لمینت دندان,انواع لمینت دندان,برند های لمینت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

مواد لمینت دندان گران است؟

لمینت دندان یکی از روشهای آرایشی است که اخیراً به دلیل اثرات زیاد آن در از بین بردن عیوب دندان مورد توجه زیادی قرار گرفته است. زیبایی دندان در افزایش جذابیت صورت و ایجاد لبخند زیبا در افراد تاثیر بسزایی دارد. وجود ناهنجاری ها در ناحیه دندان باعث می شود افراد اعتماد به نفس کافی برای صحبت و ایجاد ارتباطات اجتماعی نداشته باشند.


لمینت دندان

 

مواد لمینت دندان گران است؟

لمینت دندان یکی از روشهای آرایشی است که اخیراً به دلیل اثرات زیاد آن در از بین بردن عیوب دندان مورد توجه زیادی قرار گرفته است. زیبایی دندان در افزایش جذابیت صورت و ایجاد لبخند زیبا در افراد تاثیر بسزایی دارد. وجود ناهنجاری ها در ناحیه دندان باعث می شود افراد اعتماد به نفس کافی برای صحبت و ایجاد ارتباطات اجتماعی نداشته باشند.

 

انواع جنس برندهای لمینت دندان در ایران

لمینت های دندانی ممکن است از مواد مختلف ساخته شوند. در ادامه به انواع و مارک های لمینت های دندانی میپردازیم.

از چهار ماده مختلف در ساخت لمینت دندان استفاده می شود :

  1. سرامیک توده ای: این ماده لمینت دارای زیبایی و جلوه بسیار قابل قبولی است ، در حالی که دوام چندانی ندارد.
  2. سرامیک فشرده: این ماده ضخیم تر است در حالی که اثر و زیبایی قابل توجهی ندارد.
  3. دی سلیکات لیتیوم: این لمینت بسیار محکم و بادوام است ، بنابراین برای افرادی که تحت استرس هستند و معمولاً دندان قروچه دارند انتخاب مناسبی است.
  4. زیرکونیوم: این ماده از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردار است در عین حال زیبایی و جلوه بی نظیری دارد. این نوع لمینت دندان کاربردهای زیادی در ترمیم عیوب دندان مانند پر کردن حفره ها و اصلاح ناهنجاری ها دارد. شاید مهمترین مزیت این جنس این است که سازگاری بالایی با بدن انسان دارد و بنابراین بوی نامطبوعی در دهان ایجاد نمی کند.

 

برندهای لمینت دندان

 

انواع برندهای لمینت دندان

بعد از آشنایی با انواع لمینت دندان ، بهتر است در مورد انواع برند های لمینت های دندانی مورد استفاده در ایران صحبت کنیم و ارزان ترین و گران ترین آنها را معرفی کنیم.

  • لمینت Imprex Emax: این نوع لمینت توسط یک شرکت معروف به نام Vivent ساخته می شود. با توجه به نوع مواد به کار رفته در این لمینت دندان از دوام و استحکام بالایی برخوردار است. همچنین این برند لمینت کاربردهای زیادی در از بین بردن عیوب دندان و اصلاح شکل دندان ها دارد.
  • لمینت ونیر: این نوع لمینت معمولاً توسط شرکت مک ساخته می شود. این برند یکی از گران ترین برند های لمینت است و به دلیل ماهیت خاصی که دارد فقط برای افرادی استفاده می شود که می خواهند از این نوع برند استفاده کنند. این برند یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین برند ها در بین ستاره های هالیوود است. شاید مهمترین مزیت این نوع لمینت شباهت بسیار زیاد آن با دندان های طبیعی باشد.
  • لمینت دوراتین: شرکت ویتا یکی از شرکت های معروف در زمینه ساخت این لمینت است. این لمینت از پرسلن فشرده ساخته شده است و در حالی که از قیمت مناسبی برخوردار است ، ارزان ترین برند لمینت از نظر مقایسه با سایر برند ها است و از استحکام و دوام قابل قبولی نیز برخوردار است.
  • لمینت Veneer Road: شرکت CEREC که یکی از شرکت های معروف در زمینه طراحی و ساخت لمینت دندان است ، این لمینت را تولید و عرضه می کند. یکی از مهمترین مزایای این لمینت ، آماده سازی سریع آن است که از طریق طراحی سه بعدی در مطب دندانپزشکی انجام می شود و به همین دلیل ، یکی از گران ترین برند های لمینت دندان است.

به طور کلی می توان گران ترین برند های لمینت دندان را روکش لمینت و روکش veneer road نامید و ارزان ترین برند لمینت دوراتین است.

 

لمینت دندان در کلینیک دندانپزشکی قلهک

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

قرار گیری لمینت دندان چگونه است؟

22 دی 1400

لمینت دندان برچه اساسی برای بیمار انجام میشود؟

11 دی 1400

لمینت دندان و مراقبت های ویژه بعد آن

30 آذر 1400

ایرادات لمینت دندان چیست؟

24 آذر 1400

روش لمینت دندان را بیشتر بشناسیم

14 مهر 1400