ایمپلنت دندان,عمر ایمپلنت دندان,شرایط انجام ایمپلنت دندان,هزینه انجام ایمپلنت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

ایمپلنت دندان و شرایط خاص درمانی

لبخند هر شخصی در جذابیت چهره او نقش مهمی دارد. به همین دلیل ، ایمپلنت دندان، از جمله روش هایی است که در سال های اخیر توانسته جایگاه خوبی در جامعه دندانپزشکی بدست آورد.


شرایط درمان ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت دندان و شرایط خاص درمانی

لبخند هر شخصی در جذابیت چهره او نقش مهمی دارد. به همین دلیل ، ایمپلنت دندان، از جمله روش هایی است که در سال های اخیر توانسته جایگاه خوبی در جامعه دندانپزشکی بدست آورد. جراحی ایمپلنت دندان یکی از روش هایی است که نه تنها به جنبه زیبایی اهمیت می دهد ، بلکه قطعاً منجر به سلامت دهان و دندان خواهد شد.

آیا ایمپلنت دندان گزینه مناسبی است؟

برای یک متخصص ارتودنسی باتجربه و ماهر ، سلامت دندان آنقدر مهم است که باید از بهترین روش برای نگهداری و ترمیم آن استفاده شود. متأسفانه ، با این همه مراقبت از دندان ، هنوز مجبور به کشیدن دندان های خود هستید. چند مثال زیر را در نظر بگیرید:

  • دندان شما دارای پوسیدگی شدید است و قابل ترمیم نیست.
  • در اثر تصادف ، دندان شما چنان آسیب دیده است که تنها راه حل کشیدن دندان است.
  • حرکت دندان ها در طول زندگی فاصله ای بین دندان ها ایجاد می کند که با ارتودنسی قابل اصلاح نیست.
  • به دلیل فرم نامناسب فک ، فشار روی دندانهای یک طرف فک زیاد است و برخی از آنها به گونه ای حرکت کرده اند که فضای زیادی بین دندان ها ایجاد شده و زیبایی خود را از دست داده اند.
  • شکستگی عمودی دندان که درگیر ریشه است.

در چنین مواردی ، ایمپلنت های دندانی به شما کمک می کنند تا بعد از کشیدن دندان ، جای خالی دندان را با یک پروتز ثابت پر کنید. ارتودنتیست واجد شرایط قبل از تصمیم گیری در مورد ارتودنسی یا ایمپلنت به شما مشاوره می دهد تا اطلاعات کافی در مورد شرایط جراحی کاشت دندان ، ارتودنسی و مراقبت های لازم قبل و بعد از جراحی ، هزینه های درمان و ... داشته باشید.

 

ایمپلنت-دندان

 

ایمپلنت دندان در چه شرایطی انجام می شود؟

متخصصان ارتودنسی معتقدند که کاشت دندان در همه افراد و تحت هیچ شرایطی قابل انجام نیست. هدف از مشاوره ارتودنسی قبل از کاشت به بیمار ، تعیین صلاحیت بیمار و وجود یا عدم وجود شرایط برای کاشت دندان است. متخصص ارتودنسی می تواند فضاهای بین دندان ها را طوری تنظیم کند که بعداً کاشت در فضاهای تنظیم شده قرار گیرد. متاسفانه بارها دیده شده است که بیمار برای کاشت به دندانپزشک مراجعه می کند و علی رغم اینکه از نظر مالی هیچ مشکلی ندارد اما شرایط لازم برای کاشت را ندارد. در اینجا برخی از مهمترین شرایط جراحی ایمپلنت دندان آورده شده است:

•     سلامت جسمی بیمار

ابتدا متخصص از بیمار می خواهد آزمایشاتی را برای تأیید سلامت جسمی بیمار انجام دهد. شایعترین مشکل اغلب عفونت است که تا زمانی که این مشکل برطرف نشود با کاشت دندان انجام نمی شود. با توجه به اینکه جراحی بر روی لثه انجام می شود ، وجود عفونت می تواند منجر به برگشت عمل شود. همچنین ، مبتلا بودن به برخی بیماری ها مانند بیماری های قلبی عروقی و غیره ، کاشت ایمپلنت های دندانی را با مشکل روبرو می کند.

•     سلامت روانی بیمار

کاشت دندان دوره نقاهت خاص خود را دارد. در این دوره ، که بسته به شرایط جسمی بیمار متفاوت است ، سرعت متخصص و عمل بیمار باید آستانه تحمل بالایی داشته باشد. از طرف دیگر ، ترس از جراحی نباید او را همراهی کند. برای پیوند ایمپلنت های دندانی برای همراهی شما در طول دوره توصیه می شود به یک متخصص حرفه ای و اخلاقی مراجعه کنید.

•     سلامت استخوان فک

کیفیت و کمیت استخوان فک یکی از مهمترین شرایطی است که در موفقیت ایمپلنت های دندانی موثر است. متأسفانه در بعضی افراد استخوان فک آنقدر ضعیف است که نمی توان در آن ناحیه کاشت انجام داد. تصویربرداری لازم برای تعیین کیفیت و تراکم استخوان فک بر این اساس انجام شد. قبل از اطمینان به بیمار در مورد کاشت دندان ، متخصص ارتودنسی باید صلاحیت استخوان فک را برای انجام این عمل تایید کند. البته اگر روش کاشت برای چنین فکی مناسب نیست ، ناامید نشوید. یک متخصص ارتودنسی یک راه حل برای شما در نظر می گیرد. به عنوان مثال ، قبل از درمان ایمپلنت ، فضاها باید توسط ارتودنسی تنظیم شود و در صورت لزوم پیوند استخوان انجام شود.

کلینیک دندانپزشکی تخصصی قلهک

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

منع ایمپلنت دندان برای چه کسانیست؟

23 دی 1400

شاخه دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

02 آذر 1400

ایمپلنت دندان و کاربرد آن در دهان

18 آبان 1400

چگونگی ترمیم توسط ایمپلنت دندان

09 مهر 1400

انجام ایمپلنت دندان در اتاق عمل

09 شهریور 1400