ایمپلنت دندان,عمر ایمپلنت دندان,شرایط انجام ایمپلنت دندان,هزینه انجام ایمپلنت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

انجام ایمپلنت دندان در اتاق عمل

ایمپلنت دندان نوعی درمان دندانپزشکی است که نیاز به جراحی دارد. در ادامه با مراحل انجام ایمپلنت دندان آشنا می شویم.


ایمپلنت دندان

 

انجام ایمپلنت دندان در اتاق عمل

ایمپلنت دندان نوعی درمان دندانپزشکی است که نیاز به جراحی دارد. در ادامه با مراحل انجام ایمپلنت دندان آشنا می شویم.

جراحی ایمپلنت این نیست که با دندان های از دست رفته به اتاق عمل بروید و با دندان های مروارید بیرون بیایید. ایمپلنت دندان یک عمل سرپایی است و در چند مرحله انجام می شود.

اگر دندان آسیب دیده هنوز در دهان شما است ، متخصص ایمپلنت مجبور است آن را خارج کند. برداشتن دندان های آسیب دیده قبل از کاشت با بی حسی موضعی انجام می شود و اساساً روش خود آن است.

در مرحله بعد ، ممکن است به پیوند استخوان نیاز داشته باشید ، به این معنی که متخصص ایمپلنت مقدار کمی استخوان را از قسمت دیگری از بدن شما (معمولاً چانه یا لگن) برداشته و در استخوان فک قرار می دهد. شما جاسازی کنید پیوند استخوان تنها در صورتی ضروری است که فک شما دارای استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت نباشد.

اگر پیوند استخوان دارید ، برای بهبود نیاز به زمان دارید ، سپس متخصص ایمپلنت پایه فلزی ایمپلنت را در فک شما قرار می دهد. در حقیقت ، پایه ایمپلنت برای حداکثر استحکام در استخوان پیچ خورده است. هنگامی که پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد ، مرحله درمانی دیگری - به نام استخوان سازی - مورد نیاز است که می تواند چندین ماه (معمولاً بین 3 تا 6 ماه) به طول انجامد. در این دوره ، ایمپلنت دندان با استخوان فک ترکیب می شود.

پس از بهبود کامل ، متخصص ایمپلنت اتصال دهنده یا تکیه گاه را به پایه ایمپلنت وصل می کند. پس از ترمیم بافت نرم اطراف ، متخصص ایمپلنت قالب دندان و فک شما را آماده می کند. سپس متخصص ایمپلنت دندان پروتز ، تاج دندان را در بالای تکیه گاه قرار می دهد. کل فرایند کاشت دندان چندین ماه به طول می انجامد ، بیشتر آن به دلیل نیاز دهان به درمان است. شایع ترین نگرانی بیماران در مورد ایمپلنت های دندانی قیمت ایمپلنت های دندانی است. معمولا مردم به دنبال کاشت ارزان هستند. و آنها ناراحت هستند که اکثر بیمه های دندانی هزینه ایمپلنت دندان را پوشش نمی دهند. ایمپلنت های قسطی ممکن است در این مورد کار کند.

ایمپلنت-دندان

 

قدم به قدم انجام ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت دندان، پیچ های ساخته شده از فلز سازگار با بدن هستند که با جراحی وارد استخوان زیر لثه می شوند. هنگامی که این پیچ ها در جای خود قرار گرفتند ، به دندانپزشک اجازه می دهند تا با استفاده از پروتزهای مصنوعی ، پوشش ایمپلنت را روی آنها قرار دهد.

·مشاوره اولیه

اولین کاری که باید انجام دهید مراجعه به دندانپزشکی برای مشاوره اولیه و تعیین زمان مناسب برای کاشت دندان است. در این ویزیت ، پزشک ابتدا یک معاینه دندانپزشکی جامع را انجام می دهد و سپس عکسبرداری از دندان و استخوان فک را انجام می دهد.

مشاوره در مورد یک برنامه درمانی ، توضیح مراحل کاشت دندان و توضیح زمان لازم برای گذراندن دوره نقاهت از دیگر اقدامات پزشک است. اگر پس از معاینه رادیولوژیکی مشخص شود که بیمار به پیوند استخوان نیاز دارد. همچنین باید در مورد این جراحی به او توصیه شود.

·پیوند استخوان و کشیدن دندان

اگر بیمار به پیوند استخوان نیاز داشته باشد ، ممکن است 4 تا 12 ماه طول بکشد تا فک برای کاشت آماده شود. انقضا این دوره باعث می شود استخوان بیمار به درستی بهبود یابد. اگر هنوز دندان پوسیده استخراج نشده است ، باید در این مرحله دندان درآوردن انجام شود.

·کاشت ایمپلنت

در مرحله بعدی بیمار آماده دریافت ایمپلنت خواهد بود. منظور ما از کاشت پیچ فلزی است که به استخوان فک وارد می شود و به عنوان تکیه گاهی برای نصب تاج عمل می کند. در طی این عمل ، لثه ها بریده می شوند ، استخوان فک سوراخ می شود و یک پیچ تیتانیوم به داخل سوراخ وارد می شود. این پایه تیتانیوم با استخوان مجاور به استخوان فک وارد می شود تا جوشکاری و استخوان سازی آغاز شود و در نهایت پایه محکمی برای تاج قرار گیرد که در مرحله نهایی نصب می شود.

پس از کاشت ایمپلنت ، لثه بخیه زده می شود و برای جلوگیری از عفونت و کاهش درد ، دارو تجویز می شود. در بیشتر موارد ، پایه کاشت در یک مرحله انجام می شود. این عمل ممکن است 1 تا 2 ساعت طول بکشد. پس از قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک ، ممکن است روند بهبودی برای فک پایین تا پنج ماه و برای فک بالا تا هفت ماه طول بکشد. پس از بهبود دهان و استخوان فک ، بیمار خود را برای مرحله بعدی آماده می کند.

·نصب تاج موقت

پس از پیوند با استخوان فک ، شما آماده رفتن به مرحله بعدی هستید. در این مرحله احتمالاً یک تاج موقتی روی پیچ نصب شده در استخوان قرار می گیرد. دندانپزشک از این تاج استفاده می کند که به آن کلاه درمانی نیز گفته می شود. روی کاشت قرار می گیرد. نصب این تاج به ترمیم صحیح لثه کمک می کند. معمولاً استفاده از این دندان موقتی به مدت 10 تا 14 روز تا بهبودی کامل لثه ها توصیه می شود. پس از این دوره و پس از بهبود کامل بافت لثه ، دندانپزشک تاج را برداشته و مرحله بعدی را انجام می دهد.

·نصب تکیه گاه

مرحله بعدی نصب تکیه گاه یا اتصال دهنده است. اباتمنت نوعی رابط است که داخل ایمپلنت پیچ می شود و از تاجی که در مرحله بعدی قرار می گیرد پشتیبانی می کند. پس از قرار دادن تکیه گاه ، فرایند قالب گیری باید انجام شود.

·تاج دائمی

در این مرحله ، مرحله آخر ایمپلنت دندان است. قالب گیری باید انجام شود. قالب گیری به معنای اندازه گیری تاج دندان و مطابقت آن با دندان های طبیعی اطراف است. پروتزها انواع مختلفی دارند که در این مرحله برای بیماران نصب شده و قابل جابجایی یا ثابت هستند. تا زمان آماده سازی پروتز بیمار باید روکش های موقت بر روی اباتمنت و کاشت قرار گیرند. البته این به نظر پزشک بستگی دارد. پس از ساختن تاج دندان در آزمایشگاه ، مرحله نصب روی ایمپلنت فرا می رسد. تاج استفاده شده در این مرحله ؛ یا متحرک است یا ثابت. با توجه به نهایی بودن مراحل ؛ مراقبت های بعد از کاشت را فراموش نکنید. البته بهتر است مدت زمان درمان ایمپلنت را بدانید و سپس اقدام کنید.

·تاج متحرک

پروتزهای متحرک یا تاج های متحرک از پلاستیک سفید و صورتی ساخته شده اند که باعث می شود شباهت زیادی به دندان های طبیعی و بافت لثه اطراف آن داشته باشند. این نوع تاج ها معمولاً روی یک قاب فلزی ساخته می شوند که روی تکیه گاه سوار می شوند. تحرک این دندان به شما امکان می دهد تا هر روز تاج دندان را پاک کرده و دندان را تمیز کنید و سپس به راحتی آن را در جای خود قرار دهید. قیمت کاشت در انواع مختلف لمس متحرک و ثابت متفاوت است.

·تاج ثابت

با استفاده از تاج ثابت ، دندان مصنوعی ساخته شده به داخل پایه محکم شده و بسته می شود. این روند باعث می شود تاج دائمی باشد. این بدان معناست که شما قادر نخواهید بود تاج را تمیز کنید. در بیشتر موارد ، این نوع تاج بسیار مقاوم و پایدارتر از تاج متحرک است.

به طور کلی ، ایمپلنت های دندانی نیاز دارند تا بیماران چندین بار به دندانپزشک مراجعه کنند. البته مدت زمان کل مراحل کاشت به شرایط بیمار و نظر پزشک بستگی دارد. به عنوان مثال ، بیمارانی که استخوان فک آنها فضای کافی برای کاشت ایمپلنت ندارند و نیاز به پیوند استخوان دارند ، باید زمان بیشتری را نسبت به بیماران عادی برای این درمان صرف کنند. بنابراین ، کاشت یا کاشت دندان به آنچه دندانپزشک تعیین می کند و نیاز بیمار بستگی دارد. ممکن است بین چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

 

ایمپلنت-دندان-مناسب

 

کلینیک دندانپزشکی تخصصی قلهک

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

طول عمر ایمپلنت دندان
طول عمر ایمپلنت دندان

20 مهر 1402

شرایط درمان بوسیله ایمپلنت
شرایط درمان بوسیله ایمپلنت

12 شهریور 1402

شرایط سنی  انجام  ایمپلنت دندان
شرایط سنی انجام ایمپلنت دندان

02 مرداد 1402

آشنایی با ایمپلنت دندان  پانچی
آشنایی با ایمپلنت دندان پانچی

18 تیر 1402

آشنایی با بروز حساسیت دندان
آشنایی با بروز حساسیت دندان

09 اردیبهشت 1402