ایمپلنت دندان,عمر ایمپلنت دندان,شرایط انجام ایمپلنت دندان,هزینه انجام ایمپلنت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

روش قرارگیری ایمپلنت دندان

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید، شاید این را بدانید که هر درمانی  دندانپزشکی شاید برای همه نتیجه بخش نباشد و روش درمانی با تشخیص دندانپزشک مربوطه انجام خواهد شد. بنابراین قبل از اقدام به درمان باید با دندانپزشک معالج خود به مشورت بپردازید و از او راهنمایی های لازم را بخواهید تا بعد از آن بتوانید درست تصمیم بگیرید.


روش قرارگیری ایمپلنت دندان

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید، شاید این را بدانید که هر درمانی  دندانپزشکی شاید برای همه نتیجه بخش نباشد و روش درمانی با تشخیص دندانپزشک مربوطه انجام خواهد شد. بنابراین قبل از اقدام به درمان باید با دندانپزشک معالج خود به مشورت بپردازید و از او راهنمایی های لازم را بخواهید تا بعد از آن بتوانید درست تصمیم بگیرید.

برای انجام ایمپلنت دندان قبل از هرچیزی باید آزمایش ها و معایناتی انجام شود تا دندانپزشک شما مطمئن شود هیچ مشکلی وجود ندارد و در بدنتان عفونتی نیست. چون در صورت وجود عفونت ممکن است درمان شما نتیجه بخش نباشد و اگر با این آزمایشات مشخص شود بیماری های قلبی و.. دارید از انجام این کار صرف نظر می کند.

کسی که قرار است این روش درمان را انتخاب کند باید صبر و تحمل داشته باشد چرا که دوران نقاهت و بهبودی این روش طول می کشد و همچنین از جراحی کردن نباید بترسد. برای اینکار یک دندانپزشک متخصص و دارای اخلاق خوب از مناسب ترین انتخاب های شما خواهد بود تا همراه مناسبی برای این کار باشد و نگرانی ها را از شما دور نماید تا درمان نتیجه خوبی بدهد.

داشتن استخوان فک مناسب از مهمترین موارد افراد دارای شرایط ایمپلنت دندان است. چون اگر استخوان فک خوبی نداشته باشند ایمپلنت را نمی توانیم انجام داد. قبل از انجام کار با تصویر برداری از آن نواحی مشخص می شود که کیفیت استخوان فک به چه صورتی است و آیا برای درمان ایمپلنت مناسب است.

قطعا اگر این روش برای شما مناسب نباشد دندانپزشکتان راه دیگری را برای شما در نظر میگیرد و قطعا شما را به نتیجه ای که می خواهید خواهد رساند. پس از این بابت نگرانی نداشته باشید.

ایمپلنت-دندان

مراحل قرار دادن ایمپلنت دندان

اما برای انجام ایمپلنت دندان چه مراحلی را باید بگذرانیم و چقدر زمان مراحل انجام آن طول می کشد.

در ابتداکه تصمیم شما برای انجام این کار قطعی شد، باید وقت مشاوره از دندانپزشک مد نظر خود بگیرید تا علاوه بر صحبت درباره نحوه انجام کار معاینات لازمه بر روی شما صورت گیرد و مطمئن شوید که این نوع از درمان بر روی شما اثر دارد و با نتیجه مثبت همراه است.

بعد از این مرحله زمانی را برای شما تعیین خواهند کرد تا برای انجام جراحی بروید و هر آنچه لازم باشد دندانپزشک به شما خواهد گفت.

به طور کل مراحل انجام ایمپلنت طولانی و با توجه به شرایط فردی برای هرکسی متفاوت و منحصر فرد است. برای مثال شاید احتیاج باشد شما پیوند استخوان انجام دهید و اگر این مورد برایتان ضروری باشد قبل از هرکاری متخصص ایمپلنت باید برنامه ای برای پیوند استخوان تنظیم نماید.  التیام پیوند اسخوانی به تنهایی 4 تا 12 ماه وقت می برد تا شرایط برای مرحله اول آماده شود.پس اگر این کار برای شما لازم باشد طول دوره درمان بیشتر خواهد شد.

 بعد از گذشت این مدت شما می توانید ایمپلنت خود را دریافت کنید. ایمپلنت پایه ای فلزی به داخل استخوان دندان شما می رود و مثل ریشه برای شما عمل می کند. قرار دادن این پایه حدود دو ساعت طول می کشد و با استفاده از بیهوشی شما متوجه گذر زمان نخواهید شد.

بعد از اینکه ایمپلنت قرار داده شد حدودا پنج ماه طول می کشد تا بتوانید مرحله بعدی را انجام دهید. البته این مدت زمان برای فک پایین پنج ماه و برای بالا حدود هفت ماهی طول خواهد کشید.بعد از اطمینان بهبود کامل مرحله بعد را میتوانید آغاز نمایید.

در مرحله بعدی شما یک تاج موقت دریافت می کنید که متخصص آن را بر روی پایه ایمپلنت شما قرار می دهد و وظیفه این را دارد لثه ها را از ایمپلنت دور کند با اینکار کمک می کند لثه ها به طور کامل بهبودی خود را بدست آورد. تاج موقت در حدود ده الی چهارده روز باید بماند تا بعد از بهبودی به مرحله بعدی ایمپلنت بروید.

در این مرحله قطعه اباتمنت را روی ایمپلنت شما قرار می دهند و با این کار باعث می شود از تاج دندان مراقبت کند. بعد از قرار دادن اباتمنت، تاج موقت را در حدود چهار تا شش هفته روی اباتمنت می گذارد. تا در این مدت فرصت باشد تاج دائمی برای شما ساخته شود.

این مراحل طولانی در درمان به وسیله ایمپلنت فوری در چند روز تمام خواهد شد. ایمپلنت فوری بعد از اینکه دندان مورد نظرتان را بکشید با یک جلسه قابل انجام است و زمان کمتری می برد.برای آن دسته از کسانی که استخوان خوبی دارند این روش نتیجه خوبی خواهد داد.

در آخرین مرحله از ایمپلنت دندان تاج دائمی را برای شما قرار می دهند. تاج دائمی از قسمت زیبای دندان شما می شود و دو نوع تاج وجود دارد که می توانید برای خود انتخاب نمایید.

  • تاج قابل جابجایی:

تاج ها با قابلیت جابجایی به این معنا می باشد که می توانید آن را از محل خود خارج کرده و به راحتی تمیز نمایید.همانند دندان های مصنوعی که این قابلیت را دارا هستند. بر روی یک قاب فلزی نصب می باشند.

  • تاج ثابت:

   با استفاده از تاج ثابت ، دندان داخل ایمپلنت پیچ می شود  و یا چسبانده می شود و شما دیگر نمی توانید برای تمیز کردن آن را از محل خارج نمایید. اما این نوع از تاج بسیار محکم تر و قویتر از تاج دائمی  می باشد و انتخاب مناسبی خواهد بود.

کاربرد-ایمپلنت-دندان

جراحی ایمپلنت دندان چگونه است؟

برای جراحی و گذاشتن ایمپلنت دندان، از دندانپزشک خود بخواهید که تمام مراحل انجام کار را برای شما توضیح دهید و با آگاهی کامل برای جراحی خودتان را آماده نمایید.

اگر پرونده پزشکی خاصی دارید حتما آن را با دندانپزشک خود مطرح نمایید تا نسبت به سلامتی شما مطمئن باشند و بعد از آن با توجه به شرایط این نوع از جراحی را برای شما انجام بدهند.

قبل از جراحی نیاز است دهان و لثه های شما کاملا معاینه شود و سالم باشند. چون نباید در محلی که قرار است ایمپلنت قرار گیرد عفونت داشته باشد.

از قسمت هایی که قرار است جراحی روش صورت بگیرد باید اسکن گرفته شود و آن هم توسط دندانپزشک بررسی شود.این اسکن معمولا به همراه یک ریپورت و CD تهیه میشود.

دندانپزشک شما به وسیله این اسکن ارتفاع و ضخامت استخوان و موارد مهم همچون محل عبور اعصاب مهم، سینوس ها را بررسی میکند و بهترین سایز و محل قرار گرفتن ایمپلنت ها را برای دندان شما مشخص می کند.

مدت زمانی که این عمل طول می کشد بستگی به این دارد که چه تعداد باید ایمپلنت شود و هر چه تعداد بالاتر رود زمان انجام آن بیشتر طول می کشد.

در این نوع جراحی از بی حسی استفاده می کنند و شما در مدت انجام کار می توانید بیدار باشید. اما در برخی موارد برای کسانی که اضطراب دارند از آرامشبخش استفاده می کنند تا از ترس و استرس آنها کاسته شود.

بعد از اینکه لثه بی حس شد، دندانپزشک شما برشی در لثه می زند و یک سوراخ در استخوان فکتان ایجاد می کند و این محلی برای جایگذاری ایمپلنت می باشد.

در شرایطی میتوان دمدان آسیب دیده را کشید و ایمپلنت را جایگذاری کرد و این کار در یک جلسه انجام داد که به این کار ایمپلنت فوری نیز میگویند و همیشه از این روش استفاده نمی شود و با صلاح دندانپزشک انجام می پذیرد.

در برخی مواردم ایمپلنت را  چندین ماه (فک بالا ٣-۶ ماه و فک پایین ٢-۴ ماه) بعد از کشیدن دندان قرار میدهد تا استخوان فک زمان کافی برای ترمیم خود داشته باشد به این روش ایمپلنت تأخیری گفته می شود.

در بعضی از جراحی ها احتیاج است ایمپلنت دندان تحت بیهوشی انجام گیرد که این نوع از جراحی در مراکز خاصی انجام می شوند و تجهیزات آن مراکز خاص تر است و شما را بیهوش می کنند و طول عمل برای شما شبیه به خواب خواهد گذشت.

روش ایمپلنت دندان فوری و تاخیری را میتوان در طی یک یا دو مرحله انجام داد.

در روشی که بصورت یک مرحله ای است میله و اتصال هایی که بین پروتز و ایمپلنت متصل می شوند همزمان قرار داده می شوند و بعد از پایان جراحی اثرات آن در دهان قابل مشاهده است.

در روش دو مرحله ای در ابتدای کتر میله را در زیر لثه قرارمی دهند و قابل دیدن نیست  و بعد حدود دو یا سه ماه صبر میکنیم تا لثه و استخوان کامل بهبود یابد. بعد از گذشت این زمان جراحی دوم صورت می گیرد که راحتر از مرحله اول است و در آن اتصالات را به آن وصل می کنند.

در هر دو شیوه بعد از گذشت دو تا چهار ماه از جراحی اولیه پروتز نهایی آماده و تحویل بیمار خواهد شد. در طول این زمان امکان ساخت و استفاده از انواع پروتز موقت، ثابت یا متحرک با توجه به شرایطی که دارید وجود دارد. که استفاده از آن میتواند باعث شود در این دوران مشکلاتی همانند جویدن غذا و زیبایی که در اثر از دست رفتن دندان ایجاد شده را تا حدودی بهبود بخشد.

در ادامه یکی از کلینیک های دندانپزشکی معتبر و با تجربه را در تهران به شما معرفی خواهیم کرد تا با استفاده از خدمات این مجموعه بتوانید به دندان های سالم و با کیفیت برسید.

دندانپزشکی-معتبر

ایمپلنت دندان درکلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

همانطور که گفته شد برای ترمیم و درمان دندان به روش ایمپلنت دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند به وب سایت کلینیک مراجعه فرمایید.

https://clinicgholhak.com/

 

کلینیک-دندانپزشکی-قلهک

 

 


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

منع ایمپلنت دندان برای چه کسانیست؟

23 دی 1400

شاخه دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

02 آذر 1400

ایمپلنت دندان و کاربرد آن در دهان

18 آبان 1400

چگونگی ترمیم توسط ایمپلنت دندان

09 مهر 1400

انجام ایمپلنت دندان در اتاق عمل

09 شهریور 1400