مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

اثر ارتودنسی دندان بر اعضای صورت

ارتودنسی دندان زمانی انجام میشودکه، ما دندان های نامرتبی داریم و نمی توانیم به خوبی به بهداشت آن ها رسیدگی نماییم و همین موجب پوسیدگی دندان ها و همچنین باعث مشکلات دندانی بیشتری خواهد شد.

علاوه بر آن نا منظمی دندان ها در هنگام جویدن فشار زیادی را به ماهیچه های وارد می کند و این باعث بروز درد گردن، سردرد و یا حتی درد  کمر و شانه شود و قطعا این نامرتبی در ظاهر فرد نیز تاثیرگذار است و از اعتماد بنفس او کم خواهد کرد.


 

اثر ارتودنسی دندان بر اعضای صورت

ارتودنسی دندان زمانی انجام میشودکه، ما دندان های نامرتبی داریم و نمی توانیم به خوبی به بهداشت آن ها رسیدگی نماییم و همین موجب پوسیدگی دندان ها و همچنین باعث مشکلات دندانی بیشتری خواهد شد.

علاوه بر آن نا منظمی دندان ها در هنگام جویدن فشار زیادی را به ماهیچه های وارد می کند و این باعث بروز درد گردن، سردرد و یا حتی درد  کمر و شانه شود و قطعا این نامرتبی در ظاهر فرد نیز تاثیرگذار است و از اعتماد بنفس او کم خواهد کرد.

شاید به این فکر کنید اگر دندان هایتان ارتودنسی نشود ممکن است به مرور زمان اصلاح گردد و در جای صحیح خود قرار بگیرد اما این ذهنیت کاملا اشتباه می باشد، چرا که دندان هرگونه رشد کند در همان حالت نیز باقی می ماند و شما تنها به وسیله ارتودنسی دندان می توانید این ایراد را برطرف سازید.

برای کودکان و نوجوانان  نیز این درمان بسیار حائز اهمیت است که در زمان درستی انجام شود تا هر چه زودتر به سلامت کامل دهان و دندان دست یابند.

 بهتر است در سن زیر 10 سال ارتودنسی دندان کودک نیز انجام گیرد. دلیل این امر این است که ایرادات فک های بالا حتما باید سریع اصلاح شود امابرای درمان  فک پایین اگر ایرادی داشته باشد می توان کمی دیر تر اقدام کرد.

هدف از مرتب سازی فک و دندان در سنین پایین این می باشد که ظاهر او در سن بالاتر خوب شود و دیگر خجالتی از این بابت نداشته باشد. افرادی که با این مشکل درگیر هستند حتی با خندیدن نیز مشکل دارند و نمیتوانند به راحتی لبخند بزنند چون از ظاهر خود راضی نیستند.

علم ارتودنسی دندان کمک بسیار زیادی به اعتماد بنفس فرد می کند.

اگر شما بتوانید دندان خود را به خوبی تمیز کنید درگیر چنین مسائلی نخواهید شد. حتما اطلاع دارید که بیماری پریودنتال دندان از طریق باکتری ها، باقیمانده غذا در دهان به وجود می آید و موجب میشود که سلول های ایمن بدن با رها کردن  ماده ای باعث آسیب به لثه و یا استخوان های آن میشود و همین موضوع عوارضی همچون ورم، التهاب لثه و خونریزی لثه را به دنبال دارد و به ترتیب باعث اتفاقات دندانی نا خوشایندی دارد.

پس تاثیر ارتودنسی دندان این می باشد که شما با مرتب سازی دندان های خود به راحتی میتوانید آن را تمیز نموده و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمایید.

علاوه بر این از مشکلات دیگری که دندان های نامناسب می توانند ایجاد کنند، ایراد تلفظ و گفتار است که می شود این مورد را با ارتودنسی بر طرف کرد .

شاید از  جذابیت درمان ارتودنسی برای بیشتر مردم، جنبه زیبایی باشد. قطعا اگر دندان های نافرم در دهان شما وجود داشته باشد، لبخند شما زیبا نخواهد بود و جلوه ای ندارد. شما با انجام ارتودنسی می توانید این موضوع را حل نمایید و به زیبایی خود بیافزاییدهمچنین با درمان از را ارتودنسی مشکلاتی همچون عقب ماندگی یا جلو بودن چانه را نیز میتوانید برطرف سازید و صورتی زیبا داشته باشید.

اما خوب است در ادامه به بررسی تاثیر ارتودنسی دندان بر روی اجزای صورت بپردازیم.

ارتودنسی دندان

 

تاثیر ارتودنسی دندان بر صورت به چه اندازه است؟

تاثیر ارتودنسی دندان  برچهره و صورت وابسته با تغییرات اساسی و بسیار این روش درمانی در نحوه قرارگیری دندان‌ها و وضعیت فک است. کج بودن فک، جلو یا عقب بودن چانه تحت تاثیر بی نظمی دندان‌ها باعث به بد حالت بودن چهره افراد می‌شود.

این عوامل در تاثیر ارتودنسی بر فرم صورت نقش زیادی دارد. از آنجایی که بریس نصب شده بر روی دندان‌ها در قرار گرفتن آنها در جای مناسب و تغییر حالت فک و چانه تاثیر مستقیم داشته بنابراین بیشتر افراد تاثیر ارتودنسی را بر فرم صورت فراتر از حد علمی و پزشکی آن می‌دانند. در این قسمت به بررسی تاثیر ارتودنسی در حالت اعضای چهره وابسته به تجربه متخصصین ارتودنسی پرداخته‌ایم.

تاثیر ارتودنسی بر چانه

تاثیر ارتودنسی بر چهره افراد وابسته به اندازه تاثیر این روش درمانی بر اعضای وابسته به دهان و دندان می‌باشد. چانه عضوی از چهره بوده که به فک پایینی متصل و تغییرات اعمال شده بر روی فک در اثر ارتودنسی بر روی آن تاثیر مستقیم دارد.

اصلاح کجی فک بر روی پوست زیر چانه تاثیر داشته و ظاهر چهره شما را شاداب و جوان تر نشان می‌دهد. بیشترین تاثیر ارتودنسی برچانه را با رفع عارضه آندربایت یعنی جلو به نظر رسیدن چانه با روش ارتودنسی می‌توان مشاهده نمود. جلو بودن دندان‌های وصل شده به فک پایین چانه را به بیرون متمایل و صورت را کاملا گرد می‌کند که با تاثیر ارتودنسی بر چانه این مشکل رفع می‌شود.

تاثیر ارتودنسی بر لب‌ها

در بیشتر مواقع افرادی که تمایل به انتخاب روش ارتودنسی برای درمان وضعیت دندان‌های خود هستند از تغییرات حاصله در فرم لب‌ها به دلیل قرار گرفتن بریس بر روی دندان‌ها و جابه جایی آنها ناراضی هستند. تغییرات ایجاد شده در حالت لب‌ها و تاثیر ارتودنسی بر لب‌ها برای افراد حساس بر روی چهره یک نگرانی به شمار می‌آید.

بنابراین ارتودنتیست استفاده از بعضی نوار‌های کشنده بر روی بریس را پیشنهاد می‌کند که روند تغییر جایگاه دندان های بیمار را اندکی آهسته تر می‌کند و باعث می‌شود حالت و فرم لب‌ها تغییر نکند.

تاثیر ارتودنسی بر بینی

ارتودنسی بطور مستقیم بر حالت و وضعیت بینی افراد تاثیر نداشته و مشاهده تغییرات به دلیل تاثیر حالت لب و فک بالایی بر وضعیت قرار گرفتن بینی در صورت می‌باشد. بنابراین بیشتر افراد این سوال را دارند که آیا تاثیر ارتودنسی را بر روی بینی می‌توان دید؟ یا عمل بینی را قبل یا بعد از دوره درمان ارتودنسی انجام دهند؟

در پاسخ به این سوالات می‌توان گفت تغییرات ایجاد شده در حالت فک بالایی و دندان‌ها منجر به حس کردن تاثیر ارتودنسی بر بینی بوده و بهترین زمان انجام عمل بینی بعد از پایان دوره ارتودنسی دندان و شکل گیری حالت فک و دندان و لب‌های فرد است.

تاثیر ارتودنسی بر فک

تاثیر ارتودنسی دندان به این صورت است که  می‌تواند در جابجایی فک بالایی در هنگام تغییرات در دندان‌ها اثر بگذارد.

برای انجام ارتودنسی دندان و مشورت درباره انجام آن کلینیک دندانپزشکی قلهک میتواند همراه خوبی برای شما باشد.

 

 ارتودنسی دندان

 

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

شما برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند. چرا که نتیجه موفق هر درمان دندانپزشکی به متخصص آن بستگی دارد و هر چقدر در آن خبره و با تجربه باشد نتیجه بهتری برای شما خواهد داشت.

کلینیک دندانپزشکی تخصصی قلهک با همکاری جمعی از متخصصان بنام و اعضای هیئت علمی دانشگاه های معتبر کشور تأسیس گردیده است. این مجموعه مأموریت خود را همراهی با سایر مراکز دندانپزشکی برای ارایه خدمات تکمیلی دندانپزشکی از جمله خدمات تخصصی در تمامی رشته ها و نیز خدمات تحت بیهوشی قرارداده است. بهره مندی از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

این مجموعه در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال خدمات دندانپزشکی در کنار دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

تهران-خیابان شریعتی-روبروی مترو قلهک بن بست اختصاصی -پلاک 1-طبقه اول

26640905 - 26640907 - 26640957

https://clinicgholhak.com/

کلینیک دندانپزشکی قلهک

 

 


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

ارتودنسی ارزان در تهران
ارتودنسی ارزان در تهران

27 مهر 1402

آیا ارتودنسی دندان معایبی دارد؟
آیا ارتودنسی دندان معایبی دارد؟

17 مهر 1402

باورهای غلط ارتودنسی دندان
باورهای غلط ارتودنسی دندان

08 مهر 1402

پوسیدگی دندان در حین ارتودنسی
پوسیدگی دندان در حین ارتودنسی

21 شهریور 1402

ارتودنسی دندان برای سن بالا مناسب است؟
ارتودنسی دندان برای سن بالا مناسب است؟

17 شهریور 1402