ایمپلنت دندان,عمر ایمپلنت دندان,شرایط انجام ایمپلنت دندان,هزینه انجام ایمپلنت دندان
مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

طول عمر ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از روش های جایگزینی دندان های اصلی است. کسانی که به هر دلیلی دندان های خود را از دست داده اند این نوع از درمان را برای خود انتخاب می نمایند.

اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که طول عمر آن چقدر است و چه کارهایی باید انجام داد تا مدت بیشاری را بتوان از آن استفاده کرد.


طول عمر ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از روش های جایگزینی دندان های اصلی است. کسانی که به هر دلیلی دندان های خود را از دست داده اند این نوع از درمان را برای خود انتخاب می نمایند.

اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که طول عمر آن چقدر است و چه کارهایی باید انجام داد تا مدت بیشاری را بتوان از آن استفاده کرد.

در حال حاضر ایمپلنت دندان از بهترین روش های درمان است و عده زیادی با این روش صاحب دندان هیی سالم شده اند.

قبل از انجام ایمپلنت دندان ها باید هرگونه ایرادات بررسی شود و اگر پوسیدگی وجود داشت آن را برطرف کرد. در انجام ایمپلنت دندان حتما بصورت جراحی انجام می شود و آن همان قسمتی است که ایمپلنت را در استخوان می گذارند و در چند ماه بعد از جراحی پین تیتانیومی با استخوان فک یکی می شود.

با گذشت زمان و مطمئن شدن دندانپزشک از ادغام استخوان و ایمپلنت می تواند پروتز دندان را بر روی ایمپلنت ها نصب نماید.

 انجام ایمپلنت دندان طولانی است و ممکن است چندماهی طول بکشد بنابراین به حوصله و صبر هم احتیاج است. شما قبل از اقدامی حتما مطمئن شوید که انجام این کار برای شما مناسب است و نتیجه خوبی حاصل می شود.

اما انجام ایمپلنت دندان چه مزیت هایی برای فرد انجام دهنده دارد؟

از مزیت های انجام ایمپلنت دندان در درجه اول می توانیم بگوییم بهترین جایگزین برای دندان شما خواهد بود و در بین روش های درمانی بهترین نتیجه را می توانید از ایمپلنت دندان بگیرید و بتوانید دندان های از دست رفته تان را بازگردانید. استفاده از روش های قدیمی تر به مرور زمان لق شدن و یا اینکه حس دندان طبیعی بودن را از بیمار می گیرد.

انجام ایمپلنت معمولا به دور روش ثابت و متحرک صورت می گیرد و برای انتخاب آن می توانید از دندانپزشک خود مشورت لازم را بگیرید.

اما سوالی که پیش می آید این است که آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

ایمپلنت-دندان

ایمپلنت دندان را می توان به طور دائمی داشت؟

شاید برای شما سوال پیش آید که ایمپلنت دندان دائمی است؟ باید گفت ایمپلنت دندان از روش های مناسب جایگزینی دندان ها است و اعلب افراد با انجام این روش صاحب دندان هایی زیبا و سالم شده اند.

به طور کلی اگر از ایمپلنت دندان مراقبت و نگهداری خوبی صورت بگیرد، تا آخر عمر میتوان از استفاده کرد. در واقع این یک مزیت خوب ایمپلنت محسوب می شود.

 • ایمپلنت دندان بر چند نوع انجام می شود؟

با توجه به اینکه ایمپلنت دندان نتیجه خوبی داشته است با گذشت زمان انواعی از روش ها و تنوع بسیاری به وجود آمد. در بازارهای جهان شما حداقل 500 مدل ایمپلنت دندان را می توانید ببینیدو با توجه به شرایطی که دارید و نظر دندانپزشکتان یکی از آنها را برای خود انتخاب نمایید.

دو نوع کلی جراحی ایمپلنت وجود دارد:

جراحی یک مرحله ای:

 در این حالت فقط در یک مرحله جراحی انجام می شود و از همان اول بعد از جراحی پیچ روی ایمپلنت قرار دارد و از داخل لثه مشخص است. پس از نرمیم استخوان درمان شروع می شود.

جراحی دو مرحله ای:

گاهی اوقات به دلایلی مثل پیوند استخوان امکان انجام ایمپلنت دندان در یک مرحله وجود ندارد و باید این کار در چند مرحله انجام شود و بین انجام کار فاصله زمانی وجود دارد تا به مرحله بعد برسد.

شما در هنگام جراحی بی حسی دریافت می کنید و هیچ دردی را متوجه نخواهید شد پس از این موضوع ترس و نگرانی نداشته باشید.

برای انجام ایمپلنت دندان چند ماهی را باید بگذرانید تا صاحب دندان هایی سالم و با کیفیت شوید و اگر شما بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید، طول عمر بالایی را برای ایمپلنت دندان خود خواهید ساخت.

عمر-ایمپلنت-دندان

بعد از انجام ایمپلنت دندان چه کاری باید انجام داد؟

بعد از انجام ایمپلنت دندان لازم است مراقبت هایی انجام دهید تا عمر ایمپلنت شما بیشتر شود و از این وقت و هزینه ای که کردید بتوانید بهترین استفاده را ببرید و سالیان زیادی از دندان های سالم و زیبای خود استفاده نمایید.

اگر شما به طور مرتب و دقیق به ایمپلنت های دندان خود رسیدگی نمایید، حداقل می توانید مطمئن باشید که تا 25 سال برای شما می ماند و می توانید از آن استفاده نمایید.

به طور خلاصه ماندگاری ایمپلنت دندان شما به موارد زیر بستگی دارد:

 • نخ دندان
 • مسواک زدن روزانه
 • مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یکبار
 • نجویدن یا گاز نگرفتن چیزهای بسیار سخت
 • نحوه کاشت ایمپلنت توسط دندانپزشک
 • استخوان شما کامل ایمپلنت را جذب کرده باشد.
 • سبک زندگی و سلامت شما

در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

بعد از اینکه ایمپلنت دندان را انجام دادید، احتمالا درد و تورم و شاید خونریزی داشته باشید حتما در این زمان با دندانپزشک خود صحبت کنید تا راهنمایی هایی برای رفع این موضوع از او بگیرید.

اما مراقبت هایی درباره ایمپلنت وجود دارد که با رعایت آن عمر ایمپلنت خود را طولانی سازید. از جمله مواردی که باید به عنوان عادات روزمره خود آن را انجام دهید، روزانه مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده نمایید. این دو دقیقا همان کاری است که برای دندان طبیعی هم انجام می شود.

همچنین در کنار این موارد استفاده از دهانشویه نیز توصیه میشود و طبق برنامه منظم هر شش ماه یکبار برای چکاپ نزد دندانپزشک خود بروید تا از سلامت دهان و دندان خود اطمینان حاصل کنید.

حتی اگر از بهترین نوع ایمپلنت استفاده کنید،ماندگاری آن به مراقبت شما بستگی دارد. اگر در نگهداری آن وقت زیادی صرف کنید میتوانیم اطمینان دهیم سی سال به خوبی برایتان خواهد ماند.

برای معاینات بعد از ایمپلنت دندان دندانپزشک از اشعه ایکس استفاده خواهد کرد و از آن متوجه می شود که پایه های ایمپلنت شما چگونه است و اگر مشکلی وجود دارد آن را حل نماید.

بعد جراحی اغلب افراد می توانند به خانه بروند اما اگر بیهوشی کامل بودید حتما باید یک نفر را عنوان همراه با خود بیاورید تا بعد جراحی برای برگشت به منزل راحت باشید.

استراحت بعد از انجام ایمپلنت بسیار مهم است و حتما باید این موقعیت را برای خود به وجود آورید به دور از انجام هرکاری چند روزی را به خود اختصاص دهید تا بهبودی حاصل شود.

در این دوران از غذاهایی که نرم هستند استفاده کنید و تا قبل از نرفتن اثر بی حسی موادغذایی یا نوشیدنی داغ استفاده نکنید.

رنگ و ظاهر ایمپلنت به دندان های طبیعی شما نزدیک می باشد و از نظر ظاهر مشکلی نخواهید داشت.

هزینه-ایمپلنت-دندان

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

همانطور که گفته شد برای ترمیم و درمان دندان به روش ایمپلنت دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند به وب سایت کلینیک مراجعه فرمایید.

https://clinicgholhak.com/

 

کلینیک-دندانپزشکی-قلهک

 

 

 


 

دیدگاه شما

0

Website

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

انجام ایمپلنت دندان در اتاق عمل
انجام ایمپلنت دندان در اتاق عمل

14 شهریور 1402

شرایط درمان بوسیله ایمپلنت
شرایط درمان بوسیله ایمپلنت

12 شهریور 1402

شرایط سنی انجام ایمپلنت دندان
شرایط سنی انجام ایمپلنت دندان

02 مرداد 1402

آشنایی با ایمپلنت دندان پانچی
آشنایی با ایمپلنت دندان پانچی

18 تیر 1402

آشنایی با بروز حساسیت دندان
آشنایی با بروز حساسیت دندان

09 اردیبهشت 1402