مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

نرخ مناسب کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان از روش های ترمیم دندان است و به دلیل رنگ طبیعی اش همچون دندان های اصلی مورد استقبال افرارد زیادی قرار گرفته است. با استفاده از این روش می توان دندان های آسیب دیده و ایراد دار خود را ترمیم نمایید و صاحب لبخندی زیبا شوید.


 

نرخ مناسب کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان از روش های ترمیم دندان است و به دلیل رنگ طبیعی اش همچون دندان های اصلی مورد استقبال افرارد زیادی قرار گرفته است. با استفاده از این روش می توان دندان های آسیب دیده و ایراد دار خود را ترمیم نمایید و صاحب لبخندی زیبا شوید.

کامپوزیت لایه ای نازک است و اغلب به رنگ دندان های بیمار ساخته می شود و بر روی دندان نصب می شود و ظاهرش به گونه ای است که با دیگر دندان ها تفاوتی ندارد و شبیه آنها است. از این روش به منظور نامنظمی، فرم بد و تغییر رنگ دندان ها و موارد دیگری همچون شکستگی و لب پر شدن دندان ها استفاده می شود.

برای روش کامپوزیت دندان از آلیاژ نقره و کامپوزیت استفاده می شود. کامپوزیت رزین فعال شده با نور هستند که وقتی اشعه آبی به آن بخورد محکم می شود.

این مواد نرم هستند و قابلیت انعطاف پذیری دارند و هزینه کمتری را نیز دارا می باشند و به دندان های طبیعی بسیار نزدیک هستند و به راحتی برای شما نصب می گردد.

کامپوزیت یک روش کم هزینه است و در آن مینای دندان تراش نمی خورد و به راحتی بر روی دندان بیمار چسبیده می شود و همه مراحل انجام آن در مطب دندانپزشکی انجام می شود و احتیاج به لابراتور نیست.

علاوه بر این موارد که جنبه زیباسازی و ترمیمی دارند، در حال حاضر با  یپشرفت علم دندان پزشکی درمانی برای لبخند لثه ایی درست شده که باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد می شود این درمان در دندان پزشکی و با بی حسی موضعی صورت می گیرد و لبخند فرد اصلاح می شود این افراد موقع خندیدن بخاطر کوتاه بودن دندان هایشان لثه رخ می دهد. اگر لب شما کوتاه باشد نیز تز روش های دیگر ترمیمی باید استفاده نمایید . با تزریق ژل و بوتاکس حالت لب خود را تغییر دهید.

کامپوزیت دندان

 

مراحل انجام کامپوزیت دندان

شاید برای شما خوب باشد که مراحل انجام کامپوزیت دندان را بدانید و نسبت به آن آگاهی داشته باشید.

قبل انجام هرکاری لازم است دندانپزشک دندان های شما را بررسی نماید و ببیند که دندان های شما آسیب و مشکلی نداشته باشد. بعد از آن می تواند آماده سازی های لازم برای شروع کار را انجام دهد و بعد از آن رنگ کامپوزیت را انتخاب می نماید.

در ابتدای کار دندانپزشک با ایزوله کردن و بعد آن شست و شوی دندان ها را با محلول تمیز کننده آغاز می کند و بعد از خشک کردن شروع به انجام کار می نماید.

پولیش زدن دندان مرحله بعدی انجام کار است که بدن آن کامپوزیت به وسیله چسب مخصوص این کار بر روی دندان قرار گرفته می شود.

از مزایایی که این روش دندانی دارد این است که ماندگاری بالا دارد و از نظر قیمتی بسیار مناسب است. البته این را بای گفت که هزینه های آن بستگی به نوع مواد مورد استفاده و دندانپزشک مربوطه دارد.

کامپوزیت دندان به نسبت درملن های دیگر خیلی زود و بدون گرفتن وقت بر روی دندان ها نصب می شود و از شما زمان کمی گرفته می شود و میتوانید هم درمان خود را انجام دهید و هم به دیگر کارهای خود بپردازید.

کامپوزیت

 

قیمت کامپوزیت دندان چگونه است؟

کامپوزیت دندان دارای انواع مختلف و در کیفیت های متفاوتی هستند. عوامل مختلفی بر روی قیمت آن تاثیر گذار میگذارد.

مهم ترین عامل در تفاوت قیمت در کامپوزیت ، کیفیت مواد مصرفی و یا برند کامپوزیت دندان است. برند های متفاوتی برای کامپوزیت دندان وجود دارد که به طور مستقیم بر روی طول عمر و استحکام کامپوزیت شما موثر است.

یکی دیگر از عوامل مهم دستمزد پزشک است. همانطور که می دانید کامپوزیت ونیر ماده ای خمیری شکل است که بر روی دندان قرار میگیرد و بر روی دندان فرم داده شده و به کمک اشعه محکم می شود. میزان زیبایی و تناسب قرار گرفتن کامپوزیت دندان ، کاملا به تبهر دندانپزشک شما بستگی دارد.

هر چه تبهر و تجربه دندانپزشک در انجام کامپوزیت شما بیشتر باشد ، کامپوزیت شما دارای زیبایی و فرم زیبا تری می باشد و مسلما دستمزد یک دندانپزشک با تجربه و با تبهر با یک دندانپزشک معمولی تفاوت دارد.

البته لازم به ذکر است در برخی تبلیغات ها قیمت هایی اعلام می شود و شما پس از مراجعه به کلینیک یا مطب آن ها ، هزینه های اضافه تر و بیشتری از شما گرفته می شود و برخی از خدمات را بر روی قیمت درج شده ، برای شما محاسبه نمی کنند.

کامپوزیت

 

مزایای عالی استفاده از روش کامپوزیت دندان

هر روش درمان دندانپزشکی دارای مزایا و معایبی می باشد که دانستن آن کمک می کند تا با آگاهی کامل و با نظر دندانپزشک روشی را برای خود انتخاب نمایید.

انجام کامپوزیت دندان مزایای زیادی را از نظر ترمیم و همچنین زیبایی از نظر متقاضی به همراه خواهد داشت. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • حفاظت از ساختار ضعیف دندان
 • جلوگیری از گسترش ترک دندان
 • کابرد آن برای ترمیم های پس از عصب کشی
 • پوشش دهی مناسب شکستگی دندان
 • تصحیح عملکرد دندان برای جویدن غذا پس از شکستگی دندان
 • حفاظت از دندان در برابر سایش
 • راه اتصال بریج به دندان
 • پوشش مناسبی برای ایمپلنت
 • اصلاح بد رنگی دندان
 • اصلاح فرم، طول و پهنای دندان
 • تصحیح بد شکلی دندان
 • بستن فواصل دندانی (دیاستما)
 • اصلاح به هم ریختگی جزیی دندان ها

در حال حاضر با پیشرفت علم دندانپزشکی، در کلینیک های دندانپزشکی تمام مراحل ساخت قالب و روکش در جلسه اول به صورت دیجیتالی انجام می دهند و احتیاج نیست زمان زیادی را برای این کار صرف کنید. اما این را هم در داخل پرانتز بگوییم که استفاده از این روش هزینه بیشتری را برای شما خواهد داشت.

اما خوب است از معایبی که این روش هم برای شما بگوییم تا با آگاهی کامل برای انجام آن تصمیم بگیرید:

اگرچه روکش های دندانی کاملاً ایمن و بی خطر هستند ، اما مانند سایر روش های درمانی دندانپزشکی می تواند عوارض جانبی یا خطری داشته باشد. از جمله معایب و عوارض احتمالی این روکش های دندانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بروز عفونت
 • بروز حساسیت و آلرژی
 • پوسیدگی دندان
 • دشواری در غذا خوردن
 • شکستن و یا جدا شدن کامپوزیت و لمینت دندان

برای انجام کامپوزیت دندان خیلی اهمیت دارد که در کجا این کار را انجام دهید . از این رو ما قصد داریم یکی از کلینیک های دندانپزشکی در تهران را به شما معرفی نماییم تا با استفاده از خدمات این مجموعه بتوانید صاحب دندان هایی زیبا شوید.

قیمت کامپوزیت دندان

 

کامپوزیت دندان درکلینیک دندانپزشکی قلهک

همانطور که گفته شد برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال کامپوزیت دندان در کنار دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند به وب سایت کلینیک مراجعه فرمایید.

www.clinicgholhak.com

کلینیک دندانپزشکی قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

رنگ کامپوزیت دندان مانند رنگ دندان های طبیعی
رنگ کامپوزیت دندان مانند رنگ دندان های طبیعی

24 آبان 1402

 مواد موثر در استحکام کامپوزیت دندان
مواد موثر در استحکام کامپوزیت دندان

17 آبان 1402

کامپوزیت دندان در شریعتی
کامپوزیت دندان در شریعتی

15 آبان 1402

علت تغییر رنگ کامپوزیت دندان چیست؟
علت تغییر رنگ کامپوزیت دندان چیست؟

24 مهر 1402

کامپوزیت دندان روش جایگزینش وجود دارد؟
کامپوزیت دندان روش جایگزینش وجود دارد؟

07 شهریور 1402