ایمپلنت دندان,عمر ایمپلنت دندان,شرایط انجام ایمپلنت دندان,هزینه انجام ایمپلنت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

طول درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

طول درمان ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد که با توجه به هر بیمار متفاوت است. به عنوان مثال ، اگر حجم استخوانی که قرار است در آن کاشته شود کافی نیست ، دندانپزشک مجبور است پیوند استخوان را انجام دهد.


طول درمان ایمپلنت دندان

 

طول درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

طول درمان ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد که با توجه به هر بیمار متفاوت است. به عنوان مثال ، اگر حجم استخوانی که قرار است در آن کاشته شود کافی نیست ، دندانپزشک مجبور است پیوند استخوان را انجام دهد.

درمان ایمپلنت دندان شامل چند مرحله است؟

درمان ایمپلنت شامل دو مرحله جراحی است. یکی قرار دادن ایمپلنت در فک و دیگری قرار دادن ایمپلنت. اگر درمان ایمپلنت نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد (به دلیل کمبود استخوان فرد) ، این بازسازی یا همزمان با جراحی ایمپلنت انجام می شود ، یا در موارد پیچیده ای که مقدار زیادی استخوان از بین رفته است ، بازسازی باید یک مرحله انجام شود قبل جراحی ایمپلنت وجود دارد.

در موارد عادی که قبل از جراحی ایمپلنت به مرحله ترمیمی نیازی نیست ، کل روند درمان سه تا شش ماه طول می کشد.

طول درمان ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

این زمان به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله: فک بالا یا فک پایین ، فک یا فک عقب ، تعداد ایمپلنت ها و پیچیدگی کار ، وجود یا عدم جراحی ترمیمی همزمان با جراحی ایمپلنت از عوامل تعیین کننده هستند.

مدت زمان درمان ایمپلنت همراه با پیوند استخوان

پیوند استخوان ممکن است همراه با روند درمان ایمپلنت دندان انجام شود ، یا ممکن است لازم باشد که حجم کافی استخوان در اطراف دندان را قبل از شروع درمان ایمپلنت فراهم کنیم. اگر قبل از شروع مراحل کاشت دندان به پیوند استخوان نیاز داشته باشیم ، آماده شدن بستر استخوان برای کاشت دندان در حدود 6 تا 9 ماه طول می کشد. اگر پیوند استخوان همزمان با کاشت دندان انجام شود ، از شروع کاشت دندان تا عمل حدود 4 تا 9 ماه طول می کشد.

ایمپلنت فک جوش و جایگذاری پروتز

بعد از انجام کاشت فک و صورت ، حدود 1.5 تا 3 ماه طول می کشد تا پروتز بر روی آن قرار گیرد ، به این ترتیب بدون حرکت اضافی می توان بین کاشت دندان و استخوان فک جوش ایجاد کرد و کاشت فک و صورت کاملاً در جای خود محکم شد. بسته به کیفیت استخوان ، زمان بهبودی از سه تا شش ماه طول می کشد که برای کیفیت بهتر استخوان در فک پایین 3 تا 4 ماه و در فک بالا 4 تا 6 ماه طول می کشد. سپس دندانپزشک می تواند کاشت ایمپلنت را آغاز کند. مرحله پروتز شامل قالب گیری ، انتخاب رنگ و اندازه روکش با توجه به بیمار و دندانپزشک است. همچنین اطلاعات مفیدی در سایت quora وجود دارد.

هرچه تراکم استخوان بیشتر باشد ، ایمپلنت دندانی نیرو و فشار بیشتری در داخل استخوان قرار می گیرد و مدت زمان بیشتری طول می کشد تا پروتز بر روی کاشت دندان قرار گیرد و دندانپزشک می تواند بلافاصله پس از قرار دادن کاشت دندان این کار را انجام دهد. پروتز موقت نصب کنید. اگر نیروی بارگیری و تراکم استخوان در اطراف کاشت دندان کم باشد ، ممکن است 1 تا 6 ماه صبر کند ، سپس کاشت را روی دندان مصنوعی قرار دهید.

طول درمان ایمپلنت دندان

با توجه به مطالب فوق می توان نتیجه گرفت که مدت زمان درمان ایمپلنت دندان ممکن است چندین ماه طول بکشد. در این دوره دندانپزشک بسته به کیفیت و کمیت استخوان و نوع کاشت دندان ، دندان مصنوعی موقتی را برای حفظ زیبایی و ظاهر فرد به بیمار ارائه می دهد. مدت زمان جراحی و کاشت ایمپلنت معمولاً از 30 دقیقه تا 120 دقیقه است و این زمان ارتباط مستقیمی با تعداد ایمپلنت ها و شرایط دهانی بیمار دارد. هنگامی که علاوه بر ایمپلنت های دندانی نیاز به تغییر شرایط کف حفره سینوس ماگزیلا داشته باشیم ، این زمان قطعاً افزایش می یابد.

 

ایمپلنت-دندان

 

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

منع ایمپلنت دندان برای چه کسانیست؟

23 دی 1400

شاخه دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

02 آذر 1400

ایمپلنت دندان و کاربرد آن در دهان

18 آبان 1400

چگونگی ترمیم توسط ایمپلنت دندان

09 مهر 1400

ایمپلنت دندان با بیهوشی

09 شهریور 1400