دندانپزشکی با بیهوشی,مزایا دندانپزشکی با بیهوشی,شرایط استفاده از دندانپزشکی با بیهوشی
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

هدف از دندانپزشکی با بیهوشی چیست؟

دندانپزشکی با بیهوشی به شرایط و خواسته های شما بستگی دارد. برخی از بزرگسالان و کودکان به دلیل مشکلات خاص ممکن است از دندانپزشک بترسند و نتوانند با دندانپزشک کار کنند.


دندانپزشکی با بیهوشی

 

هدف از دندانپزشکی با بیهوشی چیست؟

دندانپزشکی با بیهوشی به شرایط و خواسته های شما بستگی دارد. برخی از بزرگسالان و کودکان به دلیل مشکلات خاص ممکن است از دندانپزشک بترسند و نتوانند با دندانپزشک کار کنند.

سن کم ، ناتوانی های جسمی و ذهنی یا اضطراب شدید و غیرقابل کنترل ، ناشی از صداهایی که از تجهیزات دندان پزشکی می شنوند یا فشاری که در اثر کار دندانپزشک احساس می کنند ، می تواند آنها را عصبی و مضطرب کند.

چه عواملی باعث ترس از دندانپزشکی میشود؟

عواملی مانند تجربه تلخ و دردناک درمان های قبلی ، اطلاعات نادرست منتقل شده توسط گروه های همسالان و خانواده ها و درمان غیر منطقی اضطراب اولیه کودکان باعث می شود که آنها هنگام درمان ترس زیادی داشته باشند. این ترس همچنین باعث می شود کودک در روند درمان همکاری نکند و در نتیجه درمان ناقص و بی کیفیت خواهد بود.

از بین بردن این ترس و اضطراب در کودکان برای درمان بیماری های دهان و دندان یکی از مهمترین چالش های دندانپزشکی کودکان است و به همین دلیل دندانپزشکان برای مقابله با ترس کودکان در طول درمان چاره اندیشی کرده اند.

درمان‌های طولانی مدت و خاطره دندانپزشکی

افرادی که دندان های خراب و آلوده زیادی دارند باید هرچه سریعتر این عفونت ها را از دهان خارج کنند. این عفونت ها می توانند به جوانه های دندان های دائمی زیر دندان های شیری آسیب برسانند و یا از طریق رگ های خونی ریشه ریشه و اندام های مختلف از جمله مغز ، کبد و کلیه ها به بدن آسیب برسانند.

توجه داشته باشید که اگر حافظه دندانپزشکی ناخوشایندی در بزرگسالان و کودکان داشته باشید ، ممکن است آینده دندان پزشکی شما تحت تأثیر قرار گیرد. بنابراین ، درمان دندانپزشکی با بیهوشی یا آرام بخشی به این افراد توصیه می شود. در ادامه به انواع بیهوشی خواهیم پرداخت.

1.بیهوشی عمومی

بیهوشی عمومی معمولاً با ماسک گازهای بیهوشی یا تزریق ترکیبی دارو استفاده می شود. این باعث می شود که شما به طور موقت بیهوش شوید.

بیهوشی عمومی عضلات ، از جمله اندام هایی که باعث تنفس شما می شوند ، فلج می کند. به همین دلیل برای کار با دیافراگم و سایر عضلات به دستگاه اکسیژن رسانی نیاز دارید که به شما کمک می کند تا دم و بازدم داشته باشید. متخصص بیهوشی به طور مداوم علائم حیاتی شما مانند ضربان قلب ، فشار خون و تنفس را در حین عمل کنترل می کند.

این قوی ترین نوع بیهوشی است و بیشتر برای جراحی هایی استفاده می شود که غیر قابل تحمل و بسیار دردناک است ، مانند تعویض مفصل زانو و جراحی قلب.

2.بیحسی منطقه ای

بی حسی منطقه ای با تزریق داروی بی حس کننده در ناحیه آسیب دیده انجام می شود. این کار ممکن است با سوزن یا یک سوند قابل انعطاف انجام شود که در صورت لزوم برای بیهوشی و سایر داروها قابل استفاده است.

با این نوع بیهوشی ، فقط بخشی از بدن که جراحی روی آن انجام می شود بی حس است. این به این معنی است که شما در حین جراحی و درمان بیدار هستید ، یعنی اینکه آرام و هوشیار هستید. بیهوشی روی اعصاب اثر می گذارد و باعث بی حسی در محل تزریق می شود. شما در حین درمان تحت نظر خواهید بود.

اپیدورال (بلوک های ستون فقرات) که به پشت کمر شما در آندارو تزریق می شود نمونه ای از بی حسی منطقه ای است. دارو از طریق یک سوزن کوچک به کیسه نخاع و مایع مغزی نخاعی منتقل می شود. اپیدورال ها توانایی تسکین درد مداوم را دارند و تا زمانی که داروها به طور مداوم کار می کنند هیچ عارضه جانبی ندارند.

بلوک های نخاعی کاربردهای مختلفی دارند از جمله جلوگیری از درد در بازوها و پاها در حین جراحی اندام های شما. آنها همچنین به طور معمول در حین زایمان (به درخواست بیمار) برای محدود کردن مسکن در یک ناحیه از بدن و جلوگیری از قرار گرفتن جنین در معرض داروهای آرامبخش که ممکن است مضر باشند ، انجام می شوند.

3.نوع دیگر بیحسی منطقه ای

نوعی دیگر از بی حسی منطقه ای ، بلوک عصبی محیطی است که ممکن است در ناحیه شانه یا بازو یا پشت یا پا ایجاد شود. در صورت جراحی دست ، متخصص بیهوشی ممکن است از یک بلوک عصبی محیطی برای بی حس کردن کل بازو و دست استفاده کند ، یا ممکن است بیهوشی بیشتر در دست شما محدود شود.

4.بیهوشی تحت نظارت MAC

این نوع بیهوشی از نوع آرام بخشی و خواب است که معمولاً "سدیشن" نیز نامیده می شود. این دارو معمولاً برای درمان های سرپایی مانند کولونوسکوپی یا جراحی آب مروارید استفاده می شود و برای کمک به شما در خواب آلودگی و آرامش به صورت وریدی انجام می شود.

در حالی که می توان شدت آن را آرام کرد ، نوع بیهوشی ، بیهوشی عمومی متفاوت است زیرا شما از نظر شیمیایی فلج نیستید و تنفس نیازی به کمک ندارد. علائم حیاتی شما هنوز به دقت کنترل می شود تا اطمینان حاصل شود که در طول روند درمان در یک وضعیت پایدار هستید.

این نوع بیهوشی طی 10 دقیقه از بین می رود البته به داروها و دوزهایی که داده می شود بستگی دارد. ممکن است بعد از جراحی حوادثی رخ دهد که باید بخاطر بیاورید یا شاید آنها را به یاد نیاورید.

 

دندانپزشکی-با-بیهوشی

 

کلینیک قلهک در شمال تهران

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

هزینه دندانپزشکی با بیهوشی

29 تیر 1400

دندانپزشکی با بیهوشی توسط چه کسی صورت میگیرد؟

13 تیر 1400

دندانپزشکی با بیهوشی زمان زیادی می برد؟

11 تیر 1400

هزینه دندانپزشکی با بیهوشی چگونه است؟

11 خرداد 1400

دندانپزشکی با بیهوشی به چه کسانی توصیه می شود؟

07 خرداد 1400