ایمپلنت دندان,عمر ایمپلنت دندان,شرایط انجام ایمپلنت دندان,هزینه انجام ایمپلنت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

آیا ایمپلنت دندان جدیدترین روش برای درمان است؟

آیا با آخرین روش های ایمپلنت دندان (کاشت دندان) آشنا هستید؟ در این مقاله می خواهیم روش های جدید کاشت دندان یا کاشت دندان را مرور کنیم.


درمان ایمپلنت دندان

 

آیا ایمپلنت دندان جدیدترین روش برای درمان است؟

 

آیا با آخرین روش های ایمپلنت دندان (کاشت دندان) آشنا هستید؟ در این مقاله می خواهیم روش های جدید کاشت دندان یا کاشت دندان را مرور کنیم.

ایمپلنت دندان به روش نویگیشن

پیمایش یکی از روشهای جدید در زمینه کاشت ایمپلنت است. در این روش طراحی و کاشت کاملاً دیجیتالی انجام می شود. این روش مزایای زیادی نسبت به روشهای قبلی دارد. ما می خواهیم ویژگی های این فناوری جدید را بررسی کنیم.

با کمک این روش ، تمام مراحل جراحی با استفاده از یک پرونده الگوی دیجیتال یا همان اسکن دهان و پرونده CBCT متقاضی از فک کامل وی در نرم افزار انجام می شود ، مراحل شبیه سازی انجام می شود و سپس مناسب ترین موقعیت برای کاشت ایمپلنت، با استفاده از کیفیت و قرارگیری استخوان فک بیمار ، سینوس یا عصب مشخص شده و طرح نهایی توسط یک متخصص ارتودنسی یا جراحان لثه تأیید می شود.

این فناوری شامل ویژگی هایی برای دندانپزشکان و بیماران است ، از جمله ویژگی هایی برای بیماران که با توجه به زمان مراقبت های بعد از عمل ، می توانیم به راحتی صدای خراش موتور ایمپلنت را هنگام جراحی برای متقاضی کاهش دهیم. برش های لثه را کاهش دهید و بخیه نخورید ، با کاشت و قرار دادن پوشش ایمپلنت در 1 جلسه به زیبایی دست یابید و تعداد جلسات مراجعه کننده به کلینیک را برای انجام کاشت از هفت جلسه به یک جلسه کاهش دهید.

ایمپلنت دندان به روش پانچ

پس از دریافت طرح درمان پانچ توسط بیمار ، دندانهای جدید ساخته می شوند. در این مرحله ، در طول یک روز ، نقص احتمالی دندانهای ساخته شده اصلاح شده و سپس دندانها در جای خود قرار می گیرند (این جلسه درمانی حتی در صورت لزوم می تواند شامل کشیدن دندان باشد). بنابراین هنگامی که برای انجام کاشت دندان به مطب مراجعه می کنید ، کاشت دندان در همان روز انجام می شود و شما می توانید پس از درمان به خانه بروید و یک مجموعه موقت از دندان داشته باشید که از نظر ظاهری ، احساس و عملکرد آنها مشابه است. دندانهای طبیعی دارد.

تقریباً پس از 3 ماه که لثه ها کاملاً بهبود یافته و ایمپلنت ها به استخوان فرد جوش خورده اند ، دندان ها و دهان جدید بیمار قالب شده و بر اساس قالب ، مجموعه ای از دندان های نهایی و دائمی بیمار ساخته می شود. برای جایگزینی دندانهای موقتی. انجام این کار به اطمینان از دوام دندان کمک می کند و حداکثر پشتیبانی ، زیبایی و عملکرد را برای دندان های بیمار فراهم می کند. در روش پانچ ، با یک پانچ ، لثه ها از استخوان به قطر مورد نیاز ایمپلنت برداشته می شوند و پس از ایجاد سوراخ در استخوان ، ایمپلنت دندان در آن قرار می گیرد.

مزیت این روش این است که به دلیل آسیب کم به استخوانها و لثه ها و همچنین عدم برداشتن لثه (کاشت ایمپلنت معمول است) تقریباً تورم ، خونریزی ، کوفتگی و درد وجود ندارد و نیازی به استفاده از آن نیست. بخیه بعد از اتمام کار نیست. قرار دادن هر کاشت به طور معمول 15 دقیقه طول می کشد ، که کمتر از مراحل پر کردن است. پس از قرار دادن ایمپلنت دندان در فک ، معمولاً 3 ماه طول می کشد تا استخوان جوش بخورد و کاشت به بخشی از بدن تبدیل شود. بعد از 3 ماه ، پوشش روی ایمپلنت (Cover Screw) برداشته می شود و تکیه گاه (اتصال ایمپلنت به تاج آن) به آن متصل می شود ، که نقش دندان بریده شده را بازی می کند ، و سپس مراحل قالب گیری و ساخت روکش یک یا دو هفته طول می کشد.

کاشت دندان به روش لیزر

امروزه از لیزر در همه زمینه ها استفاده می شود. یکی از مهمترین کاربردهای لیزر در جراحی های حساس ، مثل ایمپلنت دندان است.

این ایمپلنت دنیای بسیار گسترده ای را به دندانپزشکان ارائه داد ، اما از آنجا که با جراحی همراه بود و در صورت بروز هرگونه عفونت ، ممکن است عمل از کار بیفتد و پایه تیتانیوم ایمپلنت به عقب رانده شود ، نیاز به یک جدید و جدید بود روش کاملتر کاشت.

لیزر، انقلابی در دنیای دندانپزشکی ایجاد کرد. استفاده از لیزرهای جراحی برای کمک به جاگذاری ایمپلنت و در مرحله دوم ، برای بهبود تشکیل بافت نرم توصیه می شود. علاوه بر این ، استفاده از لیزر برای کمک به ضد عفونی کردن سطح کاشت توصیه می شود. در نتیجه ، لیزر یکی از روشهای درمانی جدید در دندانپزشکی است که باعث کاهش درد و زمان خونریزی می شود.

در جراحی ایمپلنت یا ایمپلنت های دندانی ، مانند سایر جراحی های دهان ، سرعت ترمیم و خواص ضد التهابی و ضد درد لیزر به میزان زیادی در بروز مشکلات پس از کاشت نقش دارد. جالب اینجاست که کسانی که کاشت لیزر انجام می دهند دیگر هرگز این کار را به روش معمول انجام نمی دهند.

مزایای جراحی لثه با لیزر چیست؟

 • جراحی لثه با لیزر بدون درد است
 • هنگام کار با لیزر خونریزی وجود ندارد
 • در بيش از 90٪ موارد نياز به بيهوشي است
 • از آنجا که برش لثه نداریم ، بنابراین نیازی به بخیه لثه نیست
 • تعداد جلسات لیزر با لثه کمتر از روش درمانی قدیمی است.

کاشت دندان به روش دیجیتال ایمپلنتولوژی

ایمپلنتولوژی دیجیتال یکی از تکنیک های جدید است که روش کاشت دندان را از نظر دقت و سرعت جراحی تغییر می دهد و استفاده از آن در ایران امکان پذیر بوده است.

پیشرفت تکنولوژی در زمینه ایمپلنتولوژی این امکان را فراهم کرده است که با تصاویر رادیوگرافی سه بعدی همراه باشید تا ابتدا ناحیه مورد نظر را برای قرار دادن ایمپلنت در نرم افزار انتخاب کنید و سپس کاشت را در استخوان فک بازسازی شده قرار دهید.

جراحی ایمپلنت دندانی با هدایت رایانه ای روش بسیار دقیق و پیشرفته ای برای کاشت ایمپلنت است که جراحی را سریعتر ، دقیق تر و قابل پیش بینی تر از همیشه می کند و به موفقیت طولانی مدت 97 درصدی برای کاشت دندان دست یافته است.

تصاویر سه بعدی بسیار واضح و واضح از فک و دهان به دندانپزشک کمک می کند تا تراکم استخوان فک را ارزیابی کرده و موقعیت اعصاب ، رگهای خونی و سینوس ها را قبل از جراحی با دقت بالا و در نتیجه عدم اطمینان از مناسب ترین مکان برای کاشت ایمپلنت تعیین کند. در فک برداشته می شود

دقت سی تی اسکن و نرم افزار برنامه ریزی جراحی ، طرحی کاملاً واضح از دهان بیمار را در اختیار دندانپزشک قرار می دهد تا مشکلات احتمالی مسیر کاشت ایمپلنت را قبل از واقعه شناسایی کرده و کل روند درمان را برنامه ریزی کند.

ایمپلنت-دندان

ایمپلنت دندان به کمک تکنولوژی R2gate چیست؟

ایمپلنت های دندانی با استفاده از فناوری جدید R2gate ، به دلیل استفاده از طراحی سه بعدی و مجازی ، اجازه می دهد کاشت دندان و پروتز (دندان های جدید) در همان روز انجام شود.

در این روش کاشت دندان با دقت بسیار بالا و بدون نیاز به برش لثه و با کمترین درد و خونریزی در فک قرار می گیرد. دوره درمان در این روش بسیار کوتاه است و حتی نیازی به بخیه زدن ندارد. کاهش عفونت و کاهش زمان جراحی از دیگر مزایای این روش درمانی است.

این روش درمانی برای بیماران دیابتی ، بیماران با بی دندانی کامل ، بیماران با بی دندانی کامل و افرادی که به دلیل کاهش درد و تورم از عمل جراحی ، برش و بخیه می ترسند ، توصیه می شود.

توجه داشته باشید که مزایای کاشت ایمپلنت در یک روز (کاشت ایمپلنت در یک جلسه) به شرایط فک و مقدار مناسب استخوان بستگی دارد. اگر فردی به دلیل وجود بیماری دهان یا عدم جایگزینی به موقع دندان های از دست رفته تحلیل استخوان داشته باشد ، کاشت دندان به روش R2gate امکان پذیر نیست و باید به همان روش های معمول و جراحی های بازسازی استخوان مراجعه شود.

کدام روش ایمپلنت دندان را پیشنهاد می کنید؟

به طور قطع نمی توان گفت که کدام یک از این روش ها برای همه بهتر است. بسته به فک و وضعیت سلامتی شما ، دندانپزشک ممکن است یکی از جدیدترین یا حتی سنتی ترین روش ها را به شما پیشنهاد دهد. اما به طور کلی ، هرچه از عمل جراحی در حین کاشت دندان استفاده شود ، دوره نقاهت سریعتر خواهد بود و عوارض کمتری شما را تهدید می کند.

مزایای ایمپلنت دندان بدون جراحی

 • زمان کاشت دندان کاهش میابد
 • درد پس از کاشت دندان کمتر میشود
 • تورم بعد از کاشت دندان کمتر میشود
 • بهترین روش برای افراد سیگاری میباشد
 • بهترین روش برای بیماران دیابتی میباشد
 • بهترین روش برای بیمارانی که عرض استخوان بسیار کمی دارند و جراحی های گسترده پیوند استخوان به آنها پیشنهاد شده است.
 • بهترین روش برای بیماران با ارتفاع کم استخوان و جراحی پیشرفته جایگزینی عصب پیشنهاد شده است.
 • بهترین روش برای کسانی که نیاز به پوشش فوری دارند.
 • بهترین روش برای کسانی که از جراحی ایمپلنت دندان ترس دارند.
 • از تحلیل استخوان پس از کاشت دندان جلوگیری کنید
 • کاهش خونریزی پس از کاشت دندان
 • بلافاصله پس از کاشت دندان از غذای طبیعی استفاده کنید
 • کارهای عادی روزمره را بلافاصله پس از کاشت دندان انجام دهید
 • حفظ لثه های بین دندانی و در نتیجه ایجاد زیبایی در دندانهای جلویی و جلوگیری از گیر افتادن غذا در دندانهای پشتی.

کلینیک دندانپزشکی قلهک

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

منع ایمپلنت دندان برای چه کسانیست؟

23 دی 1400

شاخه دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

02 آذر 1400

ایمپلنت دندان و کاربرد آن در دهان

18 آبان 1400

چگونگی ترمیم توسط ایمپلنت دندان

09 مهر 1400

انجام ایمپلنت دندان در اتاق عمل

09 شهریور 1400