لمینت دندان,انواع لمینت دندان,برند های لمینت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

روش لمینت دندان را بیشتر بشناسیم

روش لمینت دندان به این صورت است که ابتدا دهان و دندان مورد بررسی قرار می گیرد و از آنجا که لمینت سرامیکی ممکن است برای همه مناسب نباشد ، باید دهان مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود آیا شرایط لازم برای لمینت دندان را دارید یا خیر. اگر دچار پوسیدگی دندان یا عفونت لثه هستید ، ابتدا باید این مشکلات را برطرف کنید تا بتوان با موفقیت لمینت و استفاده از دندان را انجام داد.


روش های لمینت دندان

 

روش لمینت دندان را بیشتر بشناسیم

روش لمینت دندان به این صورت است که ابتدا دهان و دندان مورد بررسی قرار می گیرد و از آنجا که لمینت سرامیکی ممکن است برای همه مناسب نباشد ، باید دهان مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود آیا شرایط لازم برای لمینت دندان را دارید یا خیر. اگر دچار پوسیدگی دندان یا عفونت لثه هستید ، ابتدا باید این مشکلات را برطرف کنید تا بتوان با موفقیت لمینت و استفاده از دندان را انجام داد.

1.آماده سازی دندان قبل از لمینت دندان

برای شروع ، ابتدا باید دندان ها را آماده کرد. آماده سازی به معنی ایجاد شرایط لازم برای چسباندن پوسته سرامیکی به لمینت یا روکش است ، بنابراین مقدار کمی مینای دندان از سطح جلویی دندان خارج می شود.

گرچه میزان اصلاح مینای دندان در موارد مختلف متفاوت است ، اما به طور کلی تقریباً برابر ضخامت ورقه ورقه و بین 0.5 تا 1.5 میلی متر است.

قسمت های پوسیده دندان نیز برداشته می شود و دندان شکل می گیرد و مواد پر کننده و دندان های لبه دندان صیقل داده می شود.

2.انتخاب رنگ لمینت دندان

در مرحله بعد باید رنگ لمینت انتخاب شود. اگرچه همه سفیدی دندان های خود را در کمترین رنگ ممکن دوست دارند ، اما رنگ باید متناسب با رنگ پوست و مو و همچنین دندان های مجاور انتخاب شود تا لبخندی زیبا و طبیعی داشته باشد.

اگر دندان های لمینت بسیار سفید هستند ، به نظر می رسد که دندان مصنوعی دارید غیر طبیعی به نظر می رسد. معمولاً توصیه می شود دندان ها را دو تا سه درجه روشن کنید.

3.قالب گیری دندان

سپس می توان آن را با خمیردندان مخصوص جذب کرد. از این قالب به عنوان مدلی برای ساخت لمینت در آزمایشگاه استفاده می شود. اما اگر کلینیک دندانپزشکی مجهز به فناوری دوربین داخل دهانی است ، نیازی به ساخت قالب سنتی نیست و می توان با یک دوربین دیجیتال مخصوص از 3D عکس از دهان گرفت.

4.ساخت لمینت دندان

ساخت لمینت دندان در آزمایشگاه یک یا دو هفته طول می کشد. سپس برای دومین بار به دندانپزشک مراجعه می کنید تا لمینت را به دندان وصل کنید. در این مدت ، ممکن است از لمینت موقت برای پوشاندن سطح تراشیده دندان استفاده شود. این بستگی به اندازه دندان و موقعیت آن و ترجیحات شخصی بیمار دارد.

5.نصب لمینت دندان

قبل از اینکه لمینت به طور دائمی به دندان متصل شود ، دندانپزشک موقتاً آن را روی دندان قرار می دهد تا از اندازه ، رنگ و شکل مناسب آن اطمینان حاصل شود. تعدیل جزئی و تغییر شکل ممکن است لازم باشد. این آخرین فرصت شما برای تغییر نظر در مورد رنگ لمینت است. هنگامی که لمینت به طور دائمی به دندان متصل می شود ، دیگر نمی توانید رنگ آن را تغییر دهید. اگر همه چیز خوب پیش رفت ، لمینت با چسب مخصوص به دندان چسبانده می شود.

 

لمینت دندان

 

آیا می توان لمینت دندان را بعد از مدتی برداشت؟

لمینت دندان یک درمان برگشت ناپذیر است. در واقع ، پس از برداشتن لمینت ها ، دندان های شما دیگر شکل اولیه خود را ندارند.

اما خوب ، اگر دلیل پشیمانی شما ظاهر لمینت ها است ، می توانید لمینت ها را تغییر دهید. یعنی بعد از برداشتن لمینت ها ، دوباره سعی می کنیم با لمینت سرامیکی یا روکش کامپوزیت جلوه زیبایی به دندان های شما بدهیم.

مراقبت های بعدی لمینت دندان

اگر لمینت به خوبی نگهداری شود ، بین 7 تا 15 سال دوام می آورد. البته نگهداری دندان های لمینت شده نیازی به اقدامات خاصی ندارد. کافی است اصول اولیه بهداشت دهان را رعایت کنید ، مانند مسواک زدن دوبار در روز ، نخ دندان کشیدن روزانه و شستن دهان با دهانشویه های ضد عفونی کننده. دندانپزشک شما ممکن است به شما توصیه کند که از فشردن دندان های لمینت برای شکستن و خرد کردن اجسام سخت اجتناب کنید و از سیگار کشیدن و خوردن غذاها و نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه که رنگ دندان های شما را تغییر می دهند خودداری کنید.

خطرات لمینت دندان

خطرات و نقاط منفی لمینت دندان می تواند موارد زیر را شامل شود:

  • روند نصب لمینت دندان برگشت ناپذیر است.
  • در صورت ترک خوردن و شکستن لمینت قابل تعمیر نیست.
  • از آنجا که بخشی از مینای دندان در حین لمینت برداشته می شود ، ممکن است دندان ها به غذاها و نوشیدنی های گرم یا سرد حساس شوند.
  • پس از تخمگذار و تثبیت لمینت ، رنگ آن قابل تغییر نیست. این می تواند در مواردی که رنگ لامینت با رنگ دندان های دیگر مطابقت ندارد ، مشکل ایجاد کند.
  • بسیار بعید است که لمینت از جای خود بیفتد. برای کاهش این احتمال ، باید از جویدن و گاز گرفتن اجسام سخت کاملاً خودداری کنید.
  • دندان های لمینت مانند سایر دندان ها پوسیده می شوند. در این حالت می توان به جای لمینت از تاج دندان کامل استفاده کرد.

لمینت دندان در کلینیک قلهک

برای ترمیم و درمان دندان ، باید آن را نزد متخصص ببرید تا بتواند کار شما را بهتر انجام دهد.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندانپزشکی است که دارای دندان پزشکان متخصص است و این فرصت مناسبی است تا کسانی که به دنبال دندانپزشک مجرب هستند از خدمات این مجموعه بهره مند شوند.

دانش و تجربه منحصر به فرد بنیانگذاران و متخصصان این کلینیک و همچنین امکانات و تجهیزات به روز و کارآمد از جمله ویژگیهای منحصر به فرد قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

قرار گیری لمینت دندان چگونه است؟

22 دی 1400

لمینت دندان برچه اساسی برای بیمار انجام میشود؟

11 دی 1400

لمینت دندان و مراقبت های ویژه بعد آن

30 آذر 1400

ایرادات لمینت دندان چیست؟

24 آذر 1400

انجام لمینت دندان از واجبات است؟

14 مهر 1400