,مارک ها لمینت دندان,لمینت داوینچی,لمینت آپی اس ایمپرس,لمینت  MAC,انواع لمینت دندان,لمینت سرامیکی و کامپوزیتی,لمینت دندان درکلینیک قلهک
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

شرایط انجام لمینت دندان

لمینت دندان یکی از روش های زیباسازی دندان ها است که به افراد کمک می کند چهره زیباتر داشته باشند و علاوه بر زیبایی و سلامتی اعتماد بنفس را بالا می برد.


شرایط انجام لمینت دندان

اگر قصد لمینت دندان را دارید، آیا اطلاعی از شرایط انجام آن را دارید؟ این روش از نوع درمان دندانپزشکی برای زیباسازی در اغلب موارد صورت می گیرد اما انجام آن تحت شرایطی امکان پذیر است.

در ادامه به این خواهیم پرداخت که شرایط مناسب چه کسانی است و دندانپزشک از این روش برای چه کسانی استفاده نمی کند؟

در حال حاضر لمینت یکی از روش هایی است که افراد برای زیبایی دندان های خود انتخاب می کنند و در آخر صاحب دندان هایی سالم و درخشان می شوند.

اما چه شرایطی باعث می شود تا شما بتوانید از این روش برای درمان خود استفاده نمایید:

 • نداشتن مشکلات دهان و دندان

از مهمترین موارد برای داشتن شرایط انجام این می باشد که شما مشکلات دندانی نداشته باشید. جون داشتن هرگونه پوسیدگی  و خرابی و عفونت در لثه باعث می شود از این روش نتیجه نگیرید. پس قبل از انجام باید تمامی مشکلات دندانی خود را توسط دندانپزشک را رفع نمایید و بعد از مدتی که درمان اولیه تان گذشت برای لمینت دندان اقدام نمایید تا به آنچه که می خواهید برسید.

 • ضخیم بودن مینا دندان

شاید بدانید که برای لمینت، سطحی از مینای دندان شما را تراش می دهند و اگر ضخیم نباشد نمیتوان لمینت را بر روی آن چسباند. پس باید به گونه ای باشد که اگر تراشیده هم شد مقداری از آن باقی بماند تا بتوان بر روی آن کار کرد. اگر مینای دندان شما این حالت را نداشته باشد قطعا راه دیگری را دندانپزشک برای شما انتخاب خواهد کرد.چون داشتن مینای نامناسب این کار پوسیدگی دندان را افزایش می دهد و نتیجه خوبی برای شما نخواهد داشت.

 • عادت های نامناسب دهانی

برخی از افراد عاداتی دهانی دارند که نامناسب هست و هنوز آن را ترک نکرده اند. از این عادت ها می توان جویدن ناخن ها و اشیا و فشار بر فک ها و دنان قروچه نام برد. انجم این ها به لمینت آسیب خواهد زد و از عمر این کار کم می کند. این عادات باعث میشود لمینت شما جدا شود بنابراین برای اینگونه افراد روش های دیگری توصیه می شود. برای جلوگیری از این آسیب ها میتوان از محافظ که نایت گارد نام دارد نیز استفاده کرد اما باز توصیه می شود افرادی که قصد ترک ندارند از این روش درمان استفاده نکنند چون ممکن است نتیجه مطلوب را نگیرند.

 • بهداشت دهان و دندان

برای موفقیت هرگونه درمان دندانپزشکی سالم بودن وضعیت دهان و دندان در اولویت است . بعد از انجام لمینت نیز این روند باید ادامه داشته باشد تا سال های زیادی بتوانید از آن استفاده نمایید. لمنیت نیز احتیاج به مسواک زدن دارد و یا حتی نخ دندان دارد و اگر نسبت به انجام این کار بی تفاوت باشید به مرور لمینت شما ازبین می رود و رنگش تغییر می کند.

 • مرتب و ردیف بودن دندان ها

مرتب بودن دندان ها برای انجام لمینت دندان بسیار مناسب است. اگر شما دندان های کجی داشته باشید باید از قبل آن را اصلاح نمایید و بعد نسبت به این کار اقدام نمایید چون  ممکن است فشار به لمینت وارد کند و باعث شکستگی آن شود و لمینت قادر به این نیست نا فرم هایی دندان را تغییر بدهد. پس باید در ابتدا بوسیله ارتودنسی دندان این ایرادات را برطرف سازید و بعد اقدام نمایید.

 • مناسب بودن لمینت برای تغییرات دندان ها

برای استفاده از لمینت باید دید که آیا این روش می تواند تغییراتی راکه می خواهید برای شما به وجود آورد؟ لمینت دندان بیشتر برای زیبایی دندان ها استفاده می شود و از کاربردهای دیگر آن موارد زیر را میتوان نام برد:

 • بستن فاصله بین دندان‌ها  
 • سفید کردن دندان‌ها
 • ترمیم شکستگی و لب پر شدگی های دندان
 • بزرگ کردن اندازه دندان های کوچک

این مشکلات گفته شده اگر خیلی بزرگتر باشد با لمینت دندان امکان ترمیم برایشان وجود ندارد و باید راه های دیگری رابرای اصلاح دندان انتخاب نمایند.

لمینت دندان

مارک ها لمینت دندان

از بهترین مارک هایی که در لمینت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لمینت داوینچی:

یکی از شناخته شده ترین شرکت های ونیرهای پرسلین، داوینچی است که سابقه 25 ساله دارد و سالهای زیادی را در این زمینه مشغول به کارند.

ونیرهای تولید شده توسط این شرکت بسیار طبیعی می باشد و حالت نزدیکی به دندان های واقعی دارد و از بهترین مواد برای ساخت آنان استفاده شده است و در ایران نیز از آن استفاده می شود.

 • لمینت آپی اس ایمپرس:

این نوع از لمینت دارای تنوع رنگی بالایی استو عمر بالا تری را به نسبت دیگر لمینت ها دارد و بعد از استفاده از آن صاحب  دندان هایی زیبا و طبیعی بخواهید شد. ونیر های این شرکت منحصر به فرد و متناسب با دندان هر فرد می باشد.

لمینت دندان IPS EMPRESS تحت شرکت توسط Ivoclar Vivadent  طراحی و تولید شده است.

  IPS e.max   توسط شرکت ویتا و ایوکلار وارد بازار شده است.  از ویژگی هایی که این برند دارد استحکام بالا و زیبای که دارد اشاره کرد و دندانپزشکان از این نوع نیز استفاده می نمایند.

 • لمینت  MAC:

 این نوع از ونیر لمینت از سرامیک متراکم ساخته شده است و نسبت به نوع های قدیمی تر استحکام بسیار خوبی دارند و انتخاب افراد معروف این نوع ونیر هست.

لمنیت MACبه دندان های اصلی شباهت زیادی دارد و مشکلی از نظر رنگ برای شما بوجود نخواهد آورد و طیف رنگی متنوعی دارد.

برای انجام لمینت دندان حتما از برندهای معتبر استفاده نمایید و صرفا بخاطر اینکه قیمت یک ونیر پایین تر است آن را انتخاب نکنید چون سلامتی دهان و دندان شما به خطر خواهد افتاد. لمینت اقساطی برای شما میتواند مناسب باشد تا در طی چند مرحله هزینه را پرداخت نمایید اما صاحب دندان هایی با کیفیت شوید.

مارک ها لمینت دندان

انواع لمینت دندان

لمینت دندان یکی از روش های زیباسازی دندان ها است که به افراد کمک می کند چهره زیباتر داشته باشند و علاوه بر زیبایی و سلامتی اعتماد بنفس را بالا می برد.

لمینت دندان از نظر جنس و ساختاری که دارد به دو روش زیر وجود دارد:

 • سرامیکی و کامپوزیتی

لمینت به روش کامپوزیتی : این نوع ارزان است و ماندگاری رنگ کمتری دارد و مزیتی که دارد این می باشد مینای دندان تراش کمتری خورده می شود.

لمینت به روش  سرامیکی : این نوع دوام بیشتری را نسبت به کامپوزیتی دارد و مقاوم است. ثبات رنگ با استفاده از آن بیشتر از ماندگاری بالاتری را دارد و ظاهر بهتری نیز دارد.

شما با توجه به شرایطی که دارید می توانید یکی از این دو را برای خود انتخاب نمایید.

در ادامه کلینک دندانپزشکی به شما معرفی می نماییم که با استفاده از خدمات و تجهیزات خوبی که دارند صاحب دندان هایی زیبا و سالم شوید.

انواع لمینت دندان

لمینت دندان درکلینیک قلهک

همانطور که گفته شد برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال لمینت دندان در کنار دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند به وب سایت کلینیک مراجعه فرمایید.

www.clinicgholhak.com

کلینیک دندانپزشکی قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

انجام لمینت دندان از واجبات است؟
انجام لمینت دندان از واجبات است؟

30 مهر 1402

مدت زمان انجام لمینت دندان
مدت زمان انجام لمینت دندان

13 مهر 1401

پشیمانی از انجام لمینت دندان
پشیمانی از انجام لمینت دندان

25 شهریور 1401

معایب لمینت متحرک دندان
معایب لمینت متحرک دندان

09 شهریور 1401

لمینت دندان برای چه بیمارانی واجب است؟
لمینت دندان برای چه بیمارانی واجب است؟

24 تیر 1401