دندانپزشکی اطفال,خدمات دندانپزشکی اطفال,هزینه دندانپزشکی اطفال,کلینیک قلهک
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

مراجعه به دندانپزشکی اطفال آیا امری واجب است؟

یکی از روشهای درمانی رایج در دندانپزشکی اطفال، ترمیم و پر کردن دندانهای کودکان است که هدف از آن حذف پوسیدگی ، از بین بردن حساسیت سطح دندان ، رفع آسیب و ترمیم شکستگی های جزئی دندانهای آنها است.


دندانپزشکی اطفال

 

مراجعه به دندانپزشکی اطفال آیا امری واجب است؟

 

یکی از روشهای درمانی رایج در دندانپزشکی اطفال، ترمیم و پر کردن دندانهای کودکان است که هدف از آن حذف پوسیدگی ، از بین بردن حساسیت سطح دندان ، رفع آسیب و ترمیم شکستگی های جزئی دندانهای آنها است.

چه زمانی به دندانپزشکی اطفال مراجعه نماییم؟

مراجعه به دندانپزشک اطفال هر شش ماه یکبار پس از اولین دندان رویش در کودکان یا یک سال پس از تولد باید انجام شود. زیرا با معاینه منظم و تشخیص به موقع بیماریهای دهان و دندان، می توان پوسیدگی دندان در کودکان را در مراحل اول شناسایی و از بین برد و ضمن جلوگیری از شیوع و پیشرفت بیماریهای دهان و درمانهای پیچیده و هزینه های بالا می توان از بروز آنها جلوگیری کرد.

لازم به ذکر است که یکی از دلایل شیوع پوسیدگی دندان در سن دو تا سه سالگی بی اطلاع بودن والدین از انجام بعضی کارها است ، به این معنی که بیشتر والدین گفته اند کودک در شب با یک لیوان شیر یا یک لیوان حاوی نوشیدنی های شیرین او می خوابد و این باعث تجمع غذا در دهان و ایجاد پوسیدگی دندان می شود.

درمان مشکلات دهان و دندان در کودکان خردسال دشوار خواهد بود ، اما با مراجعه به موقع به دندانپزشک کودکان و پیروی از توصیه های پزشکی می تواند از بروز مشکلات دهان و دندان جلوگیری کند.

مراقبت از دندانهاي کودک را چه موقع بايد شروع کرد؟

مراقبت از دندانهای کودک حتی قبل از رویش اولین دندانهای شیری باید آغاز شود. بخاطر داشته باشید که اگر نمی توانید دندانی را ببینید ، به این دلیل نیست که دندانی وجود ندارد. در واقع دندان ها از سه ماهه دوم بارداری تشکیل می شوند. کودک شما هنگام تولد 20 دندان شیری دارد که حتی برخی از آنها در فک رشد کرده اند. تمیز کردن لثه کودک با دستمال مرطوب پس از تغذیه می تواند از آسیب ساختاری دندان در اثر باکتری جلوگیری کند. هنگامی که تعداد کمی دندان شیری ظاهر می شود ، می توانید دندان های او را با مسواک نرم مسواک بزنید یا در پایان روز مسواک بزنید.

وقتی والدین عادت های غذایی خوبی را در خانه رعایت نمی کنند ، کودکان از مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان رنج می برند.

دادن یک بطری (شیر ، آب و غیره) به کودک هنگام خواب ممکن است برای مدت کوتاهی راحت باشد ، اما برای دندان های کودک ضرر دارد. وقتی شیرینی شیر یا آب میوه ساعت ها روی دندان کودک باقی بماند ، باعث خوردگی مینای دندان می شود و شرایطی ایجاد می کند که به سندرم شیشه شیر معروف است. از علائم این سندرم سوراخ شدن و تغییر رنگ دندان است. در موارد شدید ، حفره هایی در دندان ایجاد می شود که تا پیدا شدن دندان های دائمی کودک ، همه باید آنها را پر کنند. والدین و مربیان کودکان باید به آنها کمک کنند و برای نوشیدنی وقت بگذارند.

 

هزینه-دندانپزشکی-اطفال

 

هزینه دندانپزشکی کودکان

تعرفه دندانپزشکی اطفال بستگی به نوع درمان دارد چرا که هر درمان هزینه مشخصی داشته و  یک درمان مشترک در افراد متفاوت  یکسان نخواهد بود زیرا شدت و نوع درمان در هر فرد متفاوت می باشد.

نکته بعدی در خصوص تعرفه دندانپزشکی کودکان این است که هزینه ها در کلینیک های مختلف متفاوت می باشند و بستگی به نظر دندانپزشک کودک دارد.

اما این کلینیک تخصصی دندانپزشکی، با توجه به افزایش هزینه تجهیزات و مواد دندانپزشکی تعرفه دندانپزشکی کودکان را تنظیم کرده و از هزینه های نجومی جلوگیری می کند و همچنین برای کیفیت عالی و تجهیزات عالی هزینه مناسبی خدمات شما در نظر گرفته شده است.

والدین باید بدانند که دندان های شیری و سلامت آنها برای سلامت دندان های دائمی ضروری است ، بنابراین باید سعی کنند از آن مراقبت کنند و سالی دو بار به دندانپزشک کودکان مراجعه کنند و همچنین در این سن با مراجعه به دندانپزشک کودکان و انتخاب صحیح در این زمینه برای آشنایی فرزندانشان با محیط دندانپزشکی آشنا کنند تا در بزرگسالی بتوانند رابطه خوبی با این فضا داشته باشند. بنابراین برای حفظ سلامت دندان های فرزندان خود ، یک انتخاب صحیح انجام دهید.

کلینیک تخصصی قلهک در تهران

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

این کلینیک دارای خدمات تخصصی دندانپزشکی از جمله : بخش دندانپزشکی اطفال ، دندانپزشکی با بیهوشی ، دندانپزشکی بیماران خاص ، بخش جراحی لثه ،فک و صورت ، بخش درمان ریشه دندان و مشاوره به بیماران دهان و دندان و آموزش مراقبت های بهداشتی و خدمات پیشگیرانه است. همینطور آماده انجام خدمات  تخصصی زیبایی چون : بلیچینگ دندان ، کامپوزیت دندان ، لمینیت دندان، ایمپلنت ، ارتودنسی و پروتز دندان ، به شما عزیزان است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

شاخه دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

02 آذر 1400

تفاوت دندانپزشکی اطفال دنداپزشک عمومی چیست؟

18 آبان 1400

چکاپ ماهانه دندانپزشکی اطفال

21 شهریور 1400

دندانپزشکی با بیهوشی برای کودکان انجام میگیرد؟

12 شهریور 1400

چرا کودک را فقط باید نزد دندانپزشک اطفال ببریم؟

11 شهریور 1400