لمینت دندان, رنگبندی لمینت دندان,عمر لمینت دندان,هزینه لمینت دندان,جنس لمینت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

روش های انجام لمینت دندان

روش انجام لمینت دندان بدین صورت است که ابتدا دهان و دندان معاینه می شود و از آنجا که لمینت سرامیکی ممکن است برای همه مناسب نباشد ، باید دهان را معاینه کرد تا مشخص شود آیا شرایط لازم برای لمینیت دندان را دارید یا خیر.


روش انجام لمینت دندان

روش های انجام لمینت دندان

روش انجام لمینت دندان بدین صورت است که ابتدا دهان و دندان معاینه می شود و از آنجا که لمینت سرامیکی ممکن است برای همه مناسب نباشد ، باید دهان را معاینه کرد تا مشخص شود آیا شرایط لازم برای لمینیت دندان را دارید یا خیر. اگر دچار پوسیدگی دندان یا عفونت لثه هستید ، ابتدا باید این مشکلات برطرف شود تا بتوان دندان را با موفقیت لمینیت و استفاده کرد.

1.آماده سازی دندان قبل از لمینت دندان

برای شروع ، ابتدا باید دندان ها آماده شوند. آماده سازی به معنای ایجاد شرایط لازم برای چسباندن پوسته سرامیکی لمینت یا روکش است ، بنابراین مقدار کمی مینا از سطح جلوی دندان خارج می شود.

اگرچه میزان اصلاح مینای دندان از موردی به مورد دیگر تا حدودی متفاوت است ، اما به طور کلی تقریباً برابر با ضخامت ورقه ورقه است و بین 0.5 تا 1.5 میلی متر است.

قسمتهای پوسیده دندان نیز برداشته می شود و دندان تشکیل می شود و پر کننده ها و دندانهای لبه دندان جلا می یابند.

2.انتخاب رنگ لمینت

در مرحله بعدی ، باید رنگ لمینت انتخاب شود. اگرچه همه سفیدی دندان های خود را در کمترین رنگ ممکن دوست دارند اما رنگ باید متناسب با رنگ پوست و مو و همچنین دندانهای مجاور انتخاب شود تا لبخندی زیبا و طبیعی داشته باشید.

اگر دندان های لمینت بسیار سفید هستند ، به نظر می رسد غیر طبیعی است انگار که دندان مصنوعی داشته باشید. معمولاً توصیه می شود دندان ها را دو تا سه درجه روشن کنید.

3.قالبگیری دندان

سپس می توان آن را با یک خمیر دندان خاص جذب کرد. از این قالب به عنوان مدلی برای ساخت لمینت در آزمایشگاه استفاده می شود. اما اگر کلینیک دندانپزشکی مجهز به فناوری دوربین داخل دهانی باشد ، دیگر نیازی به قالب سازی سنتی نیست و می توان با دوربین دیجیتال ویژه تصاویر سه بعدی را از دهان تهیه کرد. از این تصاویر برای طراحی لمینت استفاده می شود.

4.ساخت لمینت دندان

یک یا دو هفته طول می کشد تا لمینت دندان در آزمایشگاه ساخته شود. سپس برای دومین بار به دندانپزشک مراجعه می کنید تا لمینت را به دندان وصل کنید. در این مدت ممکن است از لمینت موقتی برای پوشاندن سطح تراشیده شده دندان استفاده شود. این امر به اندازه دندان و موقعیت آن و ترجیح شخصی بیمار بستگی دارد.

5.نصب لمینت بر روی دندان

قبل از اینکه لمینت به طور دائمی به دندان متصل شود ، دندانپزشک موقتاً آن را روی دندان قرار می دهد تا از اندازه ، رنگ و شکل مناسب آن اطمینان حاصل کند. کمی تنظیم و تغییر شکل ممکن است لازم باشد. این آخرین فرصت شما برای تغییر نظر در مورد رنگ لمینیت است. هنگامی که لمینت به طور دائمی به دندان متصل شد ، دیگر نمی توانید رنگ آن را تغییر دهید. اگر همه چیز خوب پیش برود ، لمینت با چسب مخصوص اتصال به دندان چسبانده می شود.

 

مراقبت های لمینت دندان

 

مراقبت های بعد از لمینت دندان را بدانیم:

 • بعد از لمینیت دندان سرامیکی ، احتمال حساسیت موقتی به نوشیدنی های گرم و سرد وجود دارد. بنابراین نگران نباشید زیرا این آلرژی در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.
 • حداقل دو بار در روز مسواک بزنید.
 • نخ دندان را در برنامه مراقبت از دهان و دندان خود روزانه بگنجانید.
 • توصیه می کنیم از غذاهای رنگی پرهیز کنید. زیرا با گذشت زمان ، رنگ روکش های سرامیکی باعث تغییر رنگ دندان های شما می شود. اینها شامل قهوه ، چای ، نوشابه و سایر غذاهایی است که دارای رنگدانه های زیادی هستند. این مواد مغذی نه تنها روی لمینت های دندان شما بلکه روی رنگ مینای دندان طبیعی شما نیز تأثیر می گذارد.
 • از خوردن غذاهای سفت و میوه های سخت خودداری کنید. مراقب باشید ، هرگز از دندان های خود برای شکستن آجیل استفاده نکنید ، زیرا این کار دندان های شما را می برد و می شکند.
 • از آنجا که لمینت سرامیکی قابل ترمیم نیست ، مراقبت بیشتری نسبت به سایر روکش های دندان نیاز است. زیرا در صورت شستشو و آسیب دیدن لمینت دندان ، باید روکش کاملا تعویض شود.
 • برای استفاده از دهان شویه حتما با دندانپزشک خود که دهان شویه مخصوصی را به شما پیشنهاد می دهد مشورت کنید.
 • استعمال دخانیات ، از جمله سیگار و قلیان ، زیرا باعث تغییر رنگ لمینت دندان در طول زمان می شود.
 • پس از لمینت دندان ، دیگر نیازی به جرم گیری دندان نیست. اما در صورت لزوم در این زمینه با دندانپزشک خود مشورت کنید.
 • برای پیشگیری از بیماری احتمالی پریودنتال ، هر 6 ماه به دندانپزشک مراجعه کنید و معاینات دوره ای انجام دهید.
 • یکی از عادت های غلطی که می تواند به یک لمینت دندان آسیب برساند ، ساییدن دندان هنگام خواب یا بیداری است. برای درمان این مشکل ، مقاله دندان قروچه را بخوانید.
 • لمینت های سرامیکی ضعیف تر از لبه دندان هستند و احتمال شکستگی و رنگ پریدگی وجود دارد. مراقب باشید هرگز از دندان های خود برای باز کردن اجسام سخت استفاده نکنید.
 • پس از لمینیت دندان ، اگر از شکل ، اندازه و برآمدگی دندان خود کاملاً راضی نیستید ، می توانید برای ایجاد تغییرات لازم با دندانپزشک خود مشورت کنید.
 • برای رضایت کامل از لمینت دندان خود ، بهتر است دندان های خود را با رعایت فاصله مناسب بررسی کنید.
 • اگر بعد از اتمام لمینت دندان احساس دندان های تیز و طولانی دارید ، نگران نباشید ، زیرا بعد از مدتی با خوردن و مسواک زدن این نقایص برطرف می شود.
 • اگر بعد از اتمام جلسات لمینیت ممکن است در دندان های خود احساس تیز یا طولانی داشته باشید ، جای نگرانی نیست. پس از مدتی با خوردن غذا یا مسواک زدن این مشکل برطرف می شود.
 • بهتر است از خمیر دندان مناسب توصیه شده توسط دندانپزشک استفاده کنید.

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

قیمت لمینت دندان در سال 1401 چقدر است؟
قیمت لمینت دندان در سال 1401 چقدر است؟

15 فروردین 1401

ترمیم مجدد لمینت دندان
ترمیم مجدد لمینت دندان

03 اسفند 1400

نیاز افراد به استفاده از لمینت دندان 
نیاز افراد به استفاده از لمینت دندان 

26 بهمن 1400

ماندگاری اثرگذار لمینت دندان
ماندگاری اثرگذار لمینت دندان

25 بهمن 1400

رده سنی انجام لمینت دندان
رده سنی انجام لمینت دندان

23 بهمن 1400