لمینت دندان,عمر لمینت دندان,مراحل لمینت دندان,شرایط انجام لمینت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

حس خوب زیبایی لبخند با لمینت دندان

لمینت دندان Dental laminate  درحال حاضریکی از پرطرفدارترین روشهای دندانپزشکی است که افراد برای زیباسازی دندان های خود از آن استفاده می کنند و با انجام آن صاحب دندان هایی سالم و مرتب می شوند.

داشتن زیبایی در هر سن و جنسیتی مورد توجه افراد بوده و این روند ادامه دارد. شاید این را بدانید که زیبایی دندان ها تاثیری بسیار زیادی بر ظاهر و زیبا بودن شما خواهد گذاشت و اگر شما دارای دندان های نامرتبی باشید، لبخند زدن و صحبت کردن برایتان سخت خواهد شد و اعتماد به نفس شما کاهش می یابد.


حس خوب زیبایی لبخند با لمینت دندان

لمینت دندان Dental laminate  درحال حاضریکی از پرطرفدارترین روشهای دندانپزشکی است که افراد برای زیباسازی دندان های خود از آن استفاده می کنند و با انجام آن صاحب دندان هایی سالم و مرتب می شوند.

داشتن زیبایی در هر سن و جنسیتی مورد توجه افراد بوده و این روند ادامه دارد. شاید این را بدانید که زیبایی دندان ها تاثیری بسیار زیادی بر ظاهر و زیبا بودن شما خواهد گذاشت و اگر شما دارای دندان های نامرتبی باشید، لبخند زدن و صحبت کردن برایتان سخت خواهد شد و اعتماد به نفس شما کاهش می یابد.

اما با وجود پیشرفت علم دندانپزشکی نگرانی و ناراحتی برای این موضوع وجود نخواهد داشت و شما می توانید با مراجعه به کلینیک های معتبر دندانپزشکی صاحب دندان های مورد علاقه خود شوید.

برای ترمیم و زیباسازی دندان ها انواعی از روش ها وجود دارد و تنها منهی به لمینت دندان نمی شود. در ادامه ما بخشی رو برای شما آورده ایم تا با آن ها بیشتر آشنا شوید.

روش های دندانپزشکی برای ترمیم و زیباسازی:

  • سفید کردن دندان
  • کامپوزیت و باندینگ دندانی
  • اصلاح خط لثه
  • ونیرهای پرسلاین
  • ارتودنسی
  • ایمپلنت دندان
  • روکش دندان

لمنیت دندان و یا نام دیگرش ونیر به روکش نازکی گفته می شود که همرنگ دندان شما است و با هدف بهبود زیبایی دهان و دندان مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته است.

وقتبی لمنیت ها بر دندان ما قرار می گیرد باعث می شوند دندان رنگ و ظاهر و شکل کلی اش تغییر کند و این موارد با توجه به نظر فرد صورت می گیرد و انتخاب با خود شما خواهد بود.

لمینت ها علاوه بر این که به زیبایی دندان های شما کمک می کند باعث می شود که مینای دندان شما مقاومت و استحکام بیشتری داشته باشد و همچنین داری دندان های یکدست و مرتبی خواهید شد.

برای استفاده از این روش باید در ابتدا با دندانپزشک خود صحبت نموده و با راهنمایی او این کار را به انجام برسانید.

لمینت-دندان

مراحل لمینت دندان به چه صورتی است؟

به طور کلی لمینت دندان سه مرحله دارد و شما با این سه بار مراجعه به دندانپزشک مورد نظر خود صاحب دندان های لمینتی زیبا می شوید.

  • مرحله اول جلسه مشاوره

در این جلسه هر آنچه که در ذهن دارید با دندانپزشک خود مطرح می نمایید و با توجه به توضیحات شما مورد معاینه قرار می گیرید و دندانپزشک در آنجا مطمئن می شود که آیا لمینت دندان مناسب شما می باشد و همچنین با اشعه ایکس از دندان شما تصویر برداری می شود تا با جزییات بیشتری بررسی لازم صورت گیرد. حتی با نمونه برداری زیبایی می توانند تصویر بعد لمینت شما را نشان بدهند.

  • مرحله دوم آماده سازی

لمنیت دندان قرار است قسمتی از مینای دندان شما باشد از این رو بخشی از مینای سطح دندان برداشته می شود تا لمینت جایگزین آن شود.

مینای تراشیده شده در حدود سه دهم تا یک میلی متر است که با ضخامت روکش لمینت برابر است.  انجام اینکار می تواند همراه با بی حسی یا بدون آن صورت بگیرد. بعد از تراشیده شدن دندانپزشک یک قالب از دندان شما درست می کند و آن را به آزمایشکاه دندانپزشکی ارسال می کند تا برای شما لمینت مختص شما ساخته شود. تقریبا 2 تا 4 هفته ساخت آن طول  خواهد کشید. در این زمان شما از روکش موقت استفاده می نمایید.

  • مرحله سوم اتصال

مرحله آخر زمان اتصال لمینت بر روی دندان شما است. دندانپزشک قبل از اینکه کامل لمینت را در جای خود قرار دهد، با سیمان مخصوص تناسب رنگ و اندازه را بررسی می کند و اگر لازم بود باز برشی ایجاد می کند تا اندازه و رنگ از هر لحاظ متناسب شود بعد از آن دندانتان را تمیز می نماید و سطح آن را زبر می نماید تا وصل شدن محکم تر صورت بگیرد.

بعد با استفاده از سیمان مخصوص این کار که رزین حساس به نور نیز هست روکش میکند و آن را بر روی دندان قرار می دهد وقتی در جای صحیح قرار داد به وسیله نور درمانی به آن می تاباند تا مواد شیمیایی فعال بشن و سفت شدن زودتر صورت بگیرد. در آخر یمان های اضافی پاک میشوند و تنظیمات آخری صورت می گیرد و دوهفته بعد برای ویزیت مجدد باید نزد دندانپزشک خود بروید تا از نتیجه مثبت کار مطمئن شود.

مراحل لمینت دندان شاید نسبتا طولانی شود اما نتیجه آن بسیار دلنشین خواهد شد.

بعد از انجام لمنیت اگر از آن خوب نگهداری شود حداقل 7 تا 15 سال عمر می کند و این نگهداری چیز سختی نیست با رعایت بهداشت دهان و دندان خود و استفاده از مواد ضدعفونی می توانید عمر آن را طولانی تر نمایید و همچنین دندانپزشک به شما مواردی را خواهد گفت که در خوردن آن دقت لازم را داشته باشید تا باعث شکستن و تغییر رنگ آن نشود.

مراحل-لمینت-دندان

لمینت دندان چه مزایایی خواهد داشت؟

در ابتدا باید گفت داشتن دندان سالم علاوه بر زیبایی که دارد در سلامت ما نیز تاثیرگذار است. دندان های سالم باعث میشود فرد دندان هایش دچار پوسیدگی نباشد و آسیبی به دیگر نقاط بدن وارد نشود.

علاوه بر این دندان مرتب و زیبا ظاهر فرد را جوان تر می کند و جلوه بهتری دارد و اعتماد به نفس را در فرد افزایش می دهد و می تواند ارتباط بهتری با اطرافیان خود برقرار کند.

رسیدگی به دندان ها باعث می شود بهداشت دهان دندان مناسبی را نیز داشته باشید و رنگ دندان های شما تغییر نکند و سفید باقی بماند.

مدت زمانی که برای انجام لمینت دندان طول می کشد، بستگی به موارد مختلفی دارد که در هر فردی متفاوت است و اگر این درمان طولانی و پیچیده شود،به طبع هزینه آن بیشتر خواهد شد. شما می توانید قبل از انجام درباره تمامی هزینه ها و مراحل انجام کار با دندانپزشک خود صحبت نمایید و با دید بسیار خوب به درمان خود بپردازید.

برای انجام لمینت دندان ما یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی را به شما معرفی می نماییم تا با استفاده از خدمات این مجموع و دندانپزشکان با تجربه و کاربلدی که دارد بتوانید دندان های خود را همانگونه که علاقمند هستید مرتب و سالم نمایید.

لمینت دندان درکلینک قلهک

همانطور که گفته شد برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال لمینت دندان در کنار دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند به وب سایت کلینک مراجعه فرمایید.

https://clinicgholhak.com/

 

کلینیک-دندانپزشکی-قلهک

 

 

 


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

روش لمینت دندان را بیشتر بشناسیم

14 مهر 1400

انجام لمینت دندان از واجبات است؟

14 مهر 1400

جنبه زیبایی لمینت دندان

13 مهر 1400

لمینت دندان چندسال برای ما ماندگار است؟

09 مهر 1400

مواد لمینت دندان گران است؟

29 شهریور 1400