ایمپلنت,ایمپلنت دندان,جایگزین دندان,بهترین جایگزین دندان,عوارض ایمپلنت,مشکلات ایمپلنت دندان,عوارض کوتاه مدت ایمپلنت,عوارض بلند مدت ایمپلنت,مراقبت بعد از ایمپلنت,جراحی ایمپلنت دندان,زخم جراحی ایمپلنت,علت عوارض ایمپلنت,دندانپزشکی,کلینیک دندانپزشکی قلهک
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

آیا ایمپلنت دندان عوارض دارد؟

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش ها برای جایگزین دندان های طبیعی آسیب دیده است و به نوعی جزء عمل های جراحی به حساب می آید و احتمال این وجود دارد که عوارضی را برای فرد به دنبال خواهد داشت.


آیا ایمپلنت دندان عوارض دارد؟

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش ها برای جایگزین دندان های طبیعی آسیب دیده است و به نوعی جزء عمل های جراحی به حساب می آید و احتمال این وجود دارد که عوارضی را برای فرد به دنبال خواهد داشت.

 در اینجا قصد داریم کمی درباره عوارض ایمپلنت دندان صحبت نماییم تا نسبت به آن آگاهی لازم را بدست آورید.

اگر شما ایمپلنت انجام داده اید ممکن است بعد از جراحی خود دچار مشکلاتی شوید و چند وقتی را با آن عوارض به وجود آمده سپری نمایید.

به طور کلی عوارض این روش درمانی دندانپزشکی را به دو دسته تقسیم بندی کرده اند:

 1. چند روز ابتدایی بعد از عمل
 2. عوارض در دراز مدت بعد از عمل

برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی باید مواردی را رعایت نمایید تا دوران بعد جراحی برای شما راحت تر سپری شود.

 • مراقبت های روزهای اول بعد جراحی

بعد از جراحی از همان ابتدا شما احتیاج به استراحت به دور از هرگونه سر و صدا دارید و سر خود را باید به سمت بالا قرار دهید و برای اینکه حس سرگیجه نداشته باشید در زمان بلند شدن و نشستن حواستان باشد به آرامی این کار را انجام دهید تا حس بدی به شما دست ندهد.

در این دوران سعی کنید فعالیت های بدنی سنگین نداشته باشید و تمام مدت به استراحت کافی بپردازید تا هرچه سریعتر بهبودی برای شما حاصل شود.

 • قرار دادن کیسه آب یخ:

برای بهبودی بهتر گذاشتن کیسه آب یخ می تواند برای شما خوب باشد تا تورم صورتتان که ناشی از جراحی هست را آرام نماید. با گذشت چند روز می توانید از آب گرم نیز استفاده نمایید.

 • استفاده از دارو با تجویز دندانپزشک

بعد از گذاشتن ایمپلنت حتما دچار درد و ناراحتی خواهید شد بنابراین می توانید از دندانپزشک خود بخواهید مسکن هایی به شما بدهد تا درد کمتری را تحمل نمایید. برای استفاده از دارو لطفا سرخورد عمل نکنید و دارویی را بدون اطلاعات مصرف نکنید.

اگر با خوردن دارو درد شما کمتر نشد با دندانپزشک خود تماس گرفته و در این رابطه صحبت نمایید تا شما را راهنمایی نماید.

 • بعد از یک روز از ایمپلنت دندان

بعد از گذشت یک روز از ایمپلنت دندان هم نباید از غذاهای مایع داغ استفاده منید چون عصب دندان به آن حساسیت نشان می دهد و باعث آزار و درد شما خواهد شد.

در این مدت از غذاهای نرم استفاده کنید و از استفاده دخانیات و الکل بپرهیزید. در طول روز از دهان شویه استفاده نمایید تا از بوی بد دهان اذیت نشوید و آن را از بین ببرید.اگر دهانشویه در دسترس نداشتید از مخلوط آب و نمک استفاده کنید.

وقتی مسواک میزنید آن را بر روی ایمپلنت خود نکشید چون امکان خونریزی در این قسمت وجود دارد پس با دقت هر چه تمام تر این کار را انجام دهید. اگر دندانپزشک از بخیه های معمولی بجای جذبی برایتان استفاده کرده بود در حین مسواک زدن مراقب آنها باشید چون حدود یک هفته طول می کشد بخواهید بخیه هایتان را بکشید.

اگر تغییراتی بر روی ایمپلنت خود احساس کرید ویا آن را شل دیدید سریعا به دندانپزشک خود اطلاع دهید و نزد او بروید.

 • بعد از گذشت یک هفته چه کارهایی باید انجام داد؟

بعد از اینکه یک هفته از جراحی شما گذشت، باید از روش هایی استفاده کنید تا باعث جلوگیری از عفونت شود و همچنین درد شما را کم نماید.

این روش ها و مراقبت های بعد از یک هفته شامل موارد زیر می باشد:

 1. مراقبت های معمولی زخم جراحی در دهان
 2. استفاده از دهان شویه عفونی کننده
 3. دوری از فعالیت های بدنی
 4. نجویدن غذا با ایمپلنت دندان
 5.  مصرف مواد غذایی نرم و مایعات
 6. استفاده از دارو های تسکین درد و آنتی بیوتیک
 7. عدم استفاده از مصرف سیگار و دخانیات
 8. مسواک زدن دیگر دندان ها

اگر موارد زیر اتفاق افتاد چه کاری انجام دهیم؟

ممکن است پیش بیاید که پایه ایمپلنت شما آسیب ببیند وقتی چنین حسی داشتید از جویدن و خوردن غذا پرهیز کنید و برای اینکه عفونت نگیرد از دهانشویه استفاده نمایید و حتما برای چک کردن آن نزد دندانپزشک خود بروید

اگر ایمپلنت شما لق شد به دندانپزشک مراجعه کرده تا برای ما ترمیم انجام دهد.  برای رفع خونریزی خفیف گاز استریل بر روی محل قرار دهید و اگر ورم داشت از کمپرس آب گرم و آب نمک قرقره استفاده نمایید. با انجام این موارد به درستی هر چه تمام تر ایمپلنت دندان شما موفقیت آمیز و  صاحب دندان هایی زیبا خواهید شد.

عوارض ایمپلنت دندان

عوارض بعد از جراحی ایمپلنت دندان

 1. درد بعد از انجام جراحی
 2. بروز حساسیت
 3. خونریزی
 4. ورم کردن

اگر این عوارض در مدت طولانی اتفاق بیفتد باید نزد دندانپزشک خود بروید. بروز این عوارض در افراد متفاوت است و بستگی به قدرت جسمانی فرد و نوع وسایل استفاده شده و دندانپزشک شما دارد.

 موارد زیر نیز به تاثیر از عوارض ممکن است برای فرد ایجاد شود و اگر به موقع ترمیم نشود بسیار اذیت کننده است.

 1. امکان لق شدن دندان جانبی ایمپلنت
 2. عفونت
 3. مشکلات سینوسی
 4. صدمات عصبی
 5. افتادن روکش ایمپلنت
 6. لق شدن روکش
 7. شکستگی پروتز
 8. شکستگی بدنه ایمپلنت

عوارض بعد از جراحی ایمپلنت دندان

چه علت هایی که باعث عوارض دراز مدت ایمپلنت می شوند؟

در برخی موارد فرد با انجام ایمپلنت دندان عوارضی برایش به وجود می آید که تا سالیان طولانی با او همراه است و در این مورد لفظ عوارض دراز مدت  استفاده می شود.

اما چه مواردی باعث بروز چنین مشکلاتی برای فرد می شود؟

 • کم بودن تعداد ایمپلنت ها

گاهی اوقات این امکان وجود دارد که تعداد کمی ایمپلنت برای جایگزین شدن قرار دهند و همین باعث می شود که پشتیبانی از دندان ها خیلی کم صورت گیرد.

 • سیگار کشیدن

ایمپلنت برای افراد سیگاری نتیجه بخش نیست و کسانی که سیگار مصرف دارند و بخواهند ایمپلنت انجام دهند، نتیجه کار برایشان بسیار با درصد پایین همراه است.

 • دندان قروچه

کسانی که دندان قروچه دارند و دندان هایشان را بر روی هم فشار می دهند نیز برایشان ایمپلنت دندان مناسب نیست و باید روش های دیگری را برای خود انتخاب نمایند.

 • بهداشت ضعیف دهان

رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان باعث ایجاد عوارض می کند و بسیار مهم است که شما همچون دندان های طبیعی خود به بهداشت دهان و دندان بعد از ایمپلنت بپردازید.

 • کمبود بافت لثه

کم بودن بافت لثه شما باعث می شود ایمپلنت کیفیت بهتری داشته باشد و هر چقدر این مقدار کمتر باشد در دراز مدت باعث آسیب به ایمپلنت شود.

 • تشعشعات سر و گردن

اگر شما قبل از انجام ایمپلنت سطان در نواحی سر و گردن داشته باشد و پرتو درمانی انجام داده باشید ایمپلنت دندان برای شما به اصطلاح پس زده می شود و نتیجه نخواهد داد.

 • کمبود استخوان

کمبود استخوان از دیگر عواملی است که در عوارض بعد از ایمپلنت تاثیرگذار است. کسانی که استخوان بندی خوبی برای ایمپلنت ندارند تا از آن پشتیبانی کنند، ممکن است باکتری به استخوانشان وارد شود و ایجاد عفونت نماید و از بین بردن این عفونت کار دشواری است.

 • عفونت

داشتن عفونت در زیر لثه ها می تواند باعث این باشد که ایمپلنت دندان نتیجه نداشته باشد.

با موارد گفته شده، اگر شما نزد متخصص حرفه ای و کاربلد این روش جراحی را انجام دهید احتمال بروز عوارض برای شما پایین خواهد آمد. در اینجا قصد داریم یکی از کلینیک های دندانپزشکی در تهران را به شما معرفی نماییم تا با استفاده از خذمات این مجموعه صاحب دندان هایی زیبا و سالم شوید.

عوارض درازمدت ایمپلنت

ایمپلنت دندان درکلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

همانطور که گفته شد برای ترمیم و درمان دندان به روش ایمپلنت دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند به وب سایت کلینیک مراجعه فرمایید.

www.clinicgholhak.com

کلینیک دندانپزشکی قلهک


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

شاخه دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

02 آذر 1400

ایمپلنت دندان و کاربرد آن در دهان

18 آبان 1400

چگونگی ترمیم توسط ایمپلنت دندان

09 مهر 1400

انجام ایمپلنت دندان در اتاق عمل

09 شهریور 1400

ایمپلنت دندان با بیهوشی

09 شهریور 1400