مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

مسواک خمیردندان مخصوص کامپوزیت 

بعد از انجام کامپوزیت دندان مراقبت از آن از اهمیت بالایی برخوردار است و مهم می باشد که از چه مسواک و خمیردندانی استفاده می کنید. در این مطلب ما به بررسی این موضوع پرداخته ایم.


 

مسواک خمیردندان مخصوص کامپوزیت 

بعد از کامپوزیت دندان انتخاب مسواک و خمیردندان جهت مراقبت بسیار اهمیت دارد. انتخاب خمیر دندان مخصوص کامپوزیت به همراه مسواک و نخ دندان استاندارد کمک زیادی به طول عمر بیشتر کامپوزیت ها می کند.

در خصوص نوع مسواکی که برای کامپوزیت دندان استفاده می شود بهتر است بدانید که فرچه های سر گرد نیز وجود دارند. مسواک های سرگرد معمولاً برای دندان های عقبی مناسب هستند.

در خصوص نخ دندان باید در نظر داشته باشید که حرکت نخ دندان لابلای دندان می بایست به صورتی باشد که به بافت لثه و دندان ها هیچ آسیبی وارد نشود. شما در انتخاب نوع خمیر دندان و مسواک و همینطور خمیر دندان مخصوص کامپوزیت باید با دندانپزشک خود صحبت کنید.

خمیر دندان مخصوص کامپوزیت می بایست جلوی پوسیدگی دندان ها را بگیرد. از سوی دیگر می بایست به این نکات دقت داشته باشید که گیر کرن یک ذره آبنبات چسبناک بین دو دندان در نهایت سبب بروز پلاک می شود. خمیر دندان مخصوص کامپوزیت سبب می شود تا جلوی پلاک مورد نظر گرفته شود. 

کامپوزیت دندان

بهترین مسواک برای کامپوزیت دندان

باید بدانید که مسواک مناسب کامپوزیت چه ویژگی های دارد و سعی کنید بهترین نوع مسواک را انتخاب کنید. برخی از افراد به دنبال مسواک های ارزان قیمت برای دندان های خود هستند که این روش بسیار اشتباه است.

در انتخاب مسواک برای کامپوزیت نیاز است که به اندازه سر مسواک، شکل آن، نوع فرچه ای که برای آن استفاده شده است دقت کنید.

مسواک مورد نظر شما می بایست به تاییدیه انجمن دندانپزشکی رسیده باشد. سر مسواک در اندازه های مختلفی عرضه می شوند. سر مسواک می بایست بر اساس سایز دندان های بالا و پایین شما انتخاب شود تا دسترسی کاملی به همه دندان ها و شیارها وجود داشته باشد.

در واقع انتخاب بهترین مسواک برای کامپوزیت برای حداکثر پاکسازی خواهد بود.

نوع فرچه ای که برای مسواک انتخاب می شود بسیار مهم است. فرچه نرم، متوسط و سخت هستند. فرچه های سخت اصلاً انتخاب خوبی برای کامپوزیت نیستند. بهتر است از فرچه های متوسط استفاده کنید. فرقی نمی کند از مسواک دستی استفاده می کنید یا مسواک برقی، به هر حال باید به نوع فرچه آن دقت داشته باشید.

برخی از افراد تصور می کنند که دندان های محکمی دارند اما حقیقت این است که غذاهای قندی و نوشیدنی های اسیدی مشکلات زیادی برای دندان ها استفاده می شود. نیاز است که مسواک شما به طور کلی دارای فرچه های استاندارد باشد تا پاکسازی به صورت کامل صورت بگیرد.

خمیردندان کامپوزیت

 

خمیر دندان مخصوص کامپوزیت

انتخاب خمیر دندان مخصوص کامپوزیت قطعاً باید با دقت و حساسیت بالایی صورت بگیرد در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که نتیجه کار خوب باشد.

خمیردندانی که برای مسواک زدن پس از کامپوزیت انتخاب می کنید نباید شامل مواد ساینده باشد چون در نهایت سبب می شود که علاوه بر جرم و پلاک های روی دندان، کامپوزیت ها نیز به تحلیل بروند و مساله ساز شوند. به طور کلی استفاده مکرر از خمیر دندان هایی که مواد ساینده ندارند سبب می شود که مینای دندان فرسوده شود و ساختار آن دچار مشکل شود. به طور کلی این خمیردندان ها سبب بروز خراش نیز روی دندان ها می شوند و کامپوزیت ها تغییر رنگ می دهند.

موضوع دیگر در خصوص خمیر دندان مخصوص کامپوزیت، این است که خاصیت سفیدکنندگی نداشته باشد. در خمیردندان های سفیدکننده، پراکسید هیدروژن وجود دارد که سبب سفید شدن دندان ها می شود. این ماده نقش مهربی روی کامپوزیت ها دارد.

در نهایت طول عمر کامپوزیت کاهش می یابد. اگر فکر می کنید که خمیر دندان حاوی سفید کننده سبب شفافیت بیش از حد دندان های شما می شود در اشتباه هستید. از یاد نبرید که به طور کلی این خمیر دندان ها بر اساس سبک اجرایی که دارند دسته بندی می شوند. بهتر است از پزشک خود بخواهید که بهترین خمیر دندان را به شما معرفی نماید.

مسواک کامپوزیت دندان

 

کامپوزیت دندان در کلینیک تخصصی قلهک

کلینیک دندانپزشکی تخصصی قلهک با همکاری جمعی از متخصصان بنام و اعضای هیئت علمی دانشگاه های معتبر کشور تأسیس گردیده است.

این مجموعه مأموریت خود را همراهی با سایر مراکز دندانپزشکی برای ارایه خدمات تکمیلی دندانپزشکی از جمله خدمات تخصصی در تمامی رشته ها از جمله دندانپزشکی اطفال و نیز خدمات تحت بیهوشی قرارداده است.

بهره مندی از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

این مجموعه در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال خدمات دندانپزشکی در کنار دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

تهران-خیابان شریعتی-روبروی مترو قلهک بن بست اختصاصی -پلاک 1-طبقه اول

26640905 - 26640907 - 26640957

https://clinicgholhak.com/

کلینیک دندانپزشکی قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

رنگ کامپوزیت دندان مانند رنگ دندان های طبیعی
رنگ کامپوزیت دندان مانند رنگ دندان های طبیعی

24 آبان 1402

 مواد موثر در استحکام کامپوزیت دندان
مواد موثر در استحکام کامپوزیت دندان

17 آبان 1402

کامپوزیت دندان در شریعتی
کامپوزیت دندان در شریعتی

15 آبان 1402

علت تغییر رنگ کامپوزیت دندان چیست؟
علت تغییر رنگ کامپوزیت دندان چیست؟

24 مهر 1402

کامپوزیت دندان روش جایگزینش وجود دارد؟
کامپوزیت دندان روش جایگزینش وجود دارد؟

07 شهریور 1402