از درمان های دندانپزشکی است.

آیا دندانپزشکی تحت بیهوشی عوارض دارد ؟

گفتنی است که برای عدم تجویز بیهوشی در دندانپزشکی موارد منع بسیار کمی وجود دارد ، اما با این وجود ، بهترین دندانپزشک ابتدا تمام شرایط بیمار را ارزیابی می کند و سپس دندانپزشک را با بیهوشی معالجه می کند. اما توجه به این نکته مهم است که شما باید برای درمان با بیهوشی به بهترین دندانپزشکی با بیهوشی مراجعه کنید.

مدت زمان بیهوشی چقدر می باشد ؟

مدت زمان بیهوشی با توجه به تعداد کارهای مورد نیاز بیمار تعیین می شود ، مدت زمان بیهوشی ممکن است 1 تا چند ساعت طول بکشد.

مراقبت های بعد از بيهوشى

 1. بعد از درمان احتمالاً خواب آلودگی و گاهی حالت تهوع و استفراغ را تجربه خواهید کرد.
 2. در ساعات اولیه پس از درمان ، فقط مجاز به نوشیدن مایعات هستید. سپس می توانید غذاهای دیگر را به مرور مصرف کنید.

آرامبخش خوراکی

 1. در این روش ، بسته به شرایط شما از جمله سن ، وزن و مواردی از این دست ، از داروهای خوراکی برای کاهش استرس و تنش استفاده می شود.
 2. معمولاً از داروهایی استفاده می شود که کمترین عوارض جانبی را ایجاد می کنند. اما این روش فقط در موارد خاص قابل انجام است.

 

اقدامات قبل از آرامبخش خوراکی

قبل از شروع درمان باید یک ساعت از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. زیرا شکم پر ، علاوه بر این که منجر به حالت تهوع و استفراغ می شود ؛ همچنین اثر دارو را کاهش می دهد.

مراقبت های بعد از آرامبخش خوراکی

 1. معمولاً 20 دقیقه طول می کشد تا آرامبخش ها کار کنند. پس از این دوره ، باید خود را کنترل کنید. زیرا ، شما قادر به حرکت مستقل نخواهید بود.
 2. پس از یک ساعت درمان می توانید مایعات را بنوشید.
 3. پس از پایان درمان ساعت ها احساس خواب آلودگی و گیجی خواهید کرد.
 4. با دندانپزشکی با بیهوشی. خاطره درمان دیگر در ذهن نیست و وحشت مانع از ادامه درمان نخواهد شد.

آرامبخش عمیق

این روش تحت بیهوشی توسط متخصص بیهوشی انجام می شود و شما به خواب عمیق فرو می روید. اما باید توجه داشت که تمام عملکردهای حیاتی مانند تنفس ، بلع و ... توسط خود شما انجام می شود.

بیهوشی عمومی

این روش بیهوشی برای اقدامات دندانپزشکی آخرین انتخاب دندانپزشک است.

دندانپزشک در مقایسه با دو روش دیگر زمان بیشتری را برای انجام اقدامات دندانپزشکی در اختیار دارد.

کلینک قلهک در شمال تهران

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

www.clinicgholhak.co


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

ایمپلنت دندان جز جراحی های زیباسازی است؟

25 خرداد 1400

کمکی که کامپوزیت در دندان دارد؟

25 خرداد 1400

تاثیر لمینت دندان بر ظاهر

13 خرداد 1400

هزینه دندانپزشکی با بیهوشی چگونه است؟

11 خرداد 1400

انجام ایمپلنت دندان دردناک است؟

11 خرداد 1400