ایمپلنت,ایمپلنت دندان,کاشت دندان,عملکرد ایمپلنت دندان,مراقبت از ایمپلنت دندان,دندانپزشکی,کلینیک دندانپزشکی قلهک
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

ایمپلنت دندان جز جراحی های زیباسازی است؟

هر چند که ایمپلنت دندان(کاشت دندان)، بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته است اما یکی از کاربرد های ایمپلنت جنبه زیبایی آن است.


ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان جز جراحی های زیباسازی است؟

هر چند که ایمپلنت دندان(کاشت دندان)، بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته است اما یکی از کاربرد های ایمپلنت جنبه زیبایی آن است.

ایمپلنت دندان مانند دندان های واقعی کار می کند و از نظر زیبایی شناختی با دندان های طبیعی شما تفاوتی نخواهد داشت. تا چند دهه پیش ، استفاده از دندان مصنوعی معمول بود ، اما با پیدایش فناوری ایمپلنت ، استفاده از پروتز به تدریج کاهش یافته است.

در چه مواردی کاشت دندان انجام می شود؟

  1. هنگامی که به دلیل عوامل مختلفی یک یا چند دندان از بین برود ، از کاشت برای جایگزینی دندان از دست رفته استفاده می شود.
  2. بعضی اوقات بعضی از دندان ها به طور مادرزادی رشد نمی کنند. برای پر کردن فضای خالی این دندان ها ، از ایمپلنت های دندانی استفاده می شود.
  3. هنگام از بین رفتن یک یا چند دندان ، جابجایی دندانهای مجاور ممکن است فضای نامناسبی ایجاد کند ، در این صورت کاشت دندان انجام می شود.
  4. وقتی دندان های از دست رفته تأثیر نامطلوبی بر ظاهر فرد دارند ، باید کاشت دندان انجام شود تا زیبایی لبخند به فرد برگردد.

کاشت دندان

عملکرد ایمپلنت دندانی چگونه است؟

ایمپلنت های دندان دقیقاً مانند یک دندان طبیعی کار می کنند ، به طوری که بعد از ایمپلنت دندان، تفاوت آن را با دندان های طبیعی خود نخواهید دید. ایمپلنت یک درمان ایمن و مطمئن است.

تا وقتی که از ایمپلنت ها مراقبت کنید و استخوان های فک در وضعیت خوبی قرار داشته باشند ، یک درمان دائمی برای دندان های از دست رفته خواهد بود.

انواع ایمپلنت دندان به چه صورت است؟

همانطور که گفته شد ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندانهای از دست رفته استفاده می شود، که این کار به دو روش انجام می شود. روش اول ایمپلنت تک مرحله ای و دیگری به ایمپلنت دو مرحله ای معروف است. هر یک از این موارد با نظر کارشناس برای هر شخص انتخاب و اجرا می شود. اما برای توضیح ، می توان گفت که ایمپلنت های یک مرحله ای همانطور که از نام آن مشخص است ، در یک مرحله از جراحی و بخیه برای درمان انجام می شوند و دیگری به جلسات دیگر احتیاج نیست. اما در روش ایمپلنت دو مرحله ای، برای جراحی و بخیه زدن ، دو جلسه برای تکمیل روند درمان ایمپلنت لازم است.

کدام دندان ها می توانند ایمپلنت شوند؟

برای کاشت ایمپلنت دندان محدودیت عددی وجود ندارد. شما می توانید از یک دندان به یک مجموعه کامل از دندان ها پیوند بزنید. البته این کاملاً به شرایط شما بستگی دارد.

دندانپزشک ابتدا وضعیت استخوان فک شما را بررسی می کند. چندین آزمایش برای بررسی قدرت استخوان ها انجام می دهد. اگر واجد شرایط کاشت دندان باشید ، می توانید کاشت دندان را انجام دهید.

دندان واجد شرایط کاشت

راه های نگهداری و مراقبت از ایمپلنت دندان

مهمترین کاری که باید بعد از کاشت ایمپلنت انجام دهید مراقبت و نگهداری صحیح از ایمپلنت است. این کار با رعایت بهداشت دهان و دندان و پیروی از توصیه های متخصص دندانپزشکی امکان پذیر است. مراقبت از ایمپلنت های دندانی به هیچ وجه کار سختی نیست و دقیقاً همان مراقبت روزانه از دندان های طبیعی است. ایمپلنت ها دائمی اند ، بنابراین مراقبت از ایمپلنت نیز باید دائمی باشد.

دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از ایمپلنت

•حداقل روزی دو بار مسواک بزنید

برای مراقبت از ایمپلنت خود بعد از عمل ، باید حداقل دو بار در روز مسواک بزنید. این به جلوگیری از رشد باکتری ها و همچنین پوسیدگی دندان و بیماری های دهان کمک می کند. تمیز کردن دندان ها ، به ویژه بعد از هر وعده غذایی ، بعد از هر وعده غذایی ، بسیار مهم است ، به خصوص اگر غذاهای شیرین ، اسیدی یا گازدار را با آب بخورید. دهان خود را بشویید. و اگر می توانید ، مسواک بزنید.

برای تمیز کردن ایمپلنت ها و دندان ها می توانید از مسواک های معمولی یا برقی استفاده کنید. هر دو گزینه خوبی هستند ، اما مسواک های برقی اغلب سطح دندان را بهتر تمیز می کنند و زمان کمتری نیز می گیرند.

•نخ دندان را فراموش نکنید

برای نگهداری و مراقبت از ایمپلنت بعد از عمل، مسواک زدن به تنهایی کافی نیست و باید از نخ دندان استفاده کنید. در حالی که بیشتر افراد نخ دندان نمی کشند و از استفاده از آن می ترسند. استفاده از نخ دندان باعث از بین رفتن غذا در بین دندان ها می شود و استفاده از آن می تواند از پوسیدگی یا سوراخ شدن دندان جلوگیری کند. از دندانپزشک خود بخواهید که بهترین مارک مسواک ، نخ دندان و خمیر دندان را به شما بدهد تا بتوانید از آنها در طی مراحل مراقبت و نگهداری از ایمپلنت های دندانی استفاده کنید.

سایر مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

موارد زیر هم میتوانند برای مراقبت از ایمپلنت دندان به کارتان بیاید:

  • دهانشویه آنتی باکتریال
  • نخ دندان
  • قرص هایی که تجمع پلاک را از بین می برند
  • مسواک های بین دندانی
  • مسواک نرم و کوچک برقی یا دستی
  • خمیردندان از بین برنده تارتار و پلاک

یکی از اصلی ترین نشانه های موفقیت کاشت شما و اینکه شما توانسته اید از ایمپلنت های خود به خوبی مراقبت کنید ، داشتن لثه های صورتی و طبیعی است. این وضعیت نشان می دهد که هیچ عفونی در لثه یا استخوان فک شما وجود ندارد و کاشت موفقیت آمیز بوده است.

استراحت پس از کاشت ایمپلنت می تواند به موفقیت بیشتر آن کمک کند. به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید.

برای اینکه بهترین نتیجه ایمپلنت برای شما حاصل شود و نتایج عمل سالها با قوت ادامه یابد ، باید در طول سال اول بعد از عمل حداقل 4 بار به مطب دندانپزشک مراجعه کنید و دندان های خود را به طور حرفه ای مسواک بزنید. (به عنوان مثال ، بلیچینگ تخصصی انجام دهید) اگر کار کاشت دندان خود را در مطب خوب و تخصصی مانند کلینیک ایده آل انجام می دهید ، پس از عمل ، یک برنامه منظم برای ویزیت های بعدی برای شما در نظر گرفته می شود.

کلینیک دندانپزشکی قلهک

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند به وب سایت کلینک مراجعه فرمایید.

www.clinicgholhak.com

کلینیک دندانپزشکی قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

منع ایمپلنت دندان برای چه کسانیست؟

23 دی 1400

شاخه دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

02 آذر 1400

ایمپلنت دندان و کاربرد آن در دهان

18 آبان 1400

چگونگی ترمیم توسط ایمپلنت دندان

09 مهر 1400

ایمپلنت دندان با بیهوشی

09 شهریور 1400