ایمپلنت,ایمپلنت دندان,مزایای ایمپلنت دندان,معایب ایمپلنت دندان,درمان بوسیله ایمپلنت دندان,اجزاء ایمپلنت دندان,فیکسچر ایمپلنت دندان,پروتز ایمپلنت دندان,دندانپزشک,مشاوره قبل از ایمپلنت دندان,عمر ایمپلنت دندان,ماندگاری ایمپلنت دندان,رنگ ایمپلنت دندان,کلینیک دندانپزشکی قلهک
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

ایمپلنت دندان و مزایای استفاده از این روش درمانی

ایمپلنت دندان از روش های جدید درمانی دندانپزشکی است و به نوعی به عنوان جایگزین دندان آسیب دیده شما قرار داده می شود و همچون دندان های طبیعی برای شما عمل می کند. جنس ایمپلنت ها از تیتانیوم  خالص است و این عنصر با بدن انسان ها سازگاری دارد و عوارض را برایشان ایجاد نخواهد کرد. شکل ایمپلنت به صورت میله های باریکی است که در استخوان فک وجود دارد.


ایمپلنت دندان و مزایای استفاده از این روش درمانی

ایمپلنت دندان از روش های جدید درمانی دندانپزشکی است و به نوعی به عنوان جایگزین دندان آسیب دیده شما قرار داده می شود و همچون دندان های طبیعی برای شما عمل می کند. جنس ایمپلنت ها از تیتانیوم  خالص است و این عنصر با بدن انسان ها سازگاری دارد و عوارض را برایشان ایجاد نخواهد کرد. شکل ایمپلنت به صورت میله های باریکی است که در استخوان فک وجود دارد.

هر ایمپلنت که برای شما قرار داده می شود دو جز دارد:

 • قسمتی که شبیه پیچ است و آن را داخل استخوان فک قرار می دهند بعنوان ریشه دندان شما عمل می کند که فیکسچر نام دارد.
 • قسمت دیگر از آن پروتزی است که روی فیکسچر قرار می گیرد تا محافظ آن باشد. این پروتز خود به دو صورت ثابت و متحرک وجود دارد.

قبل از انجام ایمپلنت دندان ها باید هرگونه ایرادات بررسی شود و اگر پوسیدگی وجود داشت آن را برطرف کرد. در انجام ایمپلنت دندان حتما بصورت جراحی انجام می شود و آن همان قسمتی است که ایمپلنت را در استخوان می گذارند و در چند ماه بعد از جراحی پین تیتانیومی با استخوان فک یکی می شود.

با گذشت زمان و مطمئن شدن دندانپزشک از ادغام استخوان و ایمپلنت می تواند پروتز دندان را بر روی ایمپلنت ها نصب نماید.

 انجام ایمپلنت دندان طولانی است و ممکن است چندماهی طول بکشد بنابراین به حوصله و صبر هم احتیاج است. شما قبل از اقدامی حتما مطمئن شوید که انجام این کار برای شما مناسب است و نتیجه خوبی حاصل می شود.

اما انجام ایمپلنت دندان چه مزیت هایی برای فرد انجام دهنده دارد؟

از مزیت های انجام ایمپلنت دندان در درجه اول می توانیم بگوییم بهترین جایگزین برای دندان شما خواهد بود و در بین روش های درمانی بهترین نتیجه را می توانید از ایمپلنت دندان بگیرید و بتوانید دندان های از دست رفته تان را بازگردانید. استفاده از روش های قدیمی تر به مرور زمان لق شدن و یا اینکه حس دندان طبیعی بودن را از بیمار می گیرد.

انجام ایمپلنت معمولا به دور روش ثابت و متحرک صورت می گیرد و برای انتخاب آن می توانید از دندانپزشک خود مشورت لازم را بگیرید.

اما از کارهای لازمی که قبل از ایمپلنت دندان باید آن را انجام دهید مشورت گرفتن و مشاوره قبل از جراحی است. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

مزیت ایمپلنت دندان

مشاوره قبل از انجام ایمپلنت دندان

قبل از اینکه برای انجام ایمپلنت دندان اقدام کنید، از کلینیک مورد نظر خود وقت مشاوره بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

دندانپزشک معالج شما ابتدا معاینات لازم را انجام می دهد و کیفیت استخوان فک شما از این طریق مشخص خواهد شد. برخی از افراد هستند که احتیاج به پیوند استخوان دارند که قبل از جراحی ابتدا باید آن را انجام دهند تا استخوان محکمی برای ایمپلنت دندان داشته باشند و همین باعث می شود پروسه طولانی تری برای درمان به وجود بیاید.

 • انواع ایمپلنت دندان که برای بیماران انجام می شود چیست؟

با توجه به اینکه ایمپلنت دندان نتیجه خوبی داشته است با گذشت زمان انواعی از روش ها و تنوع بسیاری به وجود آمد. در بازارهای جهان شما حداقل 500 مدل ایمپلنت دندان را می توانید ببینیدو با توجه به شرایطی که دارید و نظر دندانپزشکتان یکی از آنها را برای خود انتخاب نمایید.

دو نوع کلی جراحی ایمپلنت وجود دارد:

جراحی یک مرحله ای:

 در این حالت فقط در یک مرحله جراحی انجام می شود و از همان اول بعد از جراحی پیچ روی ایمپلنت قرار دارد و از داخل لثه مشخص است. پس از نرمیم استخوان درمان شروع می شود.

جراحی دو مرحله ای:

گاهی اوقات به دلایلی مثل پیوند استخوان امکان انجام ایمپلنت دندان در یک مرحله وجود ندارد و باید این کار در چند مرحله انجام شود و بین انجام کار فاصله زمانی وجود دارد تا به مرحله بعد برسد.

شما در هنگام جراحی بی حسی دریافت می کنید و هیچ دردی را متوجه نخواهید شد پس از این موضوع ترس و نگرانی نداشته باشید.

برای انجام ایمپلنت دندان چند ماهی را باید بگذرانید تا صاحب دندان هایی سالم و با کیفیت شوید.

انواع جراحی ایمپلنت دندان

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

بعد از انجام ایمپلنت دندان لازم است مراقبت هایی انجام دهید تا عمر ایمپلنت شما بیشتر شود و از این وقت و هزینه ای که کردید بتوانید بهترین استفاده را ببرید و سالیان زیادی از دندان های سالم و زیبای خود استفاده نمایید.

اگر شما به طور مرتب و دقیق به ایمپلنت های دندان خود رسیدگی نمایید، حداقل می توانید مطمئن باشید که تا 25 سال برای شما می ماند و می توانید از آن استفاده نمایید.

به طور خلاصه ماندگاری ایمپلنت دندان شما به موارد زیر بستگی دارد:

 • نخ دندان
 • مسواک زدن روزانه
 • مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یکبار
 • نجویدن یا گاز نگرفتن چیزهای بسیار سخت
 • نحوه کاشت ایمپلنت توسط دندانپزشک
 • استخوان شما کامل ایمپلنت را جذب کرده باشد.
 • سبک زندگی و سلامت شما

در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

بعد از اینکه ایمپلنت دندان را انجام دادید، احتمالا درد و تورم و شاید خونریزی داشته باشید حتما در این زمان با دندانپزشک خود صحبت کنید تا راهنمایی هایی برای رفع این موضوع از او بگیرید.

اما مراقبت هایی درباره ایمپلنت وجود دارد که با رعایت آن عمر ایمپلنت خود را طولانی سازید. از جمله مواردی که باید به عنوان عادات روزمره خود آن را انجام دهید، روزانه مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده نمایید. این دو دقیقا همان کاری است که برای دندان طبیعی هم انجام می شود.

همچنین در کنار این موارد استفاده از دهانشویه نیز توصیه میشود و طبق برنامه منظم هر شش ماه یکبار برای چکاپ نزد دندانپزشک خود بروید تا از سلامت دهان و دندان خود اطمینان حاصل کنید.

حتی اگر از بهترین نوع ایمپلنت استفاده کنید،ماندگاری آن به مراقبت شما بستگی دارد. اگر در نگهداری آن وقت زیادی صرف کنید میتوانیم اطمینان دهیم سی سال به خوبی برایتان خواهد ماند.

برای معاینات بعد از ایمپلنت دندان دندانپزشک از اشعه ایکس استفاده خواهد کرد و از آن متوجه می شود که پایه های ایمپلنت شما چگونه است و اگر مشکلی وجود دارد آن را حل نماید.

بعد جراحی اغلب افراد می توانند به خانه بروند اما اگر بیهوشی کامل بودید حتما باید یک نفر را عنوان همراه با خود بیاورید تا بعد جراحی برای برگشت به منزل راحت باشید.

استراحت بعد از انجام ایمپلنت بسیار مهم است و حتما باید این موقعیت را برای خود به وجود آورید به دور از انجام هرکاری چند روزی را به خود اختصاص دهید تا بهبودی حاصل شود.

در این دوران از غذاهایی که نرم هستند استفاده کنید و تا قبل از نرفتن اثر بی حسی موادغذایی یا نوشیدنی داغ استفاده نکنید.

رنگ و ظاهر ایمپلنت به دندان های طبیعی شما نزدیک می باشد و از نظر ظاهر مشکلی نخواهید داشت.

عمر ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان درکلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

همانطور که گفته شد برای ترمیم و درمان دندان به روش ایمپلنت دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند به وب سایت کلینیک مراجعه فرمایید.

www.clinicgholhak.com

کلینیک دندانپزشکی قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

طول عمر ایمپلنت دندان
طول عمر ایمپلنت دندان

20 مهر 1402

انجام ایمپلنت دندان در اتاق عمل
انجام ایمپلنت دندان در اتاق عمل

14 شهریور 1402

شرایط درمان بوسیله ایمپلنت
شرایط درمان بوسیله ایمپلنت

12 شهریور 1402

شرایط سنی انجام ایمپلنت دندان
شرایط سنی انجام ایمپلنت دندان

02 مرداد 1402

آشنایی با ایمپلنت دندان پانچی
آشنایی با ایمپلنت دندان پانچی

18 تیر 1402