مجله دندانپزشکی کلینیک قلهک

کامپوزیت دندان روشی آسان در دندانپزشکی

یکی از خدماتی است که در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی ارائه می شود، کامپوزیت دندان است. از طریق کامپوزیت دندان می توانید به لبخندی بسیار جذاب و دلنشین دست پیدا کنید. کامپوزیت لمینت یا کامپوزیت ونیر از دیگر نام های کامپوزیت دندان است که در بین مردم محبوب است.


کامپوزیت دندان روشی آسان

کامپوزیت دندان روشی آسان در دندانپزشکی

یکی از خدماتی است که در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی ارائه می شود، کامپوزیت دندان است. از طریق کامپوزیت دندان می توانید به لبخندی بسیار جذاب و دلنشین دست پیدا کنید. کامپوزیت لمینت یا کامپوزیت ونیر از دیگر نام های کامپوزیت دندان است که در بین مردم محبوب است.

مزایای انواع کامپوزیت دندان

1. روشی سریع و آسان برای ترمیم ناهنجاری ها ، نامرتبی دندان ها و طراحی لبخند. مدت زمان درمان در این روش کوتاه و بدون درد است.

2. انواع مشکلات دندانی مانند برداشتن شکاف دندان ، شکاف لب ، پوسیدگی ، شکستگی جزئی ، ترک و درمان تغییر رنگ دندان ، اصلاح اندازه و شکل دندان های کج با استفاده از کامپوزیت قابل حل است.

3. هزینه کامپوزیت یا لمینت دندان با توجه به مواد به کار رفته در آن متفاوت است اما به طور کلی هزینه کامپوزیت نسبت به لمینت کمتر است.

4. در صورت آسیب دیدن کامپوزیت ، فرآیند ترمیم آن، آسان و ارزان خواهد بود.

5. امکان انتخاب رنگ طبیعی دندان ها در کامپوزیت. اگر رنگهای کامپوزیت طبیعی را انتخاب کنید ، هیچ تفاوتی بین آنها و دندانهای خود مشاهده نخواهید کرد.

6.روش انجام آن سریع و بدون درد است و حتی در یک روز می توان تمام دندان های خط لبخند را با این روش اصلاح کرد.

7.فشار زیادی را متحمل می شود.

8.در این روش مقدار بسیار کمی از سطح دندان تراشیده می شود یا در روش های مدرن سطح دندان به هیچ وجه تراشیده نمی شود.

9.پوشش های کامپوزیتی به راحتی قابل ترمیم و پرداخت هستند. اگر یک پوشش سرامیکی ترک بخورد ، باید یک واحد جایگزین در آزمایشگاه ساخته شود. در حالی که کامپوزیت روکش ها با مواد کامپوزیتی به راحتی قابل ترمیم هستند و یا با پرداخت دندان تمیز می شوند.

10.روکش های کامپوزیتی از روکش های سرامیکی ارزان ترند.

11.تعویض روکش های کامپوزیت بسیار آسان تر از روکش های سرامیکی است و نیازی به اصلاح دندان ندارد.

12.طول دوره درمان کوتاه است و معمولاً در یک جلسه درمانی به طور کامل انجام می شود.

چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟

تقریباً همه افراد می توانند از کامپوزیت دندان برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده کنند. لازم به ذکر است که از روش های زیبایی دندان مانند کامپوزیت دندان و لمینت دندان بر روی دندان هایی استفاده می شود که اساساً سالم و ردیف هستند.

در واقع از کامپوزیت ها و لمینت ها فقط برای رفع مشکلات زیبایی دندان ها مانند رفع کج شدن دندان ها ، فاصله بین دندان ها و ... استفاده می شود و نمی توانند در درمان و مشکلات عملکردی دندان ها موثر باشند. به همین دلیل ، دندانپزشک زیبایی برای دریافت کامپوزیت و لمینت ابتدا وضعیت دندان های شما را ارزیابی می کند و اگر مشکل عمده ای در دندانپزشکی ندارید ، این روش ها را روی دندان های شما اعمال می کند.

برای کسانی که مشکلات دندانی مانند پوسیدگی دندان ، بیماری لثه ، دندان های شدید کج و غیره دارند ، ابتدا باید این مشکلات با سایر روش های دندانی برطرف شود ، سپس برای دندان های زیبایی ، از روش های زیبایی دندان و لمینت دندان استفاده شود. به طور کلی ، افرادی که مشکلات زیر را دارند ممکن است تا زمان حل مشکل کاندیداهای مناسبی برای کامپوزیت دندان و لمینت دندان نباشند.

 • افرادی که عادت هایی مانند دندان قروچه دارند.
 • افرادی که ساییدگی شدید دندان دارند.
 • افرادی که دچار پوسیدگی شدید دندان هستند.
 • افراد مبتلا به بیماری لثه فعال.
 • افراد با سلامت دهان و دندان بسیار ضعیف.
 • همچنین افرادی که دندان هایشان برجسته تر است برای اصلاح طرح لبخند خود باید به جای دندان کامپوزیت از لمینت سرامیکی استفاده کنند. ضخامت لمینت دندان های سرامیکی بسیار ناچیز است و بنابراین برای افرادی که دارای دندان برجسته هستند بیشتر مناسب است.

مراحل کامپوزیت دندان

مراحل کامپوزیت دندان ، فقط در یک جلسه دندانپزشکی توسط متخصص کامپوزیت دندان انجام می شود. چون کامپوزیت دندان توسط خود متخصص کامپوزیت روی دندان قرار می گیرد، به همین دلیل ، کامپوزیت دندان بیش از سایر روش ها به ترکیبی از مهارت و مهارت دندانپزشکی نیاز دارد. به طور کلی ، مراحل انجام کامپوزیت دندان به شرح زیر است :

 1. . در مرحله اول ، در صورت لزوم ، هرگونه کار دندانپزشکی زیبایی و درمانی مانند لیفت لثه باید انجام شود.
 2. در صورت لزوم ، اندکی آماده سازی روی دندان های بیمار انجام می شود.
 3. انتخاب رنگ دندان کامپوزیت در این مرحله انجام می شود.
 4. دندان ها را ایزوله کردن ، اسید زدن ، شستن  و خشک کردن دندانها.
 5. 5- دندانپزشک با استفاده از انواع مختلف کامپوزیت شروع به ساخت روکش های کامپوزیت می کند.
 6. پالیش و اتمام کامپوزیت.
 7. شستشوی فیزیولوژیکی لثه ها پس از درمان.

در صورت اطلاعات بیشتر درباره روش انجام کامپوزیت دندان بر روی لینک کلیک نمایید.

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

www.clinicgholhak.com

کلینیک قلهک


,
 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.